Manchester City vs. Chelsea: žvilgsnis iš taktinės pusės


KOMANDŲ NAUJIENOS

Pastarąjį pusmetį kone kiekviena rungtynių, kuriose žais Diego Costa, apžvalga prasideda nuo šio brazilo fizinės formos įvertinimo. Nepaisant nuolatinių pranešimų apie atsinaujinančią kojos traumą, Costa praėjusių savaitę į Swansea City vartus pasiuntė tris įvarčius.

Tiesa, šios svavaitės Čempionų lygos mače su Schalke Costa žaidė vos 16 minučių. Jose Mourinho aiškino, kad jo puolėjas tiesiog negali žaisti trejų rungtynių per savaitę pilnu ritmu. Sekmadienio akistatai su City Costa bus pasiruošęs. Priešingai nei City žaidėjai Stevanas Jovetičius ir Fernando, kurie dvikovą su Chelsea praleis.

 

PRAĖJĘS SEZONAS

City ir Chelsea praėjusį sezoną buvo susitikusios tris kartus. Pirmosios rungtynės Stamford Bridge - buvo vienintelės sezono rungtynėse, kuriose City žaidė išsidėstymu 4-3-3. Javi Garcia pardavimas ir Fernando įsigijimas bylojo, kad City šia taktika remsis dažniau, tačiau Fernando trauma greičiausiai grąžins prie įprastos 4-2-3-1 schemos. City pakankamai gerai neutralizavo Chelsea žaidimą tame mače, tačiau nesusikalbėjimai tarp Joe Harto ir Matija Nastasičiaus žydriesiems lėmė pralaimėjimą 1:2.

Antrasis mačas Etihad stadione tapo Mourinho benefisu. Rungtynės, kuriose jo pasirinkta kontraatakų taktika išties davė vaisius. City žaidimas strigo, o Chelsea kontraišpuoliai niokojo šeimininkų gynybą. Vienintelis Branislavo Ivanovičiaus įvartis lėmė Chelsea pergalę 1:0, nors arti įvarčių dar buvo Samuelis Eto’o, Nemanja Matičius ir Gary Cahillas, visi ptaikę į vartų konstrukciją.

Po kelių savaičių komandos dar kartą susitiko FA taurės varžybose. Abi komandos žaidė ne stipriausių sudėčių, ir rungtynes 2:0 laimėjo City. Tai ko gero buvo geriausios Jovetičiaus sezono rungtynės.

 

AGUERO AR DŽEKO?

Buvo laikas, kai patarimas City vietoj Aguero pasirinkti Džeko būtų skambėjęs abusrdiškai, bet ne šįkart. Jei Chelsea žais giliai gynyboje, bosnio sugebėjimai pakovoti antrajame aukšte City ekipai atvertų galimybę efektyviau išnaudoti aukštus perdavimus į baudos aikštelę. Galima nuspėti, kad Aguero tai būtų sunkiau padaryti. Kita vertus, Aguero, kuris galbūt dar nėra geriausios formos, šį sezoną jau pelnė tris įvarčius, o jo greitis ir bėgimo su kamuoliu įgūdžiai keltų rimtų bėdų Johnui Terry ir Gary Cahillui.

 

CITY SAUGŲ LINIJA

City problema praėjusio sezono rungtynėse Eihade buvo ta, kad atraminiai saugai neturėjo jokių gynybinių vaistų prieš Chelsea kontraatakas. Pirmajame kėlinyje netgi buvo epizodas, kai Chelsea išėjo į kontraataką keturi prieš vieną - atsivėrusi netikėtai didelė erdvė netgi išmušė iš vėžių kontraataką organizavusį Willianą.

Martinas Demichelis ir Yayo Toure tuomet žaidė atraminiais saugais, ir tai nepasiteisino. Sugrįžęs Fernandinho, žinoma, pagelbės, bet esmė nesikeičia: atraminiai saugai turi įdėti daugiau darbo gindamiesi, nes Chelsea yra neįtikėtinai greita ir galinga kontraatakose. Tai reiškia, kad Toure gali tekti aptramdyti savo norą dalyvauti atakose tam, kad galėtų prižiūrėti Cescą Fabregą.

 

MATIČIUS VS. SILVA

Iš Benfica atvykęs Matičius puikiai prisitaikė Londone ir tapo tikrai sėkmingu Chelsea pirkiniu, tačiau praėjusio sezono taurės rungtynės su City jam nenusisekė. Iš dalies tai lėmė tai, kad Alvaro Negredo buvo nustumtas kiek žemiau, tačiau didžiausias problemas kėlė Davidas Silva, kuris kursuodamas kairiajame krašte nuolat surasdavo laisvas erdves tarp Matičiaus ir Johno Obi Mikelio. City ko gero vėl būtina, kad Silva vėl laimėtų šią mikrodvikovą, jei tik komanda tikisi sėkmės.

 

VERDIKTAS

Chelsea paskutiniuose dviejusoe lygos mačuose žaidė neįtikėtinai atvirai - tai kainavo net penkis praleistus įvarčius nuo Everton ir Swansea City. Pernelyg didelis neatsargumas paprastai Mourinho priverčia susiveržti gynyboje ir grįžti prie labiau klasikinio žaidimo. Jau rungtynėse su Schalke parodė, kad Mourinho nusiteikęs mažiau rizikuoti.

Tuo tarpu City dar tik bando surasti savo žaidimo ritmą. Nelaimėtos nė vienerios iš paskutinių trijų rungtynių tai tik patvirtina. Todėl 2.02 už tai, kad komandos pelnys mažiau nei 2,5 įvarčio atrodo patrauklus pasiūlymas. Drąsesni gali pabandyti spėti, kad Chelsea ir vėl laimės tokiu pat stiliumi 1:0 - 11.00.