Southampton vs. Manchester City: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Stevenas Davisas nežais dėl traumos, ir tai didžiausia Southampton netektis. Jis praleido pirmadienio mačą su Aston Villa, pasibaigusį lygiosiomis, ir jo nebuvimas iškart pasijautė. Southampton žaidimas nebuvo toks nuoseklus kaip buvo įprasta. Jamesas Ward-Prowse'as, Jay Rodriguezas ir Samas Gallagheris taip pat iškritę.

City sekmadienį tikrai neturės tik vieno žaidėjo. Aleksandras Kolarovas nežais dar bent savaitę, tačiau Davidas Silva ir Edinas Džeko sugrįžta. Žinoma, tai nereiškia, kad žais starto sudėty.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

Southampton neatidavė iniciatyvos, kai rungtynės vyko jų aikštėje. Kamuolį kontroliavo 55 proc. laiko ir atliko daugiau smūgių nei City (15-12). Sergio Aguero tame mače išvedė City į priekį, tačiau Dani Osvaldo išlygino rezultatą.

Etihad stadione jau buvo kita istorija. City jau trečią minutę realizavo baudinį ir laimėjo rungtynes 4-1. Jesusas Navas buvo tiesiog nuostabus tądien, tačiau nė vieno žaidėjo, kuriuos ji tuomet pranoko kairiame flange - Jay Rodriguezo ir Luke'o Show - šįkart nebus.  Southampton, tiesą sakant, lyginant su šiuo maču - ženkliai pasikeitęs. Iš starto sudėty tuomet pasirodžiusių Southampton žaidėjų, Jose Fonte ko gero vienintelis sekmadienį rungtynes pradės nuo pirmų minučių.

 

SOUTHAMPTON STARTAS

Kiek išties gera šį sezoną yra Southampton komanda? Tiesiog nuostabi jiems sezono pradžia: 8 pergalės per 12 rungtynių, tik du pralaimėjimai. Tačiau abejones kelia faktas, kad Southampton kol kas žaidė tik su dviejomis komandomis, pernai patekusiomis į Top-7. Ir abu tuos mačus pralaimėjo. Liverpool ir Tottenham ekipoms. Tiesa, abu mačai buvo išvykose, o su City sekmadienį žais savo aikšėje. Namuose Southampton prarado tik 2 iš galimų 18-likos taškų, ir čia laimėjo jau 5 rungtynes iš eilės. Tačiau kiek ilgai Southampton išsilaikys viršuje, mat per kitus šešis turus po City jų lauks akistatos su Arsenal, Man United, Everton ir Chelsea.

  

CITY SAUGŲ LINIJA

Amžinas klausimas, susijęs su City: kuriuos iš savo talentingųjų ir brangiai kainavusių saugų Manuelis Pellegrini pasirinks, ir kaip jie sužais? Yaya Toure įvartis į Swansea vartus praėjusį šeštadienį lyg ir tapo užuomina apie sugrįžtančią šio futbolininko formą, nors pagrindinės City šio sezono problemos nėra susijusios su individualiais pasirodymais. Tai susiję su žaidimo darna. Ir jei ne kai kurie puikūs individualūs pasirodymai, žinoma, pirmiausia - Sergio Aguero žaidimas, City sezono pradžia būtų buvusi dar niūresnė.

Toure nėra vienintelis komandoje, žaidžiantis žemiau savo galimybių ribos. Tą patį galima pasakyti ir apie Fernandinho ar Fernando. Pellegrini ko gero norėtų leisti du iš šių žaidėjų kartu su Davidu Silva, bet tai ko gero nenutiks sekmadienį. Bent jau ne starto sudėtyje. Tai reiškia, kad starte vėl išvysime stabilų, tačiau nepelnytai nuvertinamą Jamesą Milnerį. Jis ir Toure ko gero turės spręsti pagrindines užduotis, susijusias su Morgano Schneiderlino ir Victoro Wanyamos neutralizavimu aikštės viduryje.

  

LONGAS AR CORKAS?

Rungtynėse su Aston Villa vietoj negalėjusio žaisti Daviso Ronaldas Koemanas pasirinko Shane'ą Longą, rungtyniavusį už Graziano Pelle nugaros. Tikslas buvo išnaudoti airio greitį ir jėgą, turėjusią dominuoti prieš patyrusią Villa gynėjų liniją. Galbūt ir neturėjo būti ilgalaikis planas, bet, šiaip ar taip, nesuveikė. Longas atrodė kiek pasimetęs, žaisdamas taip giliai, tad nebus nieko netikėto, jei Koemanas šįkart vietoj jo pasirinks Jacką Corką. Saugų linijai tai suteiktų daugiau gynybinių įgūdžių, nors ir jų gali nepakakti kovojant su nepapaprastai talentinga City saugų grandimi.

 

TADIČ vs. CLICHY

Kadangi Kolarovas iškritęs, kitos išeities, kaip leisti į aikštę Gaelį Clichy, Pellegrini praktiškai neturi. Net jei jis šiuo metu yra prasčiausios formos City žaidėjas. Jei Southampton kels bėdų City ekipai, tai pirmiausia turėtų būti Dušano Tadičiaus iniciatyva. Tiesiog puikų sezoną žaidžia, ir jo sugebėjimai draskyti gynybą dešiniajame flange turėtų kelti galvos skausmą Fernandinho ar Milneriui, kad ir kuris žaistų, bei atverti galimybes Nathanieliui Clynui, kuris šiame sezone jau dukart pasižymėjo.

 

VERDIKTAS

Southampton turnyrinėje lentelėje yra aukščiau City ir žais namuose, tačiau ženklai rodo gerėjančią City formą. Be to, Southampton versis be Daviso... 2.33 kad City išsiveš pergalę.