Liverpool vs. Chelsea: 5 svarbiausi klausimai prieš akistatą Capital One Cup pusfinalyje


Aršiausi priešai Liverpool ir Chelsea šįvakar Anfielde susikaus pirmose Capital One Cup pusfinalio rungtynėse. Štai penki svarbūs klausimai, kylantys prieš šią akistatą.

 

Ar Diego Costa bus efektyvus prižiūrimas didžiojo trejeto?

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-CHELSEA : News Photo

Jis išplėšė pergalę, kai Anfielde komandos buvo susitikusios Premier lygos rungtynėse lapkritį, tačiau šįkart Diego Costos laukia akistata su visai kitokio tipo Liverpool gynyba.

Tuomet Liverpool gynybos centre buvo Dejanas Lovrenas ir Martinas Skrtelis, o dabar šie darbai patikėti Skrtelio, Mamadou Sakho ir Emre Cano trejetui, kuris per 4,5 rungtynių, kai žaidžia kartu, praleido vos 2 įvarčius.

Skrtelis vėl bus tas žmogus, kuris prisiims visą sunkiausią darbą stabdant Costą. Jei Diego Costa nesulauks pagalbos iš saugų, minėtas trejetas jį gali visiškai izoliuoti nuo likusios komandos, kas reikštų labai sunkų mačą Chelsea ekipai. Kiek stebina, tačiau Diego Costa visus šio sezono įvarčius pelnė Premier lygoje.

 

Ar Stevenas Gerrardas žais starto sudėtyje?

Nė kiek nestebina, kad artėjant Liverpool ir Chelsea mačui dėmesio centre atsidūrė Stevenas Gerrardas, tačiau kone visos kalbos sukasi apie tai, ar jis žais starto sudėtyje.

Žaisdama be jo pergalingas rungtynes su Aston Villa, Liverpool saugų linija kontroliavo aikštės vidurį ir sugebėjo kurti. Lucas Leiva tapo kone pagrindiniu pergalės kalviu, o Jordano Hendersono energija padėjo pelnyti pirmąjį mačo įvartį.

Ar Brendanas Rodgersas paaukos tai? Grąžindamas žaidėją, kurį vasarą ko gero praras? Ar tai puiki galimybė parodyti, kad Liverpool komandai gyvenimas tęstųsi ir be ilgamečio simbolio.

 

Ar Fabio Borini pakankamai geras, kad keltų rūpesčius Chelsea ekipai?

Aston Villa v Liverpool - Premier League : News Photo

Praėjusiais mušė įvarčius abiejuose pusfinalio mačuose bei finale, kai nuomos pagrindais žaidė Sunderland ekipoje, tačiau ar Fabio Borini pakankamai geras, kad pakartotų kažką panašaus šiemet - dvikovoje su Chelsea? Dėl komandą kamuojančių traumų ir kitų priežasčių gavęs pasitikėjimo kreditą Borini, buvęs Chelsea akademijos auklėtinis, praėjusį šeštadienį mače su Villa pelnė tik trečią savo įvartį, atstovaujant Liverpool. Pramušti Chelsea gynybą, be abejo, bus sudėtingiau.

 

Kaip Liverpool krašto žaidėjams seksis vykdyti gynybos užduotis?

Abiejų komandų rotacijoje ko gero bus pakitimų, tačiau, kad ir kurie du žaistų - Edenas Hazard'as, Oscaras, Willianas, Andre Schurrle ar net Mohamedas Salahas, Chelsea krašto saugai kels daugybę problemų Liverpool gynybai.

Kita vertus, vienas įspūdingesnių momentų pastarųjų savaičių Lazaro Markovičiaus žaidime buvo jo noras grįžti padėti gintis. Alberto Moreno taip pat atrodo įsiliejąs į Liverpool žaidimo sistemą. Žinoma, dabar tai sistemai teks atsilaikyti prieš pasaulinės klasės komandą ir žaidėjus, kurie gali pasijusti nevaržomi, jei pajus bent šiek tiek laisvės.

 

Ar abi komandos galvos apie antrąsias rungtynes?

FBL-ENG-PR-LIVERPOOL-CHELSEA : News Photo

Faktas, kad tai tik pirmosios serijos rungtynės, gali būti pats svarbiausias. Galbūt neprimins šachmatų partijos, kurią Čempionų lygoje matėme tarp Jose Mourinho ir Rafaelio Benitezo, tačiau galima nusiteikti, kad laimėtojas paaiškės ne Anfielde, o Stamford Brridge stadione.

Įtemptas, taktiškas mačas būtų parankus svečiams, ir jei Liverpool bus taip pat nusiteikęs - šeimininkai turės daug problemų. Būtų paprasta pasakyti - Liverpool privalo atakuoti. Tai gali ir nepasiteisinti, nes, kaip puikiai žinome, Mourinho gyvena dėl tokių mačų.