Manchester City vs. Chelsea: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Chelsea bus be Thibaut Courtois, o tai reiškia, kad Asmiras Begovičius, kuris atrėmė du puikius smūgius mače su Swansea City, stos į vartus. Jose Mourinho kartoja, kad jis neturi supratimo, kokia iš tiesų yra Diego Costos pakinklinės sausgyslės būklė. Ko gero brazilas privalės praleisti rungtynes, kaip kad praleido Community Shield mačą. Yaya Toure turėtų būti pasirengęs, nors pergalingose pirmo turo rungtynėse su West Bromwich pasitempė kiršknį.

 

DABARTINĖ FORMA

City pirmajame ture žaidė įspūdingiausiai iš visų favoritų į titulą. Dėka Toure ir Davido Silvos įvarčių 3:0 įveikė West Bromwich. Tuo tarpu Chelsea šlubčioja, ir nuo pralaimėto Community Shield mačo savo žaidimo kokybės nepagerino. Swansea atrodė aštresnė aikštės viduryje, tačiau ko gero yra logikos Chelsea siekyje žaidimo piką pasiekti šiek tiek vėliau, nei startuoti galingai, bet po to dėl nuovargio sėsti į duobę. Tai, pamename, paveikė kovą dėl titulo. Jei Chelsea pralaimėtų, atsilikimas nuo City jau būtų 5 taškai - nėra neįveikiamas skirtumas, bet ir negalima sakyti, kad nereikšmingas. Abu tarpusavio mačai praėjusį sezoną baigėsi lygiosiomis 1:1. Chelsea dominavo Etihade iki tol, kol Frankas Lampardas vėlyvu įvarčiu išlygino rezultatą. Rungtynės Londone sausį buvo keistesnės, atrodė, kad abi komandas lygiosios tenkino.

 

CITY SAUGŲ LINIJA

Panašu, kad abi komandos naudos 4-2-3-1 taktinę schemą, klausimas tik - iš ko jos bus nulipdytos. City žaidė labai gerai prieš West Bromwich, taigi būtų netikėta – jei tik Toure sveikas, jei Manuelis Pellegrini darytų kažkokius keitimus. Nebent Sergio Aguero įleistų vietoj Wilfriedo Bony. Tai reikštų, kad Fernandinho ir Toure užima atraminių saugų pozicijas, o Davidas Silva žaidžia prieš juos aikštės viduryje. Praėjęs Toure sezonas buo išties nuviliantis, tačiau šį sezoną veteranas vėl pradėjo demonstruodamas įspūdingą žaidimą. Kita vertus, mačas su Chelsea jau būtų kur kas rimtesnis išbandymas. Ar būdamas 32-ejų jis dar turėtų parako, kartu su Fernandinho, atlaikyti visą Chelsea spaudimą ir dar pasijungti į atakas? Silva, be abejo, taip pat negaus tiek erdvės, kiek turėjo rungtynėse su West Bromwich.

 

CHELSEA SAUGŲ LINIJA

Kokią saugų liniją suformuoti, yra bene didžiausias Jose Mourinho darbas prieš mačą su City. Prieš Swansea portugalas naudojo kone labiausiai į puolimą orientuotą saugų grandį  – su CescuFabregasu, Nemanja Matičiumi ir Oscaru. Šįkart Mourinho gali pasirinkti Ramiresą ar net Kurtą Zoumą kaip Matičiaus partnerį. Oscarą palikti ant suolo, o Fabregasą pastumti į priekį. Lygiai taip, kaip žaidė Community Shield mače.

 

IVANOVIČIUS VS. STERLINGAS

Branislavui Ivanovičiui sezono startas gana sudėtingas. Sugaudyti Swansea Jeffersoną Montero nebuvo taip paprasta, dabar teks lakstyti paskui dar vieną įspūdingo greičio krašto žaidėją. 20-metis Raheemas Sterlingas puikiai debiutavo City ekipoje, nors mače su West Bromwich neišnaudojo dviejų vienas prieš vieną progų. Žaisdamas prieš gynėja, kuriam 31-eri, Sterlingas turėtų jaustis patogiai. Tikėtina, kad Ivanovičius žais giliau nei su Swansea, kas suteiks City kiek mažiau erdvės kraštuose.

 

VERDIKTAS

Kiek svarbi Mourinho nuotaika? Netgi pagal savo standartus paskutiniu metu jis buvo pernelyg piktas, įsiveldamas į beprasmius ginčus, kad ir su savo komandos medikų štabu. Ar tai galėjo neigiamai paveikti komandą, kaip panašiai nutiko 2006-07 metais. Mourinho ko gero sieks, kad kuo mažiau būtų žaidžiamas atviras futbolas, tačiau 2.11 už City pergalę atrodo dosnus pasiūlymas.