Peštynės dėl pasaulio futbolo čempionato


Europos zonos atrankoje į 2014 metų pasaulio futbolo čempionatą liko sužinoti paskutines laimingąsias. Lapkričio 15 ir 19 dienomis paaiškės, kurios keturios komandos kitąmet žais Brazilijoje, o kurios svarbiausio futbolo turnyro turės laukti dar bent ketverius metus.

Portugalija (14 vieta FIFA reitinge) – Švedija (25)

Cristiano Ronaldo ar Zlatano Ibrahimovičiaus? Kurios žvaigždės nebus kitų metų pasaulio futbolo čempionate? Galime neabejoti, kad abu padarys viską, kad ten būtų. Abu šiuo metu yra nuostabos sportinės formos: C.Ronaldo įmušė 9 įvarčius per paskutinius 4 mačus, o Z.Ibrahimovičius – 10 per 5-is. Kita vertus, per paskutines dvejas poros tarpusavio rungtynes nebuvo įmuštas nė vienas įvartis.

Ukraina (20) – Prancūzija (21)

Prancūzai paskutiniu metu muša įvarčius su vėjeliu – 13 per 3 mačus, tačiau Ukrainos gynyba jiems gali tapti rimtu išbandymu, mat per visą atrankos turnyrą namuose ukrainiečiai praleido vos 4 taiklius varžovų smūgius. Kita vertus, iš paskutinių penkių tarpusavio mačų Prancūzija laimėjo keturis (vienos lygiosios), o abi pastarosios pergalės buvo iškovotos būtent Ukrainoje.

Graikija (15) – Rumunija (29)

Nors graikai laikomi šios poros favoritais, lygiai prieš dvejus metus rumunai čia iškovojo solidžią pergalę 3:1. Pakartoję šį rezultatą jie drąsiai galėtų tikėtis sugrįžti į pasaulio čempionatą po 16 metų pertraukos. Visgi graikai paskutiniu metu demonstruoja nuostabią sportinę formą – ne tik laimėjo visus penkis mačus, bet ir nepraleido nė vieno įvarčio.

Islandija (46) – Kroatija (18)

Niekada nei Europos, nei pasaulio čempionatų finaliniuose etapuose nežaidusi Islandijos futbolo rinktinė viliasi pasinaudoti istoriniu šansu. Juolab, kad islandų sportinė forma paskutiniu metu yra daug geresnė – jie nepralaimėjo 5 rungtynėse iš eilės, o kroatai iškovojo tik 2 pergales iš 7 galimų. Maža to, Niko Kovačas vyriausiuoju Kroatijos rinktinės treneriu tapo vos prieš mėnesį, kai dėl nuviliančių rezultatų buvo atleistas Igoris Štimacas.

"Unibet" siūlomi koeficientai.