Šveicarija vs. Lietuva: 10 esminių statistikos faktų


 

2016 metų Europos čempionato atrankoje Lietuvos futbolo rinktinės laukia mačas su šių metų pasaulio pirmenybių dalyve – Šveicarijos komanda.

 

1. Europos čempionato atranką šveicarai pradėjo pralaimėjimais Anglijai (0:2) ir Slovėnijai (0:1), o trečiame mače sutriuškino San Mariną (4:0).

2. Lietuviai startavo priešingai: pergalėmis prieš San Mariną (2:0) ir Estiją (1:0), bet po to nusileido Slovėnijai (0:2).

3. Per pastarųjų 17 rungtynių šveicarai tik dukart sužaidė lygiosiomis. 5.75 už lygiąsias su Lietuva.

4. Penkis iš paskutinių septynių savo įvarčių šveicarai pelnė pirmajame kėlinyje. 2.85 kad po pirmojo kėlinio šveicarai pirmaus 1:0.

5. 2010 metais išvykoje lietuviai netikėtai 1:0 įveikė Čekiją. Nuo tada Lietuvos rinktinė svečiuose sužaidė 19 mačų (neskaitant rungtynių neutraliose aikštėse) ir pergales parsivežė tik iš nykštukinių valstybių – Lichtenšteino ir San Marino (2W 3D 14L). 1.24 kad Lietuvos rinktinė Šveicarijoje pralaimės.

6. Keturis iš paskutinių septynių įvarčių šveicarams pelnė Kosove gimęs ir Miuncheno Bayern klube žaidžiantis Xherdan Shaqiri. Iš viso per 40 rungtynių rinktinėje 23-ejų Shaqiri yra pelnęs 13 įvarčių. 2.85 kad Shaqiri įmuš ir į lietuvių vartus.

7. Atstovaudamas rinktinei Shaqiri atliko jau du hat-trick'us. Šių metų pasaulio čempionate tris įvarčius pasiuntė į Ekvadoro vartus, o pirmąjį hat-trick'ą pelnė 2011 metais Europos čempionato atrankos rungtynėse su Bulgarija. 51.00 kad Shaqiri atliks hat-trick'ą.

8. Jau 16 rungtynių iš eilės lietuviai į savo vartus nepraleidžiau daugiau 2 įvarčių. Paskutinį kartą daugiau nei du įvarčius per vienerias rungtynes Lietuvos rinktinė buvo praleidusi lygiai prieš dvejus metus – draugiškame mače su Armėnija, kurį pralaimėjo 2:4. 1.53 kad Lietuvos rinktinė nepraleis daugiau 2 įvarčių.

9. Devidas Matulečvičius prisidėjo prie trijų iš paskutinių keturių įvarčių, kuriuos pelnė Lietuvos rinktinė. Dukart mušė pats, kartą atliko rezultatyvų perdavimą.

10. Septyniose iš paskutinių aštuonių rungtynių Lietuvos rinktinės vartus saugojo Giedrius Arlauskis. Per septynis mačus praleido 6 įvarčius, bet trijuose susitikimuose sugebėjo išsaugoti vartus sausus.