Top-5: geriausi pasaulio čempionatų 9-ieji numeriai


Devintu numeriu pažymėti marškinėliai futbole visuomet buvo mėgiami ir išskirtiniai. Artėjant pasaulio čempiono fiestai Brazilijoje, išrinkome penkis garsiausius futbolininkus, pasaulio pirmenybėse vilkėjusius marškinėlius su nr. 9.

 

5. Filippo Inzaghi (Italija)

Italų puolėjas galbūt ir "gimė nuošalėje", kaip jį kažkada pavadino Alexas Fergusonas, bet kaip mušti įvarčius tikrai žinojo. 27 įvarčiai per 57 mačus, atstovaujant Italijai. F.Inzaghi užpildė tą spragą, kuri Italijos rinktinės puolimo grandy atsivėrė, karjerą baigus Robertui Baggio. Tiesa, pasaulio čempionatuose F.Inzaghi pasižymėjo tik kartą, tačiau toli gražu ne kiekvienas žaidėjas yra pelnęs 57 įvarčius "Juventus" ir 73 - "Milan" klubui.

 

4. Alanas Sheareris (Anglija)

Kai Gary Linekeris baigė karjerą, Anglijai reikėjo naujos įvarčių mašinos. Ja tapo A.Sheareris, per 63 mačus pelnęs 30 įvarčių. Kadangi Anglija nesugebėjo prasimušti į 1994 metų pasaulio čempionatą, A.Sheareris dalyvavo tik vieneriose planetos pirmenybėse, bet pasižymėjo 2 įvarčiais. Anglų legenda - neabejotinai vienas garsiausių nr. 9 futbolo istorijoje.

 

3 Davoras Šukeras (Kroatija)

Dėl savo talento D.Šukeras privalo būti sąraše. Jo vedama Kroatijos rinktinė 1998 metų čempionate pasiekė pusfinalį, čia pralaimėdama šeimininkams prancūzams. D.Šukeras turnyre pelnė 6 įvarčius ir laimėjo "Auksinio batelio" apdovanojimą. Įspūdingų akimirkų kroatas sukūrė ir atstovaudams "Sevilla", Madrido "Real", Londono "Arsenal" bei "West Ham" klubams.

 

2. Gabrielis Batistuta (Argentina)

Nors pastaruoju metu G.Batistuta daugiau dėmesio skiria polo žaidimui, o ne futbolui, dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje šis argentinietis buvo vienas pavojingiausių puolėjų pasaulyje. G.Batistuta mušė 4 įvarčius 1994 metų ir penkis - 1998 metų pasaulio čempionate. Argentinos rinktinėje iš viso sužaidė 78 mačus ir pelnė 56 įvarčius. Be jokios abejonės, vienas geriausių visų laikų nr. 9.

 

1. Ronaldo (Brazilija)

Kas gi dar daugiau, jei ne jis? Septyniolikmetis jis jau buvo Brazilijos rinktinės sudėtyje 1994 metais, bet savo šanso sulaukė 1998-aisiais. Prancūzijoje pelnė keturis įvarčius, 2002-aisiais Korėjoje - aštuonis. Du iš jų - finale. Dar tris pridėjo 2006 metais Vokietijoje ir su 15 įvarčių yra rezultatyviausias visų laikų futbolininkas pasaulio čempionatuose. Išskirtinis žaidėjas, geriausias pasaulio čempionatų nr. 9.

 

Nesutinki? Išsakyk savo nuomonę Facebook'e

Pasaulio čempionato lažybos!