Lietuva vs. Estija: 10 esminių statistikos faktų

2016 metų Europosfutbolo čempionato atrankoje burtai į vieną grupę suvedė dvi Baltijos valstybes – Lietuvą ir Estiją. Pirmoji komandų akistata – Vilniuje.

1. Europos čempionato atranką lietuviai pradėjo pergale prieš San Mariną. Daivydo Matulevičiaus ir Arvydo Novikovo įvarčiai lėmė rezultatą 2:0. 9.00 kad lietuviai pergalę iškovos tokiu pačiu rezultatu.

2. D.Matulevičius pasižymėjo ir prieš tai vykusiose draugiškose rungtynėse su JAE, tad turi progą įmušti trečios rinktinės rungtynėse iš eilės. 4.50 kad bet kuris žaidėjas Lietuvos – Estijos mače pelnys bent 2 įvarčius.

3. Estijos futbolininkai į Lietuvą atvažiavo po pergalės 1:0 prieš Slovėniją. Atsas Purje pasižymėjo 86 rungtynių minutę, nors aikštėje pasirodė tik 85-ąją. 8.50 kad estai laimės 1:0.

4. Gibraltaras – paskutinis varžovas, kurį estai įveikė svečiuose. Tai nutiko kovą draugiškame mače. Po to estai išvykose patyrė keturias nesėkmes, įskaitant pralaimėjimą po pratęsimo latviams Baltijos taurės turnyre. 2.20 kad lietuviai laimės.

5. Per paskutines 12 rungtynių, įskaitant draugiškus mačus, tik dukart lietuviai aikštę paliko neįmušę įvarčio. 2.65 kad lietuviai pelnys daugiau nei 1,5 įvarčio.

6. Paskutinius septynis savo įvarčius lietuviai pelnė pirmajame kėlinyje. Jau aštuoni mačai iš eilės, kaip Lietuvos rinktinė neįmuša įvarčio antrajame kėlinyje. 2.17 kad lietuviai pelnys įvartį pirmajame kėlinyje.

7. Per paskutinius šešis mačus estai pelnė tik 3 įvarčius, ir visus juos – 85-90+ minutėmis. 2.38 kad estai įmuš antrajame kėlinyje.

8. Lietuvos ir Estijos rinktinės tarpusavyje iš viso sužaidė 45 rungtynes. 19-ika jų baigėsi Lietuvos futbolininkų pergale, 18-ika – estų. 8 susitikimai baigėsi lygiosiomis. 3.20 kad bus lygiosios.

9. Jei žiūrėtume tik į tarpusavio mačus po SSRS subyrėjimo, lietuvių pergalių balansas žymiai geresnis: 12-ika lietuvių pergalių, 4 – estų bei 4 lygiosios. 1.30 kad lietuviai nepralaimės.

10. Pirmąsias tarptautines rungtynes 1923 metais lietuviai žaidė būtent su Estija. Lietuvoje vykusį mačą estai laimėjo 5:0. 5.00 kad estai Vilniuje laimės nepraleidę įvarčio.