„Liverpool“ tradicija – bent 3 įvarčiai per rungtynes: mače su „Chelsea“ tai neįmanoma?


 Anglijos „Premier“ lygoje šį sekmadienį vyks nepaprastai svarbios rungtynės − „Liverpool“ futbolininkai namie kovos su Londono „Chelsea“ ekipa.

Jei „Chelsea“ nebūtų suklupusi pastarajame ture, kai namie netikėtai nusileido absoliučiam autsaideriui „Sunderland“ klubui, būtų galima drąsiai sakyti, kad Liverpulyje spręsis titulo likimas. Dabar gi – Londono klubo situacija kiek komplikuota.

„Liverpool“ per 35 dvikovas surinko 80 taškų, „Chelsea“ – 75, o „Liverpool“ nesėkmės laukiantis „Manchester City“ turi 74 taškus po 34 rungtynių.

 

Mistiniai 3 įvarčiai

„Liverpool“ sezono finišo tiesiojoje žaidžia tiesiog įspūdingai – jau 11 pergalių iš eilės. Per šią 11 rungtynių seriją „Liverpool“ pelnė net 38 įvarčius – vidutiniškai po 3,4 per rungtynes ir nė karto mažiau nei dviejų.

Tris arba daugiau įvarčių „Liverpool“ pelnė jau 20 lygos rungytnių, ir trūksta vos vieno tokio pat rezultatyvaus mačo, kad būtų pakartotas „Premier“ lygos rekordas.

Trys įvarčiai į „Chelsea“ vartus? Prieš dvejus metus „Liverpool“ ekipai mače su „Chelsea“ buvo pavykę įmušti keturis, tačiau tai tėra vienintelis kartas per pastaruosius 27 metus, kai „Liverpool“ lygos rungtynėse į „Chelsea“ vartus sugebėjo įmušti daugiau nei du įvarčius.

Kita vertus, bent po įvartį į „mėlynųjų“ vartus „Liverpool“ muša jau septyniose tarpusavio rungtynėse „Premier“ lygoje iš eilės, ir šių septynerių rungtynių „Liverpool“ laimėjo ketverias. Tiesa – nelaimėjo nė vieno iš paskutinių trijų mačų. Šio sezono mūšis Londone baigėsi 2:1 „Chelsea“ pergale, o praėjusį sezoną užfiksuotos dvejos lygiosios (1:1 ir 2:2).

2.30 už tai, kad „Liverpool“ ketvirtą kartą iš eilės nesugebės įveikti „Chelsea“

Apskritai, skaičius „3“ nėra populiarus švieslentėje, kai susitinka šios komandos. Nuo 1992 metų, kai buvo įkurta „Premier“ lyga, „Liverpool“ ir „Chelsea“ sužaidė 43 mačus. Ir tik du kartus kuriai nors komandai pavyko pelnyti lygiai 3 įvarčius. „Chelsea“ tris įvarčius pelnė 2000-aisiais, „Liverpool“ dar seniau – 1994 metais.

2.80 už tai, kad „Liverpool“ pelnys daugiau 2,5 įvarčio

12.50 už tai, kad „Liverpool“ pelnys 3 įvarčius ir laimės arba 3:0, arba 3:1

6.75 už tai, kad „Chelsea“ išsaugos „sausus“ vartus, ką padarė 16 iš 35 šio sezono rungtynių

 

Traumos ir nebaigti reikalai Čempionų lygoje

Jose Mourinho jau pareiškė, kad nekelia auklėtiniams būtinybės įveikti „Liverpool“, nes „Chelsea“ toliau grumiasi dviejuose frontuose ir jau trečiadienį savo aikštėje žais atsakomąsias UEFA Čempionų lygos pusfinalio rungtynes su Madrido „Atletico“.

Juolab, kad pagrindinis vartininkas Petras Čechas iškrito visam sezonui, traumą patyrė ir Johnas Terry, vis dar traumuoti Edenas Hazard'as bei Samuelis Eto'o, o Ramirezas Liverpulyje nežais dėl diskvalifikacijos.

 

Galimos starto sudėtys:

„Liverpool“ (4-3-3): Mignolet; Johnsonas, Skrtelis, Sakho, Flanaganas; Allenas, Gerrardas, Coutinho; Sterlingas, Sturridge'as, Suarezas.

„Chelsea“ (4-2-3-1): Hilario; Kalas, Christensenas, Mikelis, Ake; Matičius, Van Ginkelis; Salahas, Lampardas, Schurrle; Torresas.

 

Daugiausiai įvarčių pelnę abiejų komandų žaidėjai:

Žaidėjas

Komanda

Įvarčiai

Rungt.

Minutės

Kad įmuš:

Luisas Suarezas

Liverpool

30

30

2,694

1.96

Danielis Sturridge

Liverpool

20

26

2,077

2.35

Edenas Hazardas

Chelsea

14

33

2,761

nežais

Stevenas Gerrardas

Liverpool

13

31

2,630

3.50

Samuelis Eto'o

Chelsea

9

21

1,306

3.50

Oscaras

Chelsea

8

32

2,053

5.40

 

Nuo 1992-ųjų, kai pagrindinis Anglijos čempionatas buvo pavadintas „Premier“ lyga, Liverpulio klubui nė karto nebuvo pavykę laimėti titulo. Šiuo metu 1.17 už tai, kad „Liverpool“ laimės titulą.