Paskutinis Lietuvos futbolininkų išbandymas – Moldovoje


Lietuvos futbolo rinktinė metus pabaigs Kišiniove – draugiškomis rungtynėmis su Moldovos futbolininkais.

Lietuvos ir Moldovos rinktinės kontrolinėse rungtynėse susitiks aštuntąjį kartą nuo 1992-ųjų metų. Komandos yra pasidalijusios po dvi pergales, triskart susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Paskutinė tarpusavio dvikova Moldovoje 2006 metais baigėsi šeimininkų pergale rezultatu 3:2. Lygiai prieš penkerius metus Taline rinktinės išsiskyrė lygiosiomis 1:1.

Šiuos metus Moldovos futbolininkai baigia pakiliomis nuotaikomis. Paskutinėse Pasaulio čempionato atrankos ciklo rungtynėse moldavai svečiuose net 5:2 nugalėjo Juodkalnijos rinktinę. Tarp Moldovos rezultatų atrankos grupėje – lygiosios su Lenkijos ir Ukrainos ekipomis savo aikštėje.

„Moldovos komanda paskutines dvejas rungtynes sužaidė labai gerai, todėl galime tikėtis įdomios dvikovos. Gerbiame varžovą, bet jo nebijome. Čia atvykome ne pralaimėti. Šios kontrolinės rungtynės taip pat yra galimybė išbandyti jaunesnius žaidėjus“, - spaudos konferencijoje prieš dvikovą sakė laikinasis Lietuvos rinktinės treneris Igoris Pankratjevas.

Lietuvos rinktinė į Moldovą išvyko ne stipriausios sudėties. Vien dėl traumų į rinktinės stovyklą iš viso negalėjo atvykti septyni kviesti žaidėjai. Ypač nukraujavusi puolimo grandis. Sudėtyje – vos du puolėjai: Evaldas Razulis iš Klaipėdos „Atlanto“ ir Leicester City“ klubui priklausantis 18-metis Simonas Stankevičius

Komandai nepadės vartininkas Giedrius Arlauskis, kurį pastarąjį mėnesį kamuoja trauma. Dėl sužeidimų šanso pasirodyti rinktinėje neteko ir jaunieji gynėjas Julius Aleksandravičius bei puolėjas Lukas Spalvis. Dar keturi futbolininkai buvo priversti atsisakyti kvietimų į nacionalinę ekipą anksčiau.

„Unibet" abiejų komandų šansus laimėti vertina apylygiai: už Moldovos pergalę - 2.40, už Lietuvos - 2.80 koeficientas.