Paskutinis Čempionų lygos turas: kokie kiekvienos komandos šansai?


UEFA Čempionų lygoje liko septyni laisvi kelialapiai į atkrintamąsias, dėl kurių kovoja 13 klubų.

Į kitą etapą jau pateko: Real, Paris Saint-Germain, Atletico, Benfica, Juventus, Manchester City, Barcelona, Bayern, Zenit.

Kovoja dėl vietos kitame etape: Wolfsburg*, Manchester United*, PSV, Roma, Bayer, BATE, Olympiacos*, Arsenal*, Porto*, Chelsea*, Kijevo Dynamo*. Gent, Valencia*.

* - užsitikrino kelialapius į Europos lygą.

Kovoja dėl vietos Europos lygoje: Šachtar, Malmo, Maskvos CSKA, Galatasaray, Astana, Monchengladbacho Borussia, Sevilla.

Neturi jokių šansų pakilti iš dugno: Zagrebo Dinamo, Maccabi, Lyon.

 

 

Grupė A: Real (13 taškų) vs. Malmo (3), PSG (10) vs. Šachtar (3)

Real laimėjo grupės varžybas, PSG lieka antroje vietoje. Šachtar turi pranašumą prieš Malmo tarpusavio mačuose, tad liks trečioje vietoje, jei komandos turės vienodai taškų.

 

Grupė B: PSV (7) vs. CSKA (4), Wolfsburg (9) vs. Manchester United (8)

Wolfsburg pateks į kitą etapą lygiųjų ir laimės grupės varžybas pergalės atveju. United sezoną Čempionų lygoje tęs tik tuomet, jei laimės. PSV gali sužaisti ir lygiosiomis, jei lygiosiomis pasibaigtų ir mačas Vokietijoje, mat tarpusavio aksitatose PSV turi pranašumą prieš United. CSKA finišuos aukščiau PSV, jei sugebės laimėti Olandijoje.

 

Grupė C: Benfica (10) vs. Atletico (10), Galatasaray (4) vs. Astana (3)

Dalyvos dėl kelialapių į aštuntfinalį čia baigtos. Benfica komandai užtenka lygiųjų, kad finišuotų pirmoje vietoje. Astana turi laimėti Turkijoje, jei nori tęsti sezoną Europos lygoje.

 

Grupė D: Manchester City (9) vs. Borussia M. (5), Sevilla (3) vs. Juventus (11)

Juventus pirmą vietą gali prarasti tik pralaimėjimo atveju, ir jei City laimės. Sevilla turi pranašumą prieš Borussia tarpusavio mačuose, todėl žais Europos lygoje, jei įveiks Juventus, o Borussia nelaimės Mančesteryje.

 

Grupė E: Bayer (5) vs. Barcelona (13), Roma (5) vs. BATE (4)

Barcelona laimėjo grupės varžybas. Roma turi pranašumą prieš Bayer tarpusavio mačuose, tad italai pergalės atveju kvalifikuosis į aštuntfinalį. Bayer reikia pergalės prieš katalonus ir tikėtis, kad Roma nelaimės. BATE pergalės atvejus gali šokti į antrą vietą, jei Bayer nelaimės prieš Barsą.

 

Grupė F: Olympiacos (9) vs. Arsenal (6), Zagrebo Dinamo (3) vs. Bayern (12)

Bayern laimėjo grupę. Olympiacos Londone įveikė Arsenal 3:2, tad anglų klubui Graikijoje reikia solidesnės pergalės. 3:2 irgi tiktų, nes Arsenal įvarčių santykis geresnis. Taigi Arsenal tenkina bet kokia pergalė, išsyrus rezultatais 1:0 ir 2:1. Dinamo komandai tai paskutinis mačas Europoje.

 

Grupė G: Chelsea (10) vs. Porto (10), Kijevo Dynamo (8) vs. Maccabi (0)

Chelsea ir Porto rungtynių laimėtojas taps grupės nugalėtoju. Jei Dynamo nelaimi, Chelsea lygiųjų atveju liks antroje vietoje, nes Porto pirmą tarpusavio mačą laimėjo 2:1. Jei Dynamo laimi, o Porto ir Chelsea sužaidžia lygiosiomis, visos trys komandos turės po 11 taškų, tad viską lems įvarčių santykis. Tokiu atveju į kitą etapą keliautų Chelsea ir Dynamo (Chelsea dabartinis santykis +8, Dynamo ir Porto +3). Maccabi sezonas baigsis Kijeve.

 

Grupė H: Gent (7) vs. Zenit (15), Valencia (6) vs. Lyon (1)

Zenit laimėjo grupės varžybas. Jei Zenit laimės, o Valencia nelaimės, rusų klubas taps lygos rekordininku pagal skirtumą tarp pirmos ir antros vietos (11 taškų). Gent keliaus į aštunfinalį pergalės arba Valencia pralaimėjimo/lygiųjų atveju. Valencia privalo laimėti ir tikėti, kad nelaimes Gent. Lyon neturi jokių šansų.