„Manchester United“ vs. „Olympiacos“: dešimt faktųNepaisant košmariško sezono, Davido Moyeso auklėtiniai buvo vadinami šios poros favoritais. Iki pirmojo aštuntfinalio mačo Graikijoje, kurį „Manchester United“ pralaimėjo 0:2. Dabar viskas – Pirėjo „Olympiacos“ rankose.

1) Praėjusį mėnesį Graikijoje patirtas pralaimėjimas buvo pirmasis „Manchester United“ klubo istorijoje prieš šios šalies komandas. Iki tol „Manchester United“ prieš „Olympiacos“ buvo laimėjęs visus 4 kartus. Tiesa, „Old Trafford“ stadione „Manchester United“ vis dar turi idealų rezultatą prieš Graikijos klubus – 4 mačai, 4 pergalės, 15 įmuštų įvarčių ir vos 1 praleistas.

2) Savaitgalį „Manchester United“ namuose net 0:3 pralaimėjo amžinam priešui „Liverpool“. Tai buvo jau 5-as „Manchester United“ pralaimėjimas namuose šiame sezone – tiek pat, kiek per paskutinius 3 sezonus kartu sudėjus. „United“ šalies čempionate užima tik 7 vietą ir rizikuoja nepatekti net į kito sezono Čempionų lygos varžybas.

3) „Olympiacos“, priešingai, jau užsitikrino Graikijos čempionų titulą, nes prieš artimiausią persekiotoją turi net 18 taškų persvarą. Tiesa, po pergalės prieš „Manchester United“ Pirėjo klubas Graikijos čempionate pralaimėjo net 2 mačus iš žaistų 3-ų. Vieną jų, kaip ir „Manchester United“ – amžinam priešui, Atėnų „Panathinaikos“, namuose 0:3. Ta nesėkmė buvo pirmoji po nepralaimėtų 48 rungtynių iš eilės.

4) Davidui Moyesui tai yra pirmoji Čempionų lygos atkrintamųjų varžybų serija per karjerą. Jei neskaičiuotume sero Alexo Fergusono, tai kitas treneris šiame etape prie „Manchester United“ vairo stovėjo beveik prieš 30 metų – 1984-85 m. sezone.

5) „Olympiacos“ patekti į Čempionų lygos ketvirtfinalį gali pirmą kartą nuo 1999 metų.

6) Iš paskutinių šešių mačų Čempionų lygoje „Manchester United“ tik sykį įmušė daugiau nei 1 įvartį. Visgi, jei nori įveikti „Olympiacos“ barjerą, „raudonieji velniai“ privalės pasižymėti mažiausiai dukart.

7) Rekordinis klubo pirkinys Juanas Mata, kuris 44,6 mln. eurų žiemą papildė „Manchester United“ iš Londono „Chelsea“ žaisti negalės, nes jau rungtyniavo Čempionų lygoje kito klubo sudėtyje. Greičiausiai nežais ir Nani, Javieras Hernandezas, Jonny Evans bei Chrisas Smallingas.

8) „Olympiacos“ komandoje nežais Michaelis Olaitanas, o neaišku dėl Ivano Marcano ir Javiero Saviolos.

9) Wayne’as Rooney yra daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikęs futbolininkas šio sezono Čempionų lygoje – 6.

10) Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose „Manchester United“ iš paskutinių 15-os rungtynių „Old Trafford“ stadione laimėjo net 13. Dar vienas mačas baigėsi lygiosiomis ir vienas – pralaimėjimu.

Kas žengs toliau?

Manchester United 2.80, Olympiacos 1.40

Kas laimės rungtynes?

Manchester United 1.53, lygiosios 4.30, Olympiacos 6.50