Zenit vs. Benfica: žūtbūtinė kova ir 10 esminių statistikos faktų


 

UEFA Čempionų lygos C grupėje – kone žūtbūtinė kova tarp Sankt Peterburgo Zenit ir Lisabonos Benfica klubų.

Zenit ir Benfica turi po 4 taškus, C grupėje tašku atsilikdamos nuo Monaco ir penkiais nuo Leverkuzeno Bayer ekipos.

Zenit praras šansus žengti toliau, jei pralaimės, o Monaco įveiks Bayer.

Jei Monaco laimės, portugalams Rusijoje neužteks ir lygiųjų – norint žaisti kitame etape, reikės kovoti dėl pergalės.

 

10 esminių statistikos faktų apie Zenit – Benfica akistatą:

 

1. pirmajame tarpusavio mače Lisabonoje pergalę rezultatu 2:0 šventė Zenite. Įvarčius pelnė buvęs Porto puolėjas Hulkas ir buvęs pačios Benfica žaidėjas Axelis Witselis.

2.Tai bus trečios Zenit namų rungtynės grupės varžybose. Rusų klubas savo aikštėje nelaimėjo nė vieno iš dviejų mačų. Benfica nėra laimėjusi išvykoje. 3.40 kad bus užfiksuotos lygiosios.   

3.Zenit dar niekada nepralaimėjo namuose svečiams iš Portugalijos – 4 pergalės, 2 lygiosios. 1.26 kad nepralaimės ir šįkart.   

4. Komandos buvo susitikusios 2011-12 metų Čempionų lygos aštuntfinalyje. Pralaimėjusi 2:3 Rusijoje, Benfica namuose atsirevanšavo 2:0 ir žengė į kitą etapą.

5. Praėjusį sezoną Sankt Peterburgo klubs į kitą etapą pateko surinkęs vos 6 taškus. Šiuolaikinės Čempionų lygos istorijoje tik dviem komandoms yra pavykę įveikti grupių etapą, surinkus tiek nedaug taškų. 2.40 kad Zenit žais atkrintamosiose.   

6. 2009-11 metais dirbdamas Portugalijoje Andre Villas-Boasas, dabartinis Zenit strategas, septynis kartus susidūrė su Benfica. Keturis kartus Villo-Boaso komandos (Porto ir Academica) laimėjo, tris – pralaimėjo.

7. Hulko įvartis į Krasnodaro Kuban vartus (1:0) nutraukė trijų iš eilės Zenit pralaimėjimų namuose seriją. Pačiam Hulkui tai buvo pirmas įvartis per pastaruosius penkis mačus. 2.95 kad Hulkas pelnys įvartį. 

8. Bent įvartį Benfica pelnė aštuoniose iš devynių šio sezono rungtynių išvykose. 1.50 kad Benfica Sankt Peterburge taip pat įmuš.   

9. Per paskutinius penkis mačus Benfica ekipai įvarčius mušė trys žaidėjai ir visi trys pasižymėjo po tris kartus. Tai – Jonas, Salvio ir Talisca.

10. Pasutinį ir kol kas vienintelį kartą pergalę Rusijoje Benfica iškovojo 1996 metais, kai 3:2 įveikė Maskvos Lokomotiv. Tai bus septintosios Benfica rungtynės šioje šalyje.