Olandija vs. Kosta Rika: lengviausiai nuspėjamas ketvirtfinalis?


 Netikėtų rezultatų pasaulio čempionatee netrūko, tačiau žvelgiant į likusį komandų aštuonetą – Kostą Riką galima vadinti vienintele anomalija. Formaliai – olandams ketvirtfinalyje teko tarsi silpniausias varžovas.

Bet. Pažiūrėkite ką ši, vos 4,5 mln. gyventojų turinti šalis, jau nuveikė pasaulio čempionate: patiesė Italiją, Urugvajų, nepralaimėjo anglams. Visos šios trys komandos yra FIFA reitingo dešimtuke.

Aštuntfinalyje eliminavo graikus, kurie FIFA klasifikacijoje yra dvylikti, ir tai reiškia, kad Kosta Rikos neįveikė nė viena iš trijų Europos komandų, su kuriomis jau teko žaisti Brazilijoje.

Pagal FIFA reitingą – olandai yra silpniausia komanda, su kuria Kosta Rikai tenka susidurti šiame pasaulio čempionate kol kas. Olandai – tik penkiolikti, pati Kosta Rika – 28 pozicijoje.

4.25 kad 90 minučių nugalėtojo neišaiškins

Vis dėlto olandai yra ryškus mačo favoritas. Ne veltui Wesley Sneijderis, mače su Meksika pelnęs savo pirmąjį įvartį pasaulio čempionate, per spaudos konferencija šypsojosi, sakydamas, kad jo komanda yra palankioje situacijoje.

Kosta Rika turės daugiau sirgalių nei mes, turės didesnį palaikymą, bet tai nieko blogo. Vis geriau nei žaisti prie tuščių tribūnų“, – kalbėjo W.Sneijderis, tarsi išskirdamas vienintelį kostarikiečių pranašumą.

Olandijos ir Kosta Rikos rinktinės iki šiol tarpusavy dar nė karto nežaidė.

Louiso Van Gaalo auklėtiniai laimėjo jau šešis mačus iš eilės, ir tai yra geriausia oranžinės rinktinės sportinė forma nuo 2010 metų kovo.

Olandai pelnė du arba daugiau įvarčių penkiuose iš eilės mačuose. Jie yra rezultattyviausia komanda iš tų, kurios pateko į ketvirtfinalį – 12 įvarčių per ketverias rungtynes.

Tiesa, ir daugiausia praleidsui – 4.

3.30 kad olandai pelnys daugiau nei 2,5 įvarčio

Trijuose iš keturių mačų pasaulio čempionate olandai pirmieji praleido įvartį, tačiau visuomer sugebėjo išsigelbėti.

Kosta Rika išlieka nepralaimėjusi šiame čempionate, nors per paskutinius tris mačus pelnė vos du įvarčius. Ar ši komanda turi rezervų?

Joelis Campbellas, Londono „Arsenal“ puolėjas, buvo fantastiškas pirmose rungtynėse su Urugvajumi – pelnė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kituose mačuose jo žaidimas išblėso.

Jei mače su Urugvajumi jis atliko keturis smūgius į vartus, tai per kitas trejas rungtynes į vartus smūgiavo vos kartą. Nepaisant to, kad aktyvus stengiasi būti: mače su Graikija atliko 40 sprintų, iš viso per rungtynes įveikdamas 10,8 km distanciją.

Tiesa, iškalbinga ir kita stattistika: antrajame rungtynių su Graikija kėlinyje J.Cambello pasiektas maksimalus greitis buvo 31,1 km/h, o pratęsime – tik 18,9 km/h.

10.50 kad J.Cambellas pelnys pirmą rungtynių įvartį