Manchester United vs. Liverpool: taktinė Jonathano Wilsono apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Manchester United pastebimai atsigauna po traumų epidemijos, tačiau problemų vis dar yra. Chriso Smallingo šlubčiojimas pirmadienio mače su Southampton paliekant aikštę - jau 43-ia trauma United stovykloje nuo tada, kai komandos vairą vasarą perėmė Louisas van Gaalas. Taigi Smallingas  krenta iš rikiuotės ir papildo traumutų žaidėjų sąrašą, kuriame vis dar yra Daley Blindas ir Luke'as Shaw. Philas Jones praėjusią savaitę grįžo į treniruočių rėžimą, Angelio Di Mario ir Rafaelio situacija lieka po klaustuku.

Kolo Toure traumuotas Liverpool gretose, kaip ir Danielis Sturridge'as, kurio žaidžiančio nematysime dar bent mėnesį. Mario Balotelli turėjo bėdų su kirkšnimi, bet, panašu, spės atsigauti iki mačo su United. Bet ir tokiu atveju neaišku, ar jis žais starto sudėty.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-MAN UTD : News Photo

Praėjusio sezono akista Anfield įsiminė dėl Davido Moyeso lieto nepasitenkinimo. Buvęs United strategas niršo dėl nepatogaus tvarkaraščio. Tai buvo trečio turo mačas, kurį Liverpool laimėjo 1:0 po Danielio Sturridge'o įvarčio galva ketvirtą minutę.

Abi komandos tądien naudojo schemą 4-2-3-1, tačiau kai kovą susitiko Old Traforde, Liverpulio deimantinė schema atrodė geriau nušlifuota. Liverpol laimėjo 3:0, kai Stevenas Gerrardas realizavo du baudiniu, vieno - ne, o Nemanja Vidičius buvo išvarytas iš aikštės. Liverpool tuomet puikiai atskleidė, koks neparankus United centro gynėjams yra greitas žaidimas. Kita vertus, šiandien tiek Liverpool puolimo, tiek United gynybos grandis yra ženkliai pasikeitusi.

 

DABARTINĖ FORMA

Manchester United laimėjo penkis Premier lygos mačus iš eilės, bet jie neapsimetinėja, kad savo žaidimu yra patenkinti. Gary Neville'as teigė, kad Liverpool ir United yra taip nukrypę nuo žaidimo, kurį galėtų demonstruoti, kad sekmadienio akistata labiau primins alubarių komandų susitikimą.

United perdavimai mače su Southampton atkarpomis buvo tiesiog tragiški, o Paddy McNairas apskritai klydo taip beviltiškai dažnai, kad turėjo būti pakeistas dar iki pertraukos. Raudonuosius velnius išgelbėjo tik Robinas van Persie įvartis. Panašu, kad olandas grįžta į formą. Liverpool žaidžia dar blankiau.

Pergalės prieš Stoke ir Leicester suteikė Liverpool sezonui šiek tiek gyvasties, tačiau rungtynėse su Sunderland ir Basel Čempionų lygoje jie vėl buvo lėti ir stokojo kūrybiškumo.

 

LIVERPOOL PUOLĖJŲ LINIJA

Liverpool FC v FC Basel 1893 - UEFA Champions League : News Photo

Pastaruosius kelis sezonus pagrindinės Liverpool problemos buvo susijusios su gynybos grandimi, ir jos visiems puikiai žinomos. Tačiau dabar didžiausios bėdos - priekyje.

Steveno Gerrardo efektyvumas ginantis yra kritęs - laimėtų dvikovų vidurkis, lyginant su praėjusiu sezonu, krito nuo 2,9 iki 1,9.Taigi yra prasmės leisti jį į priekį - iškart už puolėjo, kaip kad darė Rafa Benitezas, atakos smaigalyje bandydamas Fernando Torreso ir Gerrardo tandemą.

Prisimenant rungtynes su Basel, panašu, kad Gerrardas yra vienintelis žaidėjas, galintis patempti savo komandą į priekį. Bet jei jis žaidžia už Rickie Lamberto nugaros, Liverpool saugų ašį sudaro žaidėjai, kuriems 32 ir 34 metais. Vienas, kuris niekad nebuvo greitas, ir kitas, kurio greičios savybės jau baigia išgaruoti. Šioje situacijoje vėl kyla klausimas, kodėl Rodgersas taip nepasitiki Fabio Borini?..

 

UNITED GYNYBA

Van Gaalas, panašu, visiškai ramiai jaučiasi žaisdamas su trimis gynėjais, jei tris patikimus gynėjus savo dispozicijoje turi. Tačiau sekmadienį šios strategijos laukia išbandymas. Trijų gynėjų, sutelkusių dėmesį į Rickie Lambertą, lyg ir yra per daug, tuo tarpu krašte siautės Raheemas Sterlingas, kuriam suteikti daug laisvės pavojinga.

Galbūt didelio pasirinkimo, kai tiek krašto gynėjų yra traumuoti, Van Gaalas neturi. Pats Sterlingas per paskutinius metus dažnai buvo išnaudojamas ir vidurio aikštėje,  tačiau, atsižvelgiant į situaciją, sekmadienio mače jį ko gero vertėtų siųsti kuo toliau į kraštą. Juolab, kad ginti flangus United ko gero patikės saugams, o ne tikriems krašto gynėjams.

 

 

VERDIKTAS

Southampton v Manchester United - Premier League : News Photo

Turint omeny dabartinę Liverpool formą ir United pastaruoju metu įgytą sugebėjimą pasiekti rezultatą, nepaisant demonstruojamo žaidimo kokybės... 1.77 už United pergalę skamba patraukliai.