Manchester United vs. Tottenham: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


 KOMANDŲ NAUJIENOS

Pakalbėkite su Tottenham žaidėjais ir sužinosite, koks didelis dėmesys skiriamas fiziniam pasirengimui, kai komandą treniruoja Mauricio Pochettino. Tai atsipirko ne vienu vėlyvu įvarčiu, kuriuos šį sezoną mušė "Tottenham". Taip pat iškalbingas faktas, jog šį sezoną šis klubas dėl traumos dar neprarado nė vieno žaidėjo.

Manchester United priešingai - yra bene giliausioje traumų ir diskvalifikacijų krizėje. Robinas van Persie ir Ashley Youngas yra traumuoti, Angelis Di Maria ir Jonny Evansas suspenduoti.  Luke'as Show grįžo po traumos ir pasirodė FA taurės mače su Arsenal, tačiau įpusėjus rungtynėms buvo pakeistas.

 

PASTARIEJI SUSITIKIMAI

Tottenham Hotspur v Manchester United - Premier League : News Photo

Lygiosios 0:0, užfiksuotos White Hart Lane stadione gruodžio 28-ąją, puikiai atspindėjo tai, kad abi komandos dar tik bando priprasti prie gyvenimo su naujuoju treneriu. Nors Tottenham dabar atsilieka nuo MU trimis taškais, ko gero galima teigti, kad Pochettino jaučiasi ramiau, mat jo komanda yra arčiau to, kur norėtų būti.

Gruodį United žaidė su trimis puolėjais, Wayne'u Rooney ir Juanu Mata saugų linijoje, bei Van Persie ir Falcao priekyje. Ir bent pirmąją valandą atrodė kur kas geriau nei varžovai, kuriuos kelis kartus gelbėjo kamuolio išmušimas tiesiog nuo vartų linijos ar fantastiškas vartininko Hugo Llorio žaidimas. Tačiau Spurs žaidimas aštrėjo ir į mačo pabaigą tapo pakankamai pavojingas. Galima spėti, kad Spurs laikysis tos pačios 4-2-3-1 schemos, kai United taktinis išsidėstymas, lyginant su gruodžio maču, gali būti visiškai kitoks.

 

UNITED PARADOKSAS

Newcastle United v Manchester United - Premier League : News Photo

Tai, kas vyksta Manchester United stovykloje šį sezoną, yra visiška mistika. Iš vienos pusės akivaizdu, kad jie nežaidžia gerai: nėra pastovumo ir sklandumo žaidime, progos atakose švaistomos pernelyg dažnai. Iš kitos pusės, rezultatai vis tiek yra pakankamai geri: kad ir kaip neįtikinančiai žaistų, lygoje nuo lapkričio mėnesio MU pralaimėjo vos du kartus.

MU iškovojo penkiais taškais daugiau nei per tą patį periodą praėjusiame sezone, kas byloja apie šiokį tokį progresą. Bet tai vis tiek nėra tas United, kurį visi tikisi matyti. Jų pralaimėjimas Arsenal ekipai FA taurėje - pirmasis pralaimėjimas Arsene'o Wengero komandai Old Traforde nuo 2006 - neatrodė kaip didelis siurprizas. Komandos žaidime pernelyg daug spragų, todėl egzistuoja didelė tikimybė, kad kažkam joms pavyks pasinaudoti.

 

SPURS DABARTINĖ FORMA

FBL-ENG-PR-QPR-TOTTENHAM : News Photo

Spurs šį sezoną sužaidė 47 mačus - daugiau nei bet kuri kita Premier lygos komanda, todėl nenuostabu, kad nuovargis ėmė kiek koreguoti jų žaidimą. Pastaruosiuose trijuose lygos mačuose - 2:2 su West Ham, 2-1 prieš QPR ir 3:2 prie Swansea - Spurs ekipai išties trūko kibirkšties. Dėl to pasitraukimas iš Europos lygos (prieš tai iš FA taurės) gali duoti naudos. Tottenham turėjo 8 dienas pailsėti ir pasiruošti mačui Old Traforde.

 

UNITED FORMA

Preston North End v Manchester United - FA Cup Fifth Round : News Photo

Taktinės schemos keitimas kone kas savaitę byloją ne tik apie taktinį lankstumą, bet ir apie neapsisprendimą. Louisas van Gaalas vis dar neranda optimalaus taktinio varianto. Su trimis gynėjais United paskutinį kartą žaidė sausio 17 dieną, kai 2:0 įveikė QPR. Taigi, panašu, kad prieš Tottenham taip pat išrikiuos keturis gynėjus. Daley Blindas imsis užduočių galinėje saugų linijoje, Antonio Valencia ir Luke'as Show darbuosis gynybos kraštuose. United su keturiais gynėjais žaidžia ne mažiau efektyviai nei su trimis. 

Di Maria ir Van Persie traumuoti, taigi Rooney pradės rungtynes kaip vienintelis puolėjas. Nebent Falcao bus ištrauktas iš leido luito. Marouane Fellaini privalės jungtis į atakas, nors sunku įsivaizduoti, kad šio belgo sugebėjimai žaisti antrame aukšte baugintų jo tautietį Janą Vertongheną. Didžiausi trūkumai kraštuose. Mata gali žaisti plačiau, ir kone vienintelė kita likusi opcija - Adnanas Januzajus. Vis dėlto svečiams užtekti šio vienintelio pranašumo, juolab, kad MU gynyba kraštuose irgi nėra itin patvari.

 

VERDIKTAS

Tottenham gal ir buvo pavargę, bet turėjo pakankamai laiko poilsiui, ir šiuo metu jie atrodo kur kas darnesnė komanda nei United. todėl statyti už svečių pergalę 4.20 skamba kaip viliojantis pasiūlymas.