Pirmojo Čempionų lygos turo pastebėjimai

UEFA Čempionų lyga startavo įspūdingais debiutiniais pasirodymais ir klubų rekordais. Trumpi pastebėjimai apie pirmojo turo rungtynes.

Juventus 2-0 Malmo

Carlosas Tevezas prisiminė, ką reiškią mušti įvartį Europos turnyre. Įmušęs į Malmo vartus, argentinietis Čempionų lygoje pasižymėjo pirmą kartą po penkių metų pertraukos. Paskutinį įvartį Čempionų lygoje C.Tevezas buvo pelnęs 2008-09 m. sezone. Jis pelnė abu rungtynių su Malmo įvarčius, tuo tarpu Malmo futbolininkai per visas rungtynes atliko vos vieną smūgį.

Olympiacos 3:2 Atletico

Madrido Atletico praėjusį sezoną nepatyrė nė vieno pralaimėjimo Čempionų lygoje (per 90žaidimo minučių). Nukeliavo iki finalo ir ten tik po pratęsimo pralaimėjo Real. Šiemet Atletico pralaimėjimą patyrė jau pirmajame mače. Olympiacos kamuolį kontroliavo 44 proc. laiko ir atliko vos 8 smūgius (ispanai – 21), tačiau to pakako pergalei.

Real 5:1 Basel

Visus įvarčius Real ekipai pelnė keturi skirtingi žaidėjai – keturios bene ryškiausios klubo žvaigždės: Garethas Bale, Cristiano Ronaldo, Jamesas Rodriguezas ir Karimas Benzema (vieną šveicarai įsimušė patys). K.Benzema įvartis buvo 1000-asis Real įvartis Europos turnyruose.

Liverpool 2:1 Ludogorets

Liverpool į Čempionų lygą sugrįžo po 5 metų pertraukos. Pergalingai, bet pergalę teko išvargti. Mario Balotelli tai buvo pirmosios rungtynės Europos turnyre, atstovaujant Liverpool. Italas debiutą paženklino įvarčiu. Tai taip pat buvo rungtynės, kuriose du įvarčiai buvo pelnyti per teisėjo antrajame kėlinyje pridėtą laiką.

Benfica 0:2 Zenit

Zenit šį sezoną iškovojo 11-ą pergalę iš eilės ir nutraukė įspūdingą Benfica nepralaimėtų rungtynių namuose seriją (51 mačas). Rusų klubui užduotis palengvino raudona kortelė, kurią 18 minutę užsidirbo Benfica vartininkas Arturas.

Monaco 1:0 Bayer

Net spetyniems startinės Monaco sudėties žaidėjams tai buvo debiutas Čempionų lygoje. Joao Moutinho įvartis 61 minutę užtikrino, kad būtų vykęs.

Borussia 2:0 Arsenal

Dėsningas rezultatas: Arsenal per 90 minučių atliko vos 3 smūgius, kai šeimininkai net 20.

Galatasaray 1:1 Anderlecht

Anderlecht klubas išvykos rungtynių Čempionų lygoje nėra laimėjęs nuo 2005 metų. Tai dešimties rugntynių serija. Arti to, kad ją nutrauktų, Anderlecht buvo Stambule, tačiau Burakas Yilmazas per teisėjo pridėtą laiką išlygino rezultatą.

Bayern 1:0 Manchester City

Jerome Boatengas pelnė pirmą savo karjeros įvartį Čempionų lygoje. 90-ą minutę ir pergalingą – į savo buvusios komandos vartus.

Roma 5:1 CSKA

Romos futbolininkams užteko vos 9 smūgių, kad pelnytų 5 įvarčius (CSKA atliko 15 smūgių). Tai didžiausia AS Roma pergalė Čempionų lygoje per visą istoriją.

Ajax 1:1 PSG

Zlatanas Ibrahimovičius sugrįžo į stadioną, kuriame užaugo kaip futbolininkas. Tiesa, įvarčiu PSG žvaigždė sužibėti nesugebėjo, o prancūzų klubas namo grįžo vos su vienu tašku. Išlyginamasis Lasse Schone įvartis 74 minutę buvo pirmasis Ajax smūgis į vartų plotą šiame mače.

Barcelona 1:0 Apoel

67 proc. laiko kamuolį kontroliavusi Barsa sukrapštė vos vieną įvartį.

Maribor 1:1 Sporting

Dar vienas puikus debiutas: po keitimo aikštėje pasirodęs 18-metis Luka Zahovičius jau per teisėjo pridėtą laiką išlygino rezultatą, uždirbdamas Maribor ekipai tašką.

Chelsea 1:1 Schalke

Šios komandos vienoje grupėje žaidė ir praėjusį sezoną. Tuomet tiek namie, tiek išvykoje Chelsea laimėjo 3:0. Šįkart į Londoną Schalke vyko net be aštuonių traumuotų žaidėjų, tad taškas vokiečių klubui yra labai geras rezultatas.

Athletic 0:0 Šachtar

Bilbao klubas į Čempionų lygoje paskutinį kartą žaidė 1998-99 metais. Tai vienintelės turo rungtynės, kuriose nė viena komanda nepelnė įvarčio.

Porto 6:0 BATE

Yacine'as Brahimi tapo septintuoju žaidėju, kuris debiutinėse Čempionų lygos rungtynėse atliko hat-trick'ą (1992 Van Bastenas, 1997 Asprilla, 2002 Ayegbeni, 2004 Rooney, 2005 Iaquinta, 2009 Grafite). Tai taip pat didžiausia Porto pergalė Čempionų lygoje.