Lietuva vs. Slovėnija: 10 esminių statistikos faktų


 

2016 metų Europos čempionato atrankoje Lietuvos futbolininkai iškovojo dvi iš eilės pergales, ir trečiose rungtynėse namuose susikaus su Slovėnijos rinktine.

1. Ketvirtadienio vakarą, kai lietuviai 1:0 įveikė estus, slovėnai tokiu pat rezultatu namuose įveikė Šveicariją. Tai buvo pirmoji slovėnų pergalė ir pirmasis pelnytas įvartis 2014-aisiais. Iki tol šiais metais jie buvo pralaimėję visus keturis mačus, nesugebėdami pelnyti nė vieno įvarčio. 2.20 kad slovėnai iškovos antrą pergalę iš eilės. 

2. Abiejuose Euro2016 atrankos mačuose kamuolio kontrolė priklausė Lietuvos rinktinei: 53 proc. mače su Estija ir 66 proc. mače su San Marinu. Slovėnai rungtynėse su estais kamuolį kontroliavo 57 proc. laiko, bet pralaimėjo. Mače su šveicarais slovėnams kamuolys priklausė vos 35 proc. laiko, bet tai nesutrukdė pergalei pasiekti.

3. 13 ir 5. Tiek rungtynėse su San Marinu, tiek su Estija lietuviai atliko 13 smūgių ir abiejuose mačuose į vartų plotą pataikė po 5 kartus. Slovėnai per du atrankos mačus iš viso atliko 21 smūgį, bet vos 3 – į varžovų vartus.

4. Tuo tarpu varžovams slovėnai leido smūgiuoti net 29 kartus. 10 kartų kamuolys skriejo į vartų plotą. Lietuviai per du susitikimus praleido 15 smūgių, ir tik 3 iš jų – į vartų plotą.

5. Iš paskutinių 13-ikos rungtynių tik dviejose lietuviai nepelnė įvarčio. Slovėnai iki rungtynių su šveicarais keturiuose iš eilės mačuose nebuvo pelnę įvarčio.

6. Jau 11 rungtynių iš eilės, kuriose žaidžia Slovėnijos rinktinė, įvarčius muša tik viena komanda.

7.Paskutinį kartą lygiosiomis slovėnai sužaidė 2012 metų gegužę. Tai buvo draugiškas mačas su Graikija, pasibaigęs 1:1. Nuo to laiko Slovėnijos rinktinė sužaidė 21 rungtynes, iš kurių nė vienerios nepasibaigė lygiosiomis. 3.20 kad šįkart bus užfiksuotos lygiosios.

8.Penkis iš pastarųjų septynių Slovėnijos rinktinės įvarčių pelnė 35-erių metų Milivoje Novakovičius

9.Iki šiol Slovėnijos ir Lietuvos rinktinės buvo susitikusios du kartus – 1994 ir 1995 metais. Abu kartus lietuviai laimėjo rezultatu 2:1. Visi šeši įvarčiai dviejuose tarpusavio mačuose buvo pelnyti antrajame kėlinyje. 3.30 kad pergalę ir vėl iškovos lietuviai. 

10.Slovėnija FIFA reitinge užima 53 vietą, Lietuva – tik 103.