Wilfriedas Zaha, Andersonas ir kiti nesėkmingiausi Manchester United pirkiniai


Manchester United šį sausį atsikratė ir Wilfriedu Zaha, ir Andersonu. Tikrai nebus daug liūdinčių dėl jų išvykimo.

Porelė kainavo daugiau nei 30 mln. svarų, tačiau didesnės naudos komandai taip ir nedavė. Zara beveik visuomet buvo skolinamas kitiems klubams, o Andersonas trynėsi aplink pagrindinę sudėtį, bet likdavo jos šešėlyje.

Kita vertus tai toli gražu nėra vieninteliai nevykę United pirkiniai per visą istoriją:

 

Massimo Taibi – £4.5m iš Venezia, 1999

1999 metais, dar prieš oligarchams uzurpuojant futbolą, 4,5 mln. svarų už vartininką buvo pakankamai didelė suma. Taibi užduotis buvo pakeisti traumų iškankintą Peterį Schmeichelį. Užduotis, su kuria pirmieji du - Markas Bosničius ir Raimondas van der Gouwas - nesusitvarkė.

Taibi atvyko turėdamas nepriekaištingą reputaciją, bet užteko kelių epizodų debiutinėse rungtynėse su Liverpool ir ji žlugo. Nors įspūdingai atrėmė Vladimiro Šmicero smūgį, vaikiškos Taibi klaidos kainavo du įvarčius ir rungtynės Old Traforde baigėsi lygiosiomis 2-2. Po to sužaidė dar vienerias rungtynes - United 0-5 pralaimėjo Chelsea ekipai.

 

 

Klebersonas - £6.5m iš Atletico Paranaense, 2003

Kleberson of Manchester United strikes the ball : News Photo

2002 metų Brazilijos rinktinė toli gražu nebuvo geriausia visų laikų Brazilijos rinktinė, bet ji vis tiek laimėjo pasaulio čempionatą.

Ši sėkmė daugeliui žaidėjų davė dividendų. Roque Junioras, Ricardinho, Juliano Belletti patraukė Anglijos klubų dėmesį, kaip ir Klebersonas, atsidūręs United klube.

Geras, bet nekeliantis susižavėjimo - jis priminė brazilišką Jameso Milnerio versiją. Per du sezonus sužaidė 30 rungtynių, kol galiausiai buvo paprašytas palikti klubą.

 

Ericas Djemba-Djemba - £3.5m iš Nantes, 2003

FA Cup-Manchester United v Exeter City : News Photo

“Jis greitas, agresyvus ir puikiai perduoda kamuolį. Tai atletiškas futbolininkas, kokio ir ieškome”, - tokiais žodžiais šį kamerūnietį apibūdino Alexas Fergusonas. United jį įsigijo tą pačią vasarą kaip ir Klebersoną.

Jis įrodė, kad viskas, ką apie jį sakė Fergusonas, buvo netiesa. Kaip ir Klebersonas, prasitrynė komandoje keletą sezonų, kol galiausiai karjerą pratęsė Aston Villa, Burnley ekipose, Katare, Danijoje, Izraelyje, Serbijoje, Škotijoje, Indijoje ir Indonezijoje, kur rungtyniauja šiuo metu.

 

William Prunier – dalyvavo peržiūroje, 1996

Nekainavo jokių pinigų, tačiau šis prancūzų gynėjas spėjo užsitraukti United fanų antipatijas vos per kelias bandomąsias rungtynes.

1995 metais Fergusonui verkiant reikėjo gynėjo, ir Ericas Cantona rekomendavo savo buvusį komandos draugą, kuris ir buvo iškviestas tam, kad pakeistų traumuotus Steve'ą Bruce'ą, Gary Pallisterį ir Davidą May.

Pirmame mače su QPR Prunier, tiesą sakant, nežaidė labai blogai. Jis netgi pataikė į vartų virpstą (varžovų). Tačiau Naujųjų metų dieną United 1-4 pralaimėjo Spurs ekipai, o centro gynėjų porą sudarė būtent Purnier ir Gary Neville'as. Netrukus po to jis paliko klubą, ir karjera Mančesteryje vietoj planuotų dviejų metų tetruko dvejas rungtynes.

 

Bebe - £7.4m iš Vitoria Guimaraes, 2010

O taip, štai ir jis.

Sklandė gandai, kad Bebe dalyvavo pasaulio benamių čempionate, kai United tvarkė šio žaidėjo įsigijimo reikalus. Sumokėjo už jį 7,4 mln. svarų praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai Vitoria Guimaraes įsigijo šį žaidėją už dyką.

Tai atrodo sunkiai suvokiama? Taip pat atrodė ir futbolo specialistams, vertinusiems šį sandorį ir laukusiems Bebe debiuto 2010 metais. Bebe tesužaidė septynis mačus, o vėliau buvo nuolat skolinamas. Iš United jis išvyko tik 2014 metais, visus palikdamas gūžčioti pečiais - kas, po galais, per projektas čia buvo?

 

 

Juanas Sebastianas Veronas - £28.1m iš Lazio, 2001

Juan Sebastian Veron  : News Photo

Kai kurie United sirgaliai tampa irzlūs, kai pasakai, kad Veronas buvo nevykęs pirkinys, tačiau sutikite - 28,1 mln. svarų (tuomet kosminę sumą) kainavęs argentinietis nepadarė to, ko iš jo buvo tikimasi.

Žaidė ne taip ir prastai, tačiau toli gražu nebuvo tas Veronas, koks galėjo būti. Po dviejų metų persikėlė į Chelsea, kur buvo dar prasčiau - už mėlynuosius sužaidė vos 14 rungtynių, iš kurių nė vienos neįsimenančios.