Paris SG vs. Chelsea: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Neskaitant Johno Obi Mikelio, kuris ilgam iškrito dėl kelio traumos, daugiau netekčių Chelsea prieš pirmąją Čempionų lygos aštuntfinalio akistatą su PSG neturi. Juanas Cuadrado, kurį sausį įsigijo iš Fiorentina klubo, taip pat gali žaisti. Jis šį sezoną nežaidė Europoje, tad gali būti įtrauktas į Chelsea sudėtį.

Kalbant apie PSG, didžiausios spragos atsiveria dešiniame gynybos krašte, mat tiek Marquinhos, tiek Serge'as Aurier praėjusią savaitę patyrė traumas. Ties Yohano Cabaye ir Lucaso Moura pavardėmis taip pat klaustukai. Tiesa, Javieras Pastore jau atsigauna ir, panašu, jau galės žaisti.

 

DABARTINĖ FORMA

FBL-ENG-PR-CHELSEA-EVERTON : News Photo

Žvelgiant į statistiką, Chelsea rodikliai nuo sensacingo pralaimėjimo Bradford City ekipai FA taurėje atrodo idealiai. Keturios pergalės ir lygiosios su City lygos varžybose bei įveiktas Capital Cup taurės pusfinalis, bendru rezultatu 2-1 eliminuojant Liverpool. Visa tai dėka atliktų namų darbų ir mentalinio pasiruošimo, kas yra stiprioji Jose Mourinho pusė, tačiau sakyti, kad Chelsea žaidžia gerai tikrai negalima.

Strigo pirmose taurės rungtynėse su Liverpool, ir buvo labai toli nuo sau įprasto žaidimo mačuose su Aston Villa ir Everton. Tiesiog trūko žaidime laisvės.

PSG klubas žaidžia prastą sezoną, nepaisant to, kad prieš daugumą varžovų yra gerokai galingesnis finansiškai. Prancūzijoje PSG kol kas tik trečias. Lygoje jie nepralaimėjo penkių mačų iš eilės, įskaitant lygiąsias išvykoje su čempionato lydere Lyon vienuolike, tačiau šeštadienio mače PSG praleido du įvarčius ir nesugebėjo įveikti Caen ekipos.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

Komandos buvo susitikusios praėjusio sezono Čempionų lygos ketvirtfinalyje, ir ko gero galima laukti panašaus scenarijaus. Chelsea sunkiai sekėsi tvarkytis su PSG saugų trio, kurį sudarė Thiago Motta, Marco Verratti ir Blaise Matuidi. Pralaiminėjo Paryžiuje 1-2, tačiau koncentracijos stoka leido Pastore pelnyti įvartį per teisėjo pridėtą laiką, ir PSG laimėjo 3-1.

Vis dėlto Mourinho komanda atsakomajame mače sugebėjo panaikinti skirtumą. Demba Ba pelnė įvartį 87 minutę, Chelsea laimėjo 2-0 ir pateko į kitą etapą dėl išvykoje pelnyto įvarčio.

Tame mače Chelsea atakos smaigalyje žaidė Samuelis Eto'o, Demba Ba ir Fernando Torresas, jiems už nugarų  Andre Schurrle ir Willianas, o krašto gynėjai buvo pasirengę jungtis į atakas. Laurent'as Blanc'as nieko negalėjo pastatyti prieš tai. Vis dėlto keturių iš paminėtų žaidėjų Chelsea ekipoje jau nėra.  

 

KOVA AIKŠTĖS VIDURY

Chelsea v Everton - Premier League : News Photo

PSG saugų liniją jau tris sezonus sudaro tie patys žaidėjai. Chelsea pernai Paryžiuje įsitikino, kokia tai jėga. Ypač kai kalbame apie kovą dėl kamuolių ir kamuolio įžaidimą. Prisiminimai apie tą mačą gali paskatinti Mourinho ieškoti naujų taktinių variantų. 

Nemanja Matičius neabejotinai žais starto sudėty kartu su Cescu Fabregu, tačiau šįkart schema gali būti labiau 4-3-3 nei 4-2-3-1, tuo pačiu reikalaujant, kad ir Oscaras prisiimtų dalį funkcijų ginantis.

 

ZLATANAS IR CHELSEA GYNYBA

 Viena iš ryškiausių silpnų Chelsea vietų šį sezoną: erdvė, kurią varžovų puolėjai gauna mėlynųjų gynybos širdyje. Harry Kane'as ir Philippe Coutinho šią Chelsea problemą kone geriausiai išryškino. Galima spėti, kad Zlatanas Ibrahimovičius padarys tą patį.

Galbūt jis jau nebėra toks greitas, koks buvo ankčiau, ir nėra pačioje geriausioje formoje šį sezoną, tačiau erdvės tarp Johno Terry ir Kurto Zouma (arba Gary Cahillo) jis gali rasti, tapdamas didžiausia grėsme Chelsea vartams. Ibrahimovičius praėjusį sezoną praleido atsakomąsias rungtynes su Chelsea, kas ko gero ir tapo pagrindine Chelsea sėkmės priežastimi: kai PSG neturėjo Ibros, Chelsea pati drąsiau galėjo mesti į puolimą, nebijodama kiek apnuoginti gynybos linijos.

 

HAZARD'AS vs. MARQUINHOS

FBL-FRA-LIGUE1-SAINT ETIENNE-PARIS : News Photo

Visi gandai, kad Edenas Hazard'as gali persikelti į PSG, po to, kai belgas pratęsė sutartį su Chelsea iki 2020-ųjų, gali būti numesti į šalį. Taigi pašalinės mintys, kad galbūt žaidžia prieš būsimą savo komandą, Hazard'ui Paryžiuje netrukdys.

Hazard'as tiesiog privalo išnaudoti savo greitį ir įgūdžius žaisdamas prieš Marquinhos - centrinį gynėją, kuris pastarosiomis savaitėmis stumiamas darbuotis į dešinį kraštą, mat Gregory van der Wielis yra labai abejotinoje formoje. Žinoma, jei Marquinhos bus apskritai pasiruošęs žaisti. Jei ne, šis PSG kraštas taps dar lengviau pažeidžiama vieta.

 

VERDIKTAS

Chelsea išvykose šį sezoną žaidžia tiesiog puikiai, o PSG namuose - neįveikiamas. Prancūzai savo aikštėje įveikė ir Barcelona bei Ajax klubus. Namuose PSG nepralaimėjo 22 rungtynių iš eilės ir serija tęsiasi nuo praėjusių metų gegužės. Vis dėlto Chelsea yra itin pavojinga kraštuose, ir taip gali kompensuoti galimą PSG dominavimą aikštės centre.

2.75 už Chelsea pergalę atrodo patraukliai, arba rinktis saugesnį variantą, kad Chelsea Paryžiuje nepralaimės 1.47.