Top-7: labiausiai traumų kankinti Premier lygos žaidėjai


Londono "Arsenal" pranešė, kad po sezono atsisveikins Abou Diaby - futbolininku, kuris "Arsenal" klube praleido 9 metus ir per tą laiką patyrė net 42 traumas.

Iš viso 28 metų prancūzas traumuotas buvo net 222 savaites (4,5 metų)!

A.Diaby buvo vadinamas antruoju Patricku Vieira, tačiau traumos sutrukdė futbolininkui pateisinti šį vardą.

Primename dar septynis "Premier" lygos žaidėjus, kurių karjerą itin smarkiai įtakojo traumos:

 

Darrenas Andertonas

Darren Anderton of Tottenham Hotspurs facing a leaping Jimmy Hasselbaink of Leeds : News Photo

Tai buvo talentingas žaidėjas, atsiskleidęs "Tottenham" klube ir Anglijos rinktinėje paskutiniajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje bei šio amžiaus pradžioje, tačiau dar ankstyvoje savo karjeros stadijoje "Portsmouth" klube dėl dažnų traumų įgijo pravardę "Sicknote".

 

Jamie Redknappas

LPOOL V BLACKBURN : News Photo

Vienas iš geriausių anglų vidurio saugų 1990-2000 metais, tačiau traumų grėsmė visuomet kvėpavo "Liverpool" saugui į nugarą. Dėl jų jis praleido visą 2000-01 m. sezoną, kuris "Liverpool" klubui šiaip jau buvo sėkmingas. Bet, kaip kapitonas, jis pakėlė FA taurę kartu su Robbie Fowleriu.

 

Jonathanas Woodgate'as

Newcastle United v Chelsea : News Photo

Kai kas pasakytų, kad jis buvo ko gero pats didžiausias savo kartos nelaimėlis, tačiau vis tiek sugebėjo pasirašyti sutartį su Madrido "Real", 2004 metais pereidamas iš "Newcastle". Dėl traumos debiuto Madride jam reikėjo laukti 13 mėnesių. Sužaidęs Madride ne daugio keliolikos mačų, karjerą pratęsė "Middlesbrough", "Tottenham" ir "Stoke" ekipose.

 

Ledley Kingas

Newcastle United v Tottenham Hotspur - Premier League : News Photo

Tai žmogus, kuris labai dažnai palaikė Woodgate'ui  kompaniją "Tottenham" medikų kambary. 14 sezonų "White Hart Lane" stadione praleidęs L.Kingas tapo šio klubo legenda, bet traumos sutrukdė pasiekti tokių karjeros aukštumų, kurios jam buvo prognozuojamos. Per tuos 14 sezonų tik dviejuose L.Kingas sužaidė daugiau nei 30 rungtynių.

 

Kieronas Dyeris

Bristol Rovers v West Ham United - Carling Cup : News Photo

Ipsviče lūžusi koja sustabdė K.Dyerio progresą. Tai buvo vienas iš didžiausias viltis teikiančių Anglijos futbolininkų praėjusio amžiaus pabaigoje. Problemos su pakinkline sausgysle vėliau tapo chroniškomis, o galiausiai ir antrą kartą patyrė kojos lūžį - tai nutiko vos antrose rungtynėse su "West Ham" apranga, kai į šį klubą 2007 metais persikėlė už 6 mln. svarų. 

 

Harry Kewellas

FA Cup Final:  Liverpool v West Ham United : News Photo

2005-2006 metais Rafa Benitezo vadovaujamas "Liverpool" žaidė Lygos taurės, Čempionų lygos ir FA taurės finaluose, tačiau H.Kewellas visus juos praleido. Traumos tiesiog atėmė iš "Liverpool" šį talentingą australą, neįtikėtinai spindėjusį "Leeds" ekipoje.

 

Michaelas Owenas

England v Jamaica : News Photo

M.Oweną traumos visiškai sužlugdė vėlyvojoje jo karjeros stadijoje, tačiau daug kas įsitikinę, kad M.Owenas niekuomet nebuvo tas pats žaidėjas dar po 1999 metais patirtos traumos, kai jam tebuvo 19-lika. Nuolatinės traumos trukdydavo jam žaisti pilna jėga arba priversdavo Anglijos rinktinės bei "Newcastle" trenerius palikti šį puolėją ant atsarginių suolo, ir sugriovė karjerą, kuri turėjo būti išties ypatinga.