Penkios išvados po ispanų fiasko


1. Vincente Del Bosque padarė lemtingas klaidas

Sudėtinga kritikuoti žmogų, kuris Ispanijos rinktinę nuvedė į didžiausią šlovę istorijoje. Bet visgi. Savo dispozicijoje turėdamas tokio kalibro žaidėjus, jis susimovė. Šįkart jam nepavyko iš žvaigždžių būrio sulipdyti komandą. Jis bandė remtis senbuviais, bet dabar aišku, kad tai nebuvo teisingas pasirinkimas. Koke blizgėjo Čempionų lygoje, De Gea jau dabar vienas geriausių vartininkų Europoje, o Isco sužaidė solidų debiutinį sezoną Madrido "Real" klube. Kiekvienas turėjo daugiau ar mažiau priežasčių pasirodyti pasaulio čempionato rampos šviesoje. Vincente del Bosque prarado auksinę galimybę sukurti (ar bent pradėti) čempionų dinastiją.

 

2. Ikero Casillaso karjera - dideliame pavojuje

Daug kas pasikeitė nuo to laiko, kai prieš ketverius metus Ikeras Casillas Johanesburge iškėlė pasaulio čempionų taurę. Nuo tada, kai prarado Jose Mourinho pasitikėjimą, I.Casillas niekada jau nebebuvo toks žaidėjas kaip anksčiau. Klaida Čempionų lygos finale, vos nekainavusi pergalės, apgailėtinas pasirodymas Brazilijoje palieka labai skurdžias tolimesnės šio vartininko karjeros perspektyvas. Į kur jis atsispirs nuo dabartinės pozicijos?

 

3. Čilė tapo rimtu pretendentu laimėti pasaulio čempionatą

Vidal-Sanchezo-Vargo trikampis puolimo grandyje yra siaubingai pavojinga. Net jei Vidalis dar nežaidžia visu 100 proc. pajėgumu. Bet jo forma gerėja ir ko gero pasieks piką tuomet, kai to labiausiai reikės. Čilė su olandais norės sužaisti dar geresnes rungtynes, kad išvengtų brazilų barjero aštuntfinalyje, nors kita vertus - pati Čilė jau tampa komanda, su kuria niekas nenori žaisti.

 

4. Xabi Alonso nesėkmingas mėnuo baigėsi

Xabi Alonso mače su Čile buvo pakeistas po pirmojo kėlinio. Dar prieš kelias savaites geltona kortelė jam sutrukdė pasirodyti Čempionų lygos finale. Vienam geriausių pasaulio atraminių saugų pastarasis mėnuo buvo išties blankus. Nepaisant to, kad jis vienintelis iš ispanų pasižymėjo įvarčiu šiame čempionate (realizavo 11 m baudinį rungtynėse su olandais). Akivaizdu, kad Ispanijos rinktinės ateitis aikštės centre priklauso Thiago Alcantarai, Koke ir Asierui Illarramendi – bet ne Madrido "Real" žvaigždei.

 

5. Jose Mourinho turėtų dar kartą apsvarstyti savo sprendimą dėl Diego Costos

Diego Costa žaidė pasaulio čempionate kaip pagrindinis Ispanijos rinktinės puolėjas, nors nebuvo visiškai atsigavęs po traumos. Būsimasis Londono "Chelsea" pirkinys, kaip dabar kalbama apie Diego Costą, yra vienas aštriausių žaidėjų baigiamosiose atakų stadijose, tačiau Brazilijoje buvo beveik nepastebimas. Ar tai ne ženklas Jose Mourinho, kad su "Atletico" puolėjo įsigijimu nereikia skubėti?