Portugalija vs Gana: 10 esminių statistikos faktų


Portugalijos rinktinės galimybės iškopti į antrą pasaulio futbolo čempionato etapą gana miglotos. Cristiano Ronaldo kariauna turi sutriuškinti Ganą kuo didesniu skirtumu (bent 3 įvarčių) ir tikėtis solidžios vokiečių pergalės prieš JAV. Ganai taip pat reikalinga tik pergalė.

10. Portugalijos ir Ganos futbolo rinktinių keliai dar niekuomet  nebuvo susikirtę. Nuo 2010 metų pasaulio pirmenybių Portugalija su varžovais iš Afrikos žaidė du kartus - kartą laimėjo, kartą buvo užfiksuotos lygiosios. 1.31 kad portugalai nepralaimės ir Ganai.

9. Portugalija lygiosiomis sužaidė du iš pastarųjų penkių savo mačų ir 4.10 kad lygiosiomis sužais ir su Gana.  

8. Abiems komandoms reikalinga tik pergalė, jei nori tęsti kovą aštuntfinalyje, tačiau Gana laimėjo vos kartą per pastarąsias septynerias rungtynes. 3.60 kad sugebės įveikti portugalus. 

7. Andre Ayew pelnė du iš trijų Ganos įvarčių pasaulio čempionate. 6.75 kas jis pirmasis pasižymės mače su portugalais. 

6. Gana pirmoji praleido įvartį jau penkiuose mačuose iš eilės, ir 1.73 kad nutiks vėl. 

5. Portugalija išliko kovoje dėl kelialapio į atkrintamąsias tik Silvestre'o Varelos įvarčio paskutinėmis mačo su JAV minutėmis dėka. Rungtynės pasibaigė lygiosiomis 2:2. Tai buvo 5-asis krašto saugo įvartis Portugalijos rinktinėje per 25 rungtynes. 3.35 kad Varela įmuš vėl.  

4. Tik 50% Cristiano Ronaldo smūgių buvo į vartų plotą per pirmus du čempionato turus. 14 smūgių, nė vieno įvarčio. 18.00 už tai, kad geriausias pasaulio futbolininkas mače su Gana prabils garsiai: pelnys tris arba daugiau įvarčių. 

3. Gana per pirmus du turus atliko net 41 smūgį ir pagal šį rodiklį nusileido tik Prancūzijos rinktinei (42 smūgiai). 2.60 kad Gana atliks daugiau smūgių į vartus nei portugalai. 

2. Po dviejų turų įvarčių statistika buvo tokia: vidutiniškai po 2,93 įvarčio per rungtynes. Tai rodo, kad tai kol kas yra rezultatyviausias pasaulio čempionatas per 44 metus. 1970 metų pirmenybėse komandos mušdavo po 2,97 įvarčio per rungtynes. 1.53 kad Ganos ir Portugalijos rungtynėse bus pelnyta daugiau 2,5 įvarčio. 

1. Portugalijos rinktinė pasaulio čempionate žaidžia šeštą kartą. Tik kartą komanda čempionatą paliko, nė vienam žaidėjui nepelnius dviejų įvarčių. Tai nutiko 1986 metais. Brazilijoje po įvartį kol kas pelnė Varela ir Nani. 3.35 kad Nani pasižymės mače su Gana.