Manchester City vs. Liverpool: sugrįžimai po traumų, istorija ir kertiniai žaidėjai


Anglijos Premier lygos lyderis Manchester City savaitgalį priims svečius iš Liverpulio. Neabejotinai, labiausiai intriguojanti turo dvikova.

 

SUGRĮŽIMAI PO TRAUMŲ

Sergio Aguero daugiau nei mėnesį futbolo nežaidė. Nuo spalio 9, kai buvo pakeistas Argentinos rungtynių su Ekvadoru 24 minutę.

Premier lygoje paskutinį kartą pasirodė spalio 3 dieną, kai į Newcastle United vartus per 20 minučių pasiuntė 5 įvarčius.

City nuo tada laimėjo penkis iš septynių mačų, dukart sužaidė lygiosiomis.

Per laimėtas penkerias rungtynes pelnė 17 įvarčių, o abi lygiosios baigėsi be įvarčių (0:0).

"Tikiuosi, jog galėsiu žaisti. Einu iš proto negalėdamas to daryti", sakė Aguero oficialiam klubo puslapiui.

Davidas Silva taip pat nerungtyniauja nuo mačo su Newcastle, tačiau išlieka komandos lyderiu pagal rezultatyvius perdavimus (6). Jo sugrįžimo taip pat tikimasi.

Tiesa, rūpesčių Etihade per akis, net jei Silva ir Aguero grįžta. Vincento Kompany, Pablo Zabaletos, Samiro Nasri ir Wilfriedo Bony galimybės pasirodyti rungtynėse yra abejotinos.

Liverpool taip pat gali mesti seniai nenaudotą ginklą – Danielį Sturridge'ą, dėl kelio traumos nerungtyniaujantį nuo spalio pradžios.

"Jis yra pasirengęs taip, kaip gali būti pasirengęs po tokios ilgos pertraukos. Jis treniruojasi su mumis. Jis neįtikėtinai stiprus žaidėjas, ir visi taip mato, tačiau jam reikia surasti vietą aikštėje. Dar nenusprendžiau, ar jis žais", ketvirtadienį kalbėjo Juergenas Kloppas.

Juolab, kad Christianas Benteke yra sveikas ir pasirengęs žaisti. Kaip ir Jamesas Milneris, kuriam tai bus akistata prieš buvusį klubą.

Kita vertus, traumuotų Liverpool žaidėjų sąrašas išlieka ilgas: Mamadou Sakho, Jordanas Hendersonas, Danny Ingsas, Joe Gomezas, Jordanas Rossiteris ir Jonas Flanaganas.

 

DABARTINĖ FORMA

City kiek sulėtino tempą – iš paskutinių šešių mačų laimėjo tik tris. Paskutinėse Premier lygos rungtynėse nesugebėjo įmušti absoliučiai autsaideriai Aston Villa vienuolikei ir sužaidė lygiosiomis 0:0.

Liverpool prieš pertrauką, skirtą nacionalinėms rinktinėms, 3:0 išvykoje patiesė Londono Chelsea. Tai buvo pirmoji Juergeno Klopo pergalė stovint prie Liverpool vairo.

 

ANKSTESNĖS AKISTATOS

Praėjusį sezoną komandos pasidalijo po pergalę savo aikštėse. City savų žiūrovų akivaizdoje laimėjo 3:1, Anfielde mačas baigės Liverpool pergale 2:1.

2013-14 m. sezone istorija buvo tokia pat: pergales šventė šeimininkai (Liverpool 3:2 ir City 2:1).

Beje, jau septynias City ir Liverpool akistatas iš eilės, įskaitant kitus turnyrus, įvarčius muša abi komandos.

Kloppas su City yra susidūręs dar treniruodamas Borussia. Iš galimų šešių taškų tuomet išpešė keturis. Laimėjo 1:0 Dortmunde, o Mančesteryje sužaidė 1:1.

 

KERTINIAI ŽAIDĖJAI

Kevinas de Bruyne puikiai, jei ne su kaupu kompensavo Davido Silvo netektį. Per aštuonis lygos mačus buvęs Chelsea žaidėjas pelnė 3 įvarčius ir atliko 4 rezultatvyius perdavimus. Taigi kone kiekviename mače sukuria įvartį.

Dinamiškas City žaidimo stilius puikiai tinka belgui, tad žaibiška jo adaptacija Etihade neturėtų stebinti. Net jei žais Aguero, de Bruyne turėtų išlikti kertiniu žmogumi City atakose.

Be abejo, laukiama Sturridge'o sugrįžimo, tačiau vis didesnį dėmesį į save atkreipia ir kitas Liverpool jaunas žaidėjas – Emre Canas.

Brendanas Rodgersas bandė jį keliose pozicijose ir 21-erių vokietis sunkiai suprato savo vaidmenį Anfielde.

Tačiau Kloppas labiau nei puikiai išmano saugų žaidimą, ir, panašu, kad Canas jo schemose tampa kertiniu žaidėju.

Tipišku saugu, kuris naugingas tiek ginantis, tiek atakuojant, tad Cano savybes – aikštės matymą ir sugebėjimą kovoti dvikovose – Kloppas jau pradėjo išnaudoti.