Porto žygdarbis ar Bayern išsigelbėjimas?


UEFA Čempionų lygos atkrintamosiose „Porto“ kol kas pateikė bene didžiausią staigmeną, namuose 3:1 nugalėdama Miuncheno „Bayern“ vienuolikę.

Pepo Guardiolos komanda atsidūrė sudėtingoje situacijoje.

Nuo to laiko, kai Europos turnyruose buvo įvesta išvykos įvarčių taisyklė, 178 komandos bandė atsigriebti po pralaimėjimo išvykoje 1:3 ir sėkmė nusišypsojo vos trims ekipomis. Tai vos 1,7 proc.

Pati „Bayern“ komanda nė karto nėra žengusi tolyn, kai pirmąjį mačą išvykoje pralaimėjo dviejų ar didesniu įvarčių skirtumu (0-4).

Maža to, vokiečių netekčių sąrašas įspūdingas. Alaba, Benatia, Martinezas ir Robbenas praleis atsakomąjį mačą dėl traumų, abejojama ir dėl Ribery bei Schweinsteigerio.

Kita vertus, 2:0 tikrai nėra tas rezultatas, kurio namuose negalėtų pasiekti „Bayern“. Šį sezoną Bundeslygoje „Bayern“ iš 14-likos namų rungtynių net 9 laimėjo dviejų įvarčių skirtumu ar didesniu.

Porto“, kaip ir „Bayern“ šį sezoną Čempionų lygoje pelnė 24 įvarčius, tačiau net 16 iš jų – žaisdami namuose. Tiesa, „Porto“ sugebėjo įmušti visose ketveriose išvykos rungtynėse, ir Čempionų lygoje nepralaimi jau penkių išvykos mačų iš eilės.

Visuose turnyruose „Porto“ iš 23 pastarųjų išvykos rungtynių pralaimėjo vos dvejas, ir nė karto 2 įvarčių skirtumu.

Miunchene „Porto“ versis be diskvalifikuotų dviejų gynėjų Alexo Sandro ir Danilo, bei traumuoto Tello, bet pastarasis nežaidė ir pirmajame tarpusavio susitikime. Pirmų dviejų netektis didesnė. 23-ejų Danilo, gynėjas iš Brazilijos, per pastaruosius tris mačus pelnė 2 įvarčius.

7.00 už „Bayern“ pergalę 2:0