Trečiadienio Čempionų lyga: paskutinių mūšių grupėse faktaiTrečiadienį bus sužaistos paskutinės grupių etapo rungtynės, po kurių paaiškės, kas tęs kovą Čempionų lygos aštuntfinalyje, kas prisijungs prie Europos lygos, o kam pasirodymas Europoje baigsis.

Pastaba: * – pateko į kitą Čempionų lygos etapą, ** – prarado bet kokius šansus.

Trečiadienis

E grupė

Gelzenkircheno „Schalke“ (7 tšk.) – „Basel“ (8 tšk.)

Paskutinė „Basel“ kelionė į Vokietiją – 2012-aisiais – baigėsi gėdingu sutriuškinimu 0:7 nuo „Bayern“ klubo. Tai yra didžiausias „Basel“ pažeminimas per visą klubo istoriją Europos turnyruose. Visgi geresnėje situacijoje prieš paskutinį turą yra „Basel“ – vietą kitame etape jam garantuotų ir lygiosios.

*Londono „Chelsea“ (9 tšk.) – **Bukarešto „Steaua“ (3 tšk.)

„Steaua“ klubas antradienį gali tapti vienvaldžiu Čempionų lygos rekordo savininku, jei... nenugalės „Chelsea“ ekipos. Rumunijos čempionams tai būtų 23-ias mačas turnyre be pergalės, o tokios ilgos serijos be pergalės Čempionų lygoje nėra buvę.

F grupė

Napoli“ (9 tšk.) – Londono „Arsenal“ (12 tšk.)

Painiausia grupė. „Arsenal“ užims pirmą vietą, jei nepralaimės, o į kitą etapą žengs, jei išvengs pralaimėjimo trijų įvarčių skirtumu (skaičiuojant, kad „Borussia“ laimės). „Borussia“ užtenka paskutiniame ture surinkti tiek pat taškų, kiek „Napoli“, o šiam klubui būtina pranokti „Borussia“ rezultatą arba sutriuškinti „Arsenal“ bent 3 įvarčių skirtumu.

**„Marseille“ (0 tšk.) – Dortmundo „Borussia“ (9 tšk.)

Prieš du sezonus „Marselle“ jau nužudė „Borussia“ viltis žengti į kitą Čempionų lygos etapą. Tada taip pat šeštajame grupių etapo ture „Borussia“ pirmavo namuose 2:0, bet pralaimėjo rungtynes 2:3, o tolyn žengė „Marseille“.

G grupė

*Madrido „Atletico“ (13 tšk.) – „Porto“ (5 tšk.)

Praėjusio sezono Čempionų lyga „Porto“ klubui baigėsi būtent Ispanijoje – pralaimėjimu 0:2 „Malaga“. Kad scenarijus nepasikartotų, „Porto“ būtina išvykoje nugalėti dar nepralaimėjusį grupės lyderį „Atletico“ ir tikėtis, kad „Zenit“ neįveiks autsaiderės „Austria“.

**„Austria“ (2 tšk.) – Sankt Peterburgo „Zenit“ (6 tšk.)

„Austria“ namuose pralaimėjo tris Čempionų lygos mačus iš eilės, o „Zenit“ išvykose laimėjo 3 kartus paskutinių 4-ių. Tiesa, pirmoji poros akistata Sankt Peterburge baigėsi be įvarčių – 0:0.

H grupė

AC Milan“ (8 tšk.) – Amsterdamo „Ajax“ (7 tšk.)

Prie „Ajax“ vairo stojęs Frankas de Boeras pirmąją pergalę prieš trejus metus iškovojo būtent „San Siro“ stadione. Tik pergalė „Ajax“ tenkina ir kovoje dėl vietos kitame Čempionų lygos etape.

*„Barcelona“ (10 tšk.) – **Glazgo „Celtic“ (3 tšk.)

„Celtic“ jau nepakils iš paskutinės vietos, bet gali nutraukti trijų iš eilės pralaimėjimų išvykose seriją. Maža to, Škotijos čempionai jos metu neįmušė nė vieno įvarčio.