Sprendimo diena: kas žais pasaulio futbolo čempionate?


Du įvarčius prancūzams pirmajame mače įmušę ukrainiečiai patraukė viso pasaulio dėmesį nuo Zlatano Ibrahimovičiaus ir Cristiano Ronaldo akistatos. Dabar didžiausią visiems įdomiausia, ar 1998-ųjų pasaulio čempionai prancūzai sugebės pakeisti istoriją?

Istoriją antradienį gali pakeisti ir islandai, kurie iki šiol niekada nėra žaidę nei Europos, nei pasaulio čempionatų finaliniuose etapuose.

Prancūzija – Ukraina (pirmas mačas 0:2)

Jei prancūzai nori žaisti pasaulio futbolo čempionate, jiems teks perrašyti istoriją. Dar niekada atkrintamosiose varžybose į planetos pirmenybes jokia rinktinė nepanaikino po pirmojo mačo turėto dviejų įvarčio deficito. Maža to, Ukraina ne tik nepralaimi jau 12-os rungtynių iš eilės, bet paskutiniuose 8 mačuose nepraleido ir nė vieno įvarčio. Nors prancūzai per paskutinius dvejus mačus namuose įmušė 9 įvarčius, tai ne visiškai atspindi jų jėgą prie savų sirgalių – prieš tai jie buvo patyrę tris pralaimėjimus per keturis mačus.

Švedija – Portugalija (pirmas mačas 0:1)

Išvykose portugalams paskutiniu metu nesiseka. Nors svečiuose jie laimėjo 3 kartus iš 7-ių, dvi tos pergalės buvo iškovotos prieš Šiaurės Airiją ir Azerbaidžaną. Juolab, kad švedai svečiams svetingi nebūna – iš paskutinių šešių rungtynių namuose nelaimėjo tik vienų. Pirmajame poros mače įvartį mušė Cristiano Ronaldo, dabar žodį tars Zlatanas Ibrahimovičius – jis pasižymėjo 10 kartų per paskutinius 6 mačus (visuose turnyruose).

Rumunija – Graikija (pirmas mačas 1:3)

Rumunai padarė didelę klaidą, kai leido graikams įmušti net 3 įvarčius. 2004-ųjų Europos čempionai tokie rezultatyvūs puolime buvo pirmą kartą per 14 rungtynių (net Lichtenšteino gynyba 3 graikų įvarčius praleido per 2 mačus). Išvykoje įmuštas įvartis suteikia rumunams vilties, bet tam, kad po 16 metų sugrįžtų į pasaulio futbolo čempionatą, jiems teks sulaužyti geležinę graikų gynybą, kuri paskutinėse 7 rungtynėse praleido tik vieną įvartį (minėtą rumunų). Taip pat ir apsiginti nuo įspūdingai įvarčius mušančio graiko Kosto Mitroglou22 taiklūs smūgiai per 20 paskutinių mačų visuose turnyruose.

Kroatija – Islandija (pirmas mačas 0:0)

Šeši mačai iš eilės – tiek ilgai pralaimėjimo kartėlio nėra patyrę islandai. Pirmosiose rungtynėse namuose jie nepralaimėjo kroatams nepaisant to, kad pusę mačo žaidė be vieno pašalinto žaidėjo. Savo ruožtu kroatai iš paskutinių aštuonių rungtynių yra laimėję vos dvejas. Visgi, jei į pasaulio čempionatą patenktų ten niekada nežaidę islandai, tai būtų didžiausia šio Europos atrankos ciklo staigmena. Kad taip nenutiktų, bandys pasirūpinti naujasis kroatų vyriausiasis treneris Niko Kovačas.