Olandija vs. Meksika: ekspertų žvilgsnis


Olandija  ir Meksikai atėjo metas suremti ginklus dėl kelialapio į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Akistatą apžvelgia futbolo ekspertai Mohamed Moallim ir Jonny Rico Aviles.

KOMANDŲ NAUJIENOS

Mohamedas Moallimas apie Olandiją: Vėl visų dėmesys į tai, kokią taktinę schemą pasirinks Louisas van Gaalas. 5-3-2 veikė tiesiog puikiai rungtynėse su Čile ir Ispanija. Robinas van Persie grįžta po mačo, kurį turėjo praleisti dėl diskvalifikacijos. Tačiau Leroy'us Feras mače su Čile pakilęs nuo suolo ir pasirodęs tiesiog puikiai, galima sakyti, ir nulėmęs rungtynių baigtį, treniruotės metu patyrė traumą. Gynėjas Bruno Martins Indi atsigavo po smegenų sutrenkimo ir ko gero bus įtrauktas į pagrindinę sudėtį. Georginio Wijnaldumas turėtų išsaugoti savo vietą saugų linijoje.

Jonny Rico Avilesas apie Meksika: Meksika į atkrentamąsias keliauja pilna pasitikėjimo ir pasiruošusi sukurti istoriją. Tai ji turės padaryti be kylančios žvaigždės Jose Juano Vazquezo, kuris mačą su olandais praleis dėl kortelių. Veteranas, buvęs PSV ir Fulham žaidėjas Carlosas Salcido užims jauno atraminio saugo vietą. Natūraliai kairys gynėjas Salcido atraminio saugo pozicijoje yra žaidęs ir anksčiau - pavyzdžiui, Londono olimpinėse žaidynėse, kur Meksika iškovojo auksą.  

SPORTINĖ FORMA

Mohamedas Moallimas: "Aparatas užprogramuotas pergalėms". Taip olandų žaidimą apibūdino Wijnaldumas po grupės rungtynių. Van Gaalas nuo pat pradžių leido suprasti: pergalės svarbiau akiai patrauklaus futbolo. Jo komanda, žinodama savo silpnąsias vietas, žaidžia taip, kad išnaudtų stipriąsias. Net jei savo šalyje olandų žaidimas jau vadinamas "olandišku catenaccio" (aliuzija į itališką catenaccio - žaidimą, paremtą gynyba) - kiekvienos rungtynės turi prasidėti nuo specialaus taktinio plano, ir mačas su Čile nebuvo išimtis. Van Gaalo tikslas buvo - nuolat grasinti kontraatakomis. Gal tai nėra pats patraukliausias futbolas, tačiau istorija prisimena tik rezultatą.

Jonny Rico Avilesas: Rungtynėse su Kroatija Meksikos rinktinė suspindėjo ryškiausiomis spalvomis. Per pirmus du mačus meksikiečiai strigo puolime, pelnydami vos vieną (įskaitytą) įvartį. Tačiau rungtynėse su kroatais pagaliau rado savo ritmą, o visus tris įvarčius pelnė trijų skirtingų pozicijų žaidėjai. Kalbant apie gynybą, Meksika yra geriausioje formoje. Žinoma, jos laukias rimtas išbandymas mače su olandais. Istoriškai silpnoji Meksikos vieta, dėl ūgio trūkumo, visuomet būdavo gynyba standartinėse situacijose. Mače su kroatais su šia užduotimi Meksika susitvarkė, nors brazilai standartinėse situacijoje kėlė didelį pavojų ir tik fantastiškas vartininko Guillermo Ochoa žaidimas gelbėjo nuo įvarčių.

 

KĄ SAKO TRENERIAI

Olandijos treneris Louisas van Gaalas: "Visos mintys tik apie pergalę. Manau, paruošime taktiką, kuri leis ją pasiekti. Tuo futbolas, manau, ir paremtas".

Meksikos treneris Miguelis Herrera: “Tai viena iš įtampos rūšių, kuri teikia malonumą. Žinome, kad turime išeiti ir laimėti. Abi komandos tai žino. Jei nelaimime, keliaujame namo. Labai gerai žaidžiame gynyboje. Praleidome vos vieną įvartį ir tik todėl, kad sumažinome žaidimo intensyvumą paskutinėmis mačo su kroatais minutėmis. Bet tai daugiau nenutiks".

 

KERTINIAI ŽAIDĖJAI

 

 

Mohamedas Moallimas: Ryškiausiai žiba žmogus, kuris dar prieš turnyrą buvo vadinamas pavojingiausiu žaidėju Olandijos rinktinėje. Arjenas Robbenas maudydamas visus iš eilės dvikovose vienas prieš vieną "atidirbinėja" už tą nelemtą baudinį, nerealizuotą prieš ketverius metus Johanesburge.Trys įvarčiai, vienas rezultatyvus perdavimas. Oranžiniai perdavimais ieškos šio žaidėjo kaip įmanoma dažniau: Robbeno greitis ir aštrūs judesiai – rimtas iššūkis Meksikos gynybai.

Jonny Rico Avilesas: Vartininkas Ochoa buvo tiesiog nuostabus nulinėse lygiosiose su Brazilija, ir nepalieka jausmas, kad toks jis gali būti ir žaisdamas prieš Van Persie ir Robbeną.

 

GERIAUSIOS LAŽYBOS

Mohamedas Moallimas: Turint omeny, kad olandai muša po 3,3 įvarčio šiame turnyre bei šios rinktinės puolėjų sportinę formą (Van Persie 12 įvarčių per 13 rungtynių, Robbenas – 8 per 9, Memphis Depay – 2 per 2) – statymas 2.17, kad olandai pelnys daugiau nei 1,5 įvarčio yra vertas dėmesio.

Jonny Rico Avilesas: 1.89 kad įvarčius pelnys abi komandos. Meksikos trenerio Miguelio Herrera prapguojamas puolimo mentalitetas, sujungtas su puikia meksikiečių darbo etika - prieš meistrišką olandų sugebėjimą kontraatakuoti: įvarčių privalo būti.

 

REZULTATO SPĖJIMAS

Mohamedas Moallimas: Olandija 2-1 Meksika  9.00

Jonny Rico Avilesas: Olandija 1-2 Meksika 13.00