Lietuvos futbolo rinktinės gynyba: vos 3 praleisti įvarčiai per 7 rungtynes


Lietuvos ir Latvijos rintkinės į Baltijos taurės finalą prasibrovė skirtingais būdais – fantastiškai sužaidę ir aikštėje dominavę lietuviai 1:0 įveikė ryškia turnyro favorite laikytą Suomijos rinktinę, tuo tarpu latviai po blankių 90 minučių, per kurias taip ir nebuvo pelnytas įvartis, estus palaužė 11 m baudinių serijoje.

Pusfinalių mačai tarsi liudija: finalo favoritė yra Lietuva. Nors ir eksperimentinės sudėties, Lietuvos rinktinė emociniame pakilime, ir ne tik dėl pergalės prieš suomius – jau nuo pirmosios stovyklos dienos komandoje tvyro puiki atmosfera.

Arvydas Novikovas baudos smūgiu pelnė vienintelį įvartį mače su suomiais, tačiau Igorio Pankratjevo auklėtiniai turėjo daugybę idealių progų ir rezultatas galėjo būti dar didesnis. Be abejo, nugalėjus suomius kito tikslo ir negali būti – laimėti taurę, net jei latviai rungtynes žais savų žiūrovų akivaizdoje (Liepojoje).

Formaliai finale susikaus silpniausios turnyro komandos. Lietuva FIFA reitinge užima 104 poziciją, Latvija – 109 (Suomija – 54-a, Estija – 94-a).

Įdomu tai, kad Latvija per pagrindinį laiką negali įveikti savo varžovų jau penkeriose rungtynėse iš eilės. Paskutinę pergalę latviai iškovojo praėjusių metų rugsėjį Rygoje – būtent prieš lietuvius.

Abi rintkinės tuomet žaidė vienoje pasaulio čempionato atrankos grupėje ir savo aikštėje latviai laimėjo 2:1. Beje, tai buvo paskutinis kartas, kai lietuviai praleido daugiau nei vieną įvartį.

Kitaip tariant: nė karto per paskutinius septynis mačus Lietuvos rinktinės nepraleido daugiau vieno įvarčio. Vos 3 praleisti įvarčiai per 7 pastarąsias rungtynes.

Lietuviai kaimynams atsirevanšavo jau po mėnesio mūsų šalyje vykusiose atsakomosiose rungtynėse – 2:0. Tąsyk pasižymėję Fiodoras Černychas ir Saulius Mikoliūnas atstovauja rinktinei ir šiame Baltijos taurės turnyre.