Manchester United vs. Manchester City: taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Wilfriedo Bony persikėlimas į Manchester City pamažu tampa vis mažiau linksmu reikalu: pėdos trauma neleido jam išbėgti rungtynėse su Crystal Palace, kurias City pralaimėjo, ir neleis žaisti sekmadienio derbyje. Pablo Zabaleta gali grįžti į rikiuotę, jei Manuelis Pellegrini nuspręs, kad jis jau pasirengęs žaisti pilna jėga po dviejų išvarginusių rungtynių su rinktine anapus Atlanto ir vaiko gimimo.

United turės po pėdos traumos atsigavusį Robiną van Persie, tačiau Chriso Smallingo šansai žaisti abejotini, nors ir jis, panašu, atsigauna po traumos. Johny Evansas nežais dėl diskvalifikacijos.

 

DABARTINĖ FORMA

FBL-ENG-PR-MAN UTD-TOTTENHAM : News Photo

Nuo sausio 4 dienos, kai įveikė Sheffield Wednesday FA taurės varžybose, City laimėjo tik 4 iš 14-likos rungtynių visuose turnyruose. Keista atkarpa, komandą, pretendavusią į titulą, pavertusi ekipa, kuri dar turės pakovoti dėl vietos Čempionų lygoje.

United laimėjo tris mačus iš eilės, pradedant 3:0 laimėtomis rungtynėmis prieš Tottenham, kas gali reikšti, jog raudonieji velniai pagaliau perprato Louiso van Gaalo filosofiją.

City derbį Etihade laimėjo 1:0, tačiau nė akimirką neatrodė, kad kontroliavo žaidimo eigą, ir ko gero tik Smallingo pašalinimas iš aikštės dar iki pertraukos labiausiai prisidėjo prie užfiksuoto rezultato.

 

CITY FORMA 

City lapkritį laimėtose rungtynėse prieš United žaidė pakankamai gynybine schema 4-2-3-1 su Stevanu Jovetičiumi už Sergio Aguero nugaros. Su Jamesu Milneriu kairėje ir Fernando bei Yayao Toure atraminių saugų pozicijoje. Tačiau pastaruoju metu City žaidžia klasikine schema 4-4-2, netgi namų rungtynėse su Barcelona.

Tačiau turint omeny tai, kad Bony traumuotas, o Edino Džeko forma tiesiog apgailėtina (2 įvarčiai per 22 rungtynes, kurias pradėjo starto sudėty) - sunku tikėtis, kad Pellegrini Mančesterio derbyje žais dviem puolėjais.

Labiau tikėtina, kad Davidas Silva žais už Aguero, su Milneriu ir Samiru Nasri (arba Jesusu Navasu) kraštuose.

 

FELLAINI FAKTORIUS

FBL-ENG-PR-MAN UTD-ASTON VILLA : News Photo

Sezono pradžioje tuo niekas nebūtų patikėjęs, tačiau puikus  Marouane Fellaini žaidimas yra viena svarbiausių pastaruoju metu United demonstruojamų rezultatų priežasčių. Žaidžia atsitraukęs, bet yra labiausiai ieškomas žmogus atakose, kursuojantis tarp kairio krašto ir vidurio, kad atsilieptų į visus tolimus perdavimus, kuriuos siunčia Antonio Valencia.

Tokiam žaidimui dabar mažai komandų randa priešnuodžių, bet City privalės išspręsti Fellaini problemą, jei tikisi palankaus rezultato. Vincent'as Kompany, jei galės rungtyniauti, yra dešiniau žaidžiantis centro gynėjas ir natūraliai jam tektų pirminė užduotis tvarkytis su Fellaini. Tačiau šį sezoną Kompany tikrai neblizga, tad gali prireikti Toure, kuris taip pat žaidžia dešiniau, pagalbos.

 

CITY VANGUMAS

Nėra taip paprasta paaiškinti City nuopolio priežastis. Rungtynėse su Palace miestiečiai tiesiog dominavo. Kamuolį kontroliavo 74 proc. laiko ir atliko 22 smūgius, kai Palace tik penkis. Bet pralaimėjo. Jie pataikė į vartų konstrukciją ir negavo ko gero pelnyto baudinio. Pirmasis Palace įvartis lyg ir buvo pelnytas iš nuošalės. Galbūt sėkmė nuo City išties nusisuko, tačiau agresyvumo šios komandos žaidime taip pat trūksta.

Navas, Silva ir Džeko atrodo labai varganai. Atrodo, kad visa komana vienu metu prarado alkio pojūtį, pasitikėjimą savimi ir treneriu. Jei City pasirodys blankiai ir Old Traforde - ši komanda subyrės. 

 

VERDIKTAS

FBL-ENG-PR-CRYSTAL PALACE-MAN CITY : News Photo

Vertinant dabartinę formą, net jei City jau negali atrodyti silpniau nei per pastarąsias savaites iki šiol, ypač turint omeny, kad tai bus derbis, United atrodo ryškus favoritas ir 2.60 už šeimininkų pergalę atrodo labai patraukliai.

City išvykose pralaimėjo tris paskutinius mačus ir laimėjo tik vieną iš trijų prieš tai. United laimėjo penkis iš eilės ir per paskutines 15 namų rungtynių lygoje pralaimėjo tik kartą. Ir dauguma iš tų rungtynių buvo dar iki tol, kai United išties pradėjo gerai žaisti.