A lyga: Kruojos įvarčių ir pergalių badas Vilniuje nesibaigs?


Palankiais burtais Europos lygoje besidžiaugę „Trakai“ į A lygą grįžta gavę kiprietišką antausį ir praradę vieną pagrindinių žaidėjų.

 

Pralaimėjimas 0:4 Kipre ir lygiosios 0:0 namuose su „Apollon“ baigė riterių žygį Europoje, o dar akistatoje su Farerų salų „Torshavn“ koją susilaužė 10 įvarčių A lygoje šį sezoną pelnęs Lukas Kochanauskas. Tačiau skųstis nėra kada – „Trakai“ tęsia kovą dėl A lygos titulo.

 

Pastaruoju metu „Trakams“ negalėjo padėti Artiomas Gurenka bei Edvardas Gaurilovas, tačiau šie futbolininkai jau turėtų netrukus grįžti į rikiuotę. Antroje sezono pusėje „Trakams“ padės su „Sūduva“ atsisveikinęs Vaidotas Šilėnas, jau rungtyniavęs Europos lygos atrankos mačuose.

 

Kruoja“ viena iš nedaugelio komandų, šį sezoną jau sugebėjusi atimti taškus iš „Trakų“. Pačioje sezono pradžioje šios komandos sužaidė lygiosiomis 1:1 būtent „Trakų“ namų stadione, tačiau antrame rate Pakruojyje pergalę 2:0 jau šventė „Trakai“.

9.00 už lygiąsias 1:1

 

Įdomu tai, kad du iš trijų įvarčių į „Kruojos“ vartus pasiuntė L.Kochanauskas. Kitas „Trakų“ puolėjas Davidas Aršakianas šį sezoną oficialiose rungtynėse įmušė 14 įvarčių, tačiau nė karto „Kruojai“. Įdomu tai, kad „Trakai“ laimėjo visas rungtynes, kuriose pasižymėjo D.Aršakianas.

 

Trakai“ šį sezoną namuose dar nepralaimėjo – 9 pergalės, 2 lygiosios. Lygiąsias išplėšė tik „Kruoja“ ir „Apollon“. A lygoje „Trakai“ laimėjo 8 rungtynes iš eilės, nė karto nemušdami mažiau 2 įvarčių. Maža to, įskaitant Europos lygos rungtynes, „Trakai“ namuose įvarčio nepraleidžia jau 319 minučių (neskaitant pridėtinio laiko). Tai daugiau nei 3 valandos gryno žaidimo.

2.40 Trakai įmuš daugiau nei 2,5 įvarčio

  

Kruoja“ po pertraukos į A lygą grįžta pasikeitusi. Naujuoju komandos treneriu tapo Nikolajus Trubačiovas, gana skambiai deklaravęs tikslus, iškeltus likusiai sezono daliai. Kartu su strategu į komandą atvyko praėjusiame sezone „Klaipėdos granitui“ atstovavęs Aleksandras Tarasenka ir kitas ukrainietis Vadimas Barba. Be to, „Kruoją“ papildė ir patyręs Donatas Navikas. Klube nebeliko Edelino ir Diogo Mirandos – abu portugalai sugrįžo į savo gimtinę. Tadas Eliošius negalės žaisti su „Trakai“ dėl diskvalifikacijos.

 

Pokyčiai buvo būtini. „Kruoja“ paskutinę pergalę iškovojo balandžio 2 dieną, ir nuo to laiko tęsiasi 14 nelaimėtų rungtynių serija (W0 D4 L10). Gėdingas pralaimėjimas – 0:8 – Balstogės „Jagiellonia“ ekipai paliko daug klaustukų. Be to, „Kruoja“ išlieka komanda, nesugebančia įmušti išvykose.

 

Penkias rungtynes iš eilės „Kruoja“ nepasižymi žaisdama svečiuose, o bendras įvarčių badas išvykose tęsiasi jau 517 minučių (neskaitant pridėtinio laiko) arba daugiau nei 8,5 valandos. Per paskutines penkerias išvykos rungtynes pati „Kruoja“ praleido 14 įvarčių.

2.12 Kruoja neįmuš