Manchester City vs. Arsenal: Jonathano Wilsono taktinė apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Paranojiška Arsenal traumų krizė, panašu, artėja į pabaigą. Theo Walcottas ir Mesutas Ozilas jau grįžo į aikšę, nors ir po keitimų, o Kieranas Gibbsas, Mikelis Arteta ir Danny Welbeckas galės žaisti jau sekmadienio mače su City. Tiesa, Jackas Wilshere'as vis dar traumuotas, kaip ir Mathieu Debuchy, susižeidęs petį mače su Stoke City. Manchester City neturi traumų, tačiau turės verstis be Yaya Toure, kuris yra išvykęs į Afrikos čempionatą. City turi daugybę žaidėjų, kurie gali pakeisti Toure aikštės viduryje - Fernando, Fernandinho, Frankas Lampardas ar Jamesas Milneris, tačiau žaisdami be Toure City Premier lygoje jau beveik metus neiškovoja pergalės. Naujasis pirkinys Wilfriedas Bony jau su komanda.

 

ANKSTESNI SUSITIKIMAI

Komandos buvo susitikusios ketvirtame sezono ture. Mačas Londone buvo pakankamai nuotaikingas ir baigėsi lygiosiomis 2:2. City dažniau kontroliavo kamuolį, tačiau abi ekipos atliko po 15 smūgių. Wilshere'ui, kuris pelnė išlyginamąjį įvartį 1-1, tai buvo vienos geriausių rungtynių Arsenal klube. Jo tandemas su Arteta veikė puikiai, ir atrodė, kad Arsenal laimės tas rungtynes, tačiau vėlyvas Martino Demichelio įvartis padalijo komandoms po tašką.

Ko gero dar įdomesnę istoriją galima prisiminti iš paėjusio sezono, kai mačas vyko Etihad sadione. Arsenal pralaimėjo 3-6, ir tai buvo iš dalies tendencinga: žaisdamas išvykose su Top-4 komandomis Arsenal praėjusį sezoną per 4 mačus praleido 17 įvarčių. Šį sezono sezoną Arsenal šiuo požiūriu kiek pasitempė: Chelsea išvykoje pralaimėjo 0:2, o su Liverpool Anfielde sužaidė 2:2.

 

VIDURIO SAUGŲ LINIJA

Net ir be Toure, City turėtų kontroliuoti aikštės vidurį - kaip jie tai visuomet daro Emirates stadione. Nors Tomašas Rosicky pastarajame mače su Stoke City žaidė labai gerai, jis nėra to tipo žaidėjas, kuris gali suteikti Arsenal komanda energijos ir veržlumo, reikalingo nukonkuruoti City vidurio saugų žaidimą. Be Artetos ir Wilshere'o netgi yra pavojus, kad City šioje zonoje visiškai dominuos. Tai nemažas galvos skausmas Arsene'ui Wengerui, nes tas, kuris žais atraminiu saugu - Mathieu Flamini ar Francisas Coquelinas - privalės padėti Perui Mertesackeriui ir Laurent'ui Koscielny susitvarkyti su Sergio Aguero.

 

SUSTAPDYTI ALEXĮ

Geriausias Arsenal žaidėjas šį sezoną neabejotinai yra Alexis Sanchezas, pelnęs 12 įvarčių, iš jų 7 - Premier lygoje. Svarbiausias klausimas City ekipai, norinčiai jį sustabdyti - kuriame flange Sanchezas žais šįkart. Jei kairiame krašte (o Alexas Oxlade-Chamberlainas užims poziciją dešiniajame) - Sanchezo dvikova su atakuoti mėgstančiu gynėju Pablo Zabaleta žada būti ypač įdomi.
Jei žais dešinėje, į kairįjį kraštą greičiausiai grįš Danny Welbeckas, ir Arsenal stengsis išnaudoti savo potencialą kontraatakose. Tokiu atveju Sanchezą turėtų prižiūrėti Gaelis Clichy, kuriam šis sezonas toli gražu ne pats sėkmingiausias.

 

PAKEISTI DEBUCHY

Kai Debuchy iškritęs, Arsenal turi rimtų problemų dešiniajame gynybos krašte. Calumas Chambersas greičiausiai užims tą vietą, tačiau šį sezoną jis ne kartą susidūrė su problemomis, kai tenka žaisti prieš bėgti su kamuoliu mėgstančius oponentus, o Samiras Nasri yra būtent toks. Chambersas jau susirinko šešias geltonas ir vieną raudoną kortelę, tad galima drąsiai tikėtis, kad ir šiame mače tokios nuobaudos neišvengs. Gal net labai ankstyvoje rungtynių stadijoje.

 

CITY DABARTINĖ FORMA

Tai, kad City atsilieka tik 2 taškais nuo lygos lyderių, yra tam tikra mistika, ir tai City ekipą turėtų įkvėpti. Ko gero nebuvo nė vienos atkarpos šį sezoną, kad City žaistų gerą futbolą, ir dažniausiai rezultatą pasiekia įspūdingų individualių pastangų dėka, o ne komandiniu žaidimu. Jie nepralaimi jau 13 rungtynių iš eilės, nors galima pastebėti, kad per paskutinius keturis mačus čempionų forma kiek kritusi: lygiosios su Burnley ir Everton, neįtikinančios pergalės prieš Sheffield Wednesday ir Sunderland FA taurėje. Galima tik įsivaizduoti, kaip City žais pasiekusi aukščiausią formą, ir bandyti atsakyti į klausimą: kaip arti Chelsea ekipos City išsilaikys, kol ta forma ateis.

 

VERDIKTAS

Nepaisant kritusios City ir kiek pakilusios Arsenal formos, 1.78 atrodo labai patrauklus pasiūlymas už City pergalę. Ypač turint omeny tai, kad Arsenal nuolat silpnai sužaidžia prieš stipriausias komandas. Įsivaizduodami aiškų City pranašumą aikštės viduryje, galime eiti dar toliau ir prognozuoti City pergalę didesniu nei 1,5 įvarčio skirtumu 3.05.