Švedija vs. Danija Euro 2016 atrankoje: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Švedų saugas Abinas Ekdalas praleis mačą dėl traumos, tačiau Oscaras Lewickis galės žaisti, nepaisant to, kad Malmo Čempionų lygos mače su Donecko Šachtar patyrė smegenų sukrėtimą.  27-erių puolėjas Emiras Kujovičius, su Norrkoping ką tik tapęs šalies čempionu, pakviestas į rinktinę, kurioje dar nėra sužaidęs nė vieno mačo. Mortenas Olsenas, kuris baigs karjerą pasibaigus 2016 kampanijai, taip pat nustebino į Danijos rinktinę pasikviesdamas Monchengladbacho Borussia gynėją Andreasą Christenseną ir Ajax puolėją Viktorą Fischerį.

 

DABARTINĖ FORMA

FBL-EURO-2016-FRIENDLY-DEN-FRA : News Photo

Nė viena rinktinė nesidžiaugė tuo, kaip klostėsi atrankos ciklas grupių varžybose. Švedai nesugėbjo finišuoti aukščiau Rusijos. Rugsėjį pralaimėjo ir Fabio Capello komandai Rusijoje, ir kiek netikėtai namuose Austrijai net 1:4. Paskutinės dvi pergalės prieš Lichtenšteiną ir Moldovą suteikė galimybę dalyvauti atkrintamosiose, bet vargu, ar tai labai nudžiugino. Danija per 8 mačus pelnė 8 įvarčius ir praleido 5, tačiau pralaimėjo kovą dėl antrosios vietos Albanijai. Nors buvo palankioje situacijoje, turint omeny abejotiną Serbijos ir Armėnijos formą viso ciklo metu. Danija per paskutinius tris atrankos mačus nepelnė nė vieno įvarčio.

Danijos ir Švedijos rinktinės per visą istoriją buvo susitikusios jau 113 kartų. Švedai iškovojo penkiomis pergalėmis daugiau: 45-40. Tačiau pastarojo meto rezultatai palankesni Danijos rinktinei. Jei laimėjo keturias pastarąsias aksitatas, įskaitant abu mačus 2010 metų pasaulio čempionato atrankoje. Paskutinį kartą švedai laimėjo 2007 metais, kai mačas Euro 2008 atrankoje baigėsi rezultatu 3:0. Mačas įsiminė tuo, jog vienas danų sirgalius įbėgo į aikštę ir užsipuolė arbitrą Herbertą Frandelį, kuris paskutinę minutę išvarė iš aikštės Christianą Poulseną ir skyrė baudinį į danų vartus.

 

ZLATANAS

Gal ir ne visiškai, bet iš dalies vienas danų laikraštis yra teisus, pastebėjęs, jog Švedijos rinktinė be Zlatano Ibrahimovičiaus yra tiek pat įdomi, kiek šeštadieninė kelionė į Ikea. Jei danai sustabdys Zlataną, pusė darbo jau bus padaryta. Ir tai padaryti gali būti ne taip jau sunku, kaip anksčiau. Zlatanui 34-eri ir jo amžiaus jau primena apie save. Negalima ignoruoti ir fakto, kad per aštuonias rungtynes Prancūzijos lygoje, kurias pradėjo starto sudėty, Ibra pelnė 9 įvarčius, tačiau Čempionų lygos statistika šokiruoja kita prasme: nė vieno įvarčio ir nė vieno rezultatyvaus perdavimo kol kas šį sezoną.

Visiškai neaišku, kokią poziciją Švedijos taktinėje schemoje Ibrahimovičius užims. Paskutiniuose dviejuose mačuose jis žaidė giliau - už Johno Guidetti ar Markusu Bergo nugaros. Tam, kad žaidimas atakos smaigalyje būtų įvairesnis. Kita vertus, Danijos vidurio gynėjų linija, kurią sudaro Danielis Aggeris ir Simonas Kjaeris, pakankamai patyrusi, kad susitvarkytų su tokiais galvosūkiais. Jaunasis Bayern saugas Pierre'as Hojbjergas ir Williamas Kvistas greičiausiai užims atraminių saugų pozicijas (jei Olsenas laikysis taktikos 4-2-3-1, kuria jis užbaigė ciklą, atsisakydamas 4-3-3 schemos), nors atrankoje šios rolės kartais būdavo patikimos ir Jakobui Poulsenui bei Danieliui Wassui.

 

DANŲ ŽAIDIMAS KRAŠTAIS

FBL-EURO-2016-FRIENDLY-DEN-FRA : News Photo

Viena pagrindinių Švedijos rinktinės problemų - greičio ir kokybės trūkumas kraštuose. Tai viena priežasčių, kodėl Zlatanas buvo atitrauktas atgal - į kuriančių žaidėjų liniją. Danai daugumą atakų kaip tik rengia kraštais, Christianą Erikseną išnaudodami kaip pagrindinį organizatorių. Jo užduotis maitinti perdavimais Michaelą Krohną-Deli, Yussufą Poulseną ir Martiną Braithwaite. 

Sweden’s biggest problem is the lack of pace through what is an ageing side, which is one of the reasons Zlatan has been pulled back into the line of creators. Denmark’s main source of penetration is wide, with Christian Eriksen operating as the playmaker, looking to feed two of Michael Krohn-Deli, Yussuf Poulsen and Martin Braithwaite. Martinas Olssonas užima nuolatinę vietą kairiame Švedijos gynybos flange, tačiau dešiniajame krašte atrankos metu buvo rotuojami trys žaidėjai - Mikaelas Lustigas, Sebastianas Larssonas ir Pierre'as Bengtssonas. Nė vienas iš jų nėra greitas, todėl progų ieškojimas dešiniuoju atakos kraštu gali tapti raktu į danų sėkmę. 

 

TIKĖTINAS TONAS

Tai bus įtampos pilnos rungtynės su tam tikrais aktyvumo proveržiais, bet tikėtis visiškai atviro žaidimo neverta. Tipiškas Danijos rinktinės žaidimas yra tūnoti gynyboje ir žiūrėti, ką galima išpešti iš kontraatakų ar standartinių padėčių. Tuo tarpu švedai bus atsargūs, stengdamiesi nepalikti atvirų erdvių sau už nugarų. Pirmas mačas Stoholme neabejotinai bus labai atsargus.

 

VERDIKTAS

FBL-EURO-2016-SWE-DEN-TRAINING : News Photo

Danija stipresnė gynyboje, turinti kiek jaunesnę sudėtį, tad, atrodo, turi geresnius šansus laimėti dviejų mačų seriją, nors žaisdama namuose Švedija, be abejo, yra favoritė 2.45