Penki žymiausi pasaulio čempionatų "hat-trick'ai"


Iki pasaulio gutbolo čempionato likus vos kelioms dienoms, nusprendėme prisiminti ryškiausius žaidėjus, kuriems per vienerias pasaulio čempionato rungtynes yra pvaykę įmušti tris įvarčius.

Per visą pasaulio pirmenybių istoriją buvo atlikti 48 "hat-trickai", ir vien per 1954 metų čempionatą - net aštuoni. Štai penki patys įsimintiniausi:

 

Paolo Rossi – Italija 3 Brazilija 2, 1982

Italijos gynyba prieš brazilų puolimą - kone standartinė frazė, kuri buvo kartojama ir prieš šį mačą. Tačiau nutiko priešingai: Paolo Rossi "hat-trick'as" eliminavo iš varžybų favoritais laikytus brazilus. Pastarieji iki dvikovos su italais buvo laimėję visas ketverias rungtynes, tačiau nesugabėjo atsilaikyti prieš puikiai organizuotą italų žaidimą.

 

Pele – Brazilija 5 prancūzija 2, 1958

Ketvirtfinalio mače su Velsu pelnęs savo debiutinį įvartį pasaulio čempionatuose, leidusį brazilams laimėti rungtynes 1:0, jau kitame mače, pusfinalyje su prancūzais, 17-metis Pele tapo jauniausiu visų laikų futbolininku, pelniusiu "hat-trick'ą" pasaulio čempionate. Brazilai buvo priekyje 2:1, kai darbo ėmėsi Pele. Finale Pele įmušė dar du įvarčius, o brazilai triumfavo prieš švedus 5:2.

 

 

Seras Geoffas Hurstas – Anglija 4 Vakarų Vokietija 2, 1966

"Hat-trick'as", pavertęs "West Ham" žaidėją Geoffą Hurstą anglų nacionaliniu pasididžiavimu, taip pat tai vienintelis "hat-trick'as", pelnytas pasaulio čempionatų finaluose. Vienas iš įvarčių žymus ir tuo, jog buvo apipintas diskusijomis - kirto kamuolys vartų liniją ar ne. Anglai vokiečius palaužė per pratęsimą.

 

Gerdas Mulleris – Vakarų Vokietija 3 Peru 1, 1970

Gerdo Mullerio "hat-trick'as" iš esmė nebūtų kažkuo ypatingas, jei ne faktas, kad tai buvo antras G.Mullerio "hat-trick'as" per keturias dienas. Be to, įvartis galva buvo tikras gražuolis. Tris įvarčius vokietis buvo įmušęs ir į bulgarų vartus. Iš viso pelnęs 10 įvarčių G.Mulleris gavo "Auksinio batelio" apdovanojimą.

 

Gary Linekeris – Anglija 3 Lenkija 0, 1986

Iki dvikovos su lenkais anglai per du mačus nebuvo pelnę nė vieno įvarčios, tačiau Gary Linekeris įvarčių badą nutraukė "hat-trick'u". G.Linekeris 1986 metų pirmenybėse pelnė 6 įvarčius - tai iki šiol geriausias Anglijos futbolininkų pasiekimas.

 

Galite lažintis, kiek "hat-trick'ų" bus pelnyta pasaulio čempionate Brazilijoje!