Leicester vs. Chelsea: trenerių akistata ir apsikeitę vaidmenys


TRENERIŲ AKISTATA

Jose Mourinho ir Claudio Ranieri keliai susikerta toli gražu ne pirmą kartą. Dažniausiai tai nutikdavo Italijoje, kai portugalas treniravo Milano Inter, o Ranieri dirbo Juventus ir Roma klubuose.

Šiuos specialistus sieja ir tai, kad abu skirtingais laikotarpiais yra treniravę Chelsea ir Milano Inter.

2004 metais būtent italą mėlynųjų klube pakeitė Mourinho. 2008 metais Mourinho Ranierį išvadino "futbolui jau netinkamu seniu". Ranieri tuomet buvo 57-erių.

"Ranieri mentalitetas toks, kad jam pergalių nereikia. Jam beveik 70 metų, jis yra laimėjęs Supertaurę ir keletą mažų trofėjų. Jis per senas, kad pakeistų savo mentalitetą. Jis senas ir nėra nieko laimėjęs", sakė Mourinho.

Tiesa, šiemet apie Ranieri jis kalba pagarbiau. Ranieri po pralaimėjimo Farerų saloms praėjusiais metais neteko trenerio posto Graikijos rinktinėje, o šiemet jo vadovaujamas Leicester City yra Premier lygos lyderis.

"Tai neįtikėtina. Ranieri pripažintas mėnesio treneriu, ir manau, dar ne kartą šį apdovanojimą gali gauti. Neseniai būčiau sakęs, kad jie neturi jokių šansų tapti čempionais, bet dabar prieš tai pasakydamas turėčiau dukart pagalvoti", – sakė Mourinho.

Yra ir daugiau sąsajų tarp šių komandų. Leicester City gynybos širdyje žaidžia ne kas kitas, o buvęs Chelsea žaidėjas Roberthas Huthas. Dabar šiam vokiečiui 31-eri. Premier lygoje jis debiutavo būdamas 17-likos - būtent Chelsea gretose ir būtent treniruojant Ranieri.

 

APSIVERTUSI SITUACIJA

Chelsea laimėjo visus keturis tarpusavio mačus nuo 2007 metų, nors Leicester per tas ketverias rungtynes į Chelsea vartus sugebėjo pasiųsti ne tiek ir mažai – 6 įvarčius.

Tiesa, šįkart tarpusavio mačų istorija mažiausiai ką sako, mat dabartinė situacija kardinaliai apsivertusi aukštyn kojomis.

TokioJ pat praėjusio sezono stadijoje Chelsea turėjo 39 taškus, vos 1 pralaimėjimą ir tvirtai pirmavo lygoje. Leicester City tuo metu su 10 taškų buvo paskutinėje vietoje.

Šiemet viskas kitaip. Leicester City pergalės atveju pakils į pirmą vietą, o Chelsea turi tik 14 taškų ir laimėjusi pakiltų iš 16 į 14 vietą.

 

DABARTINĖ FORMA

Po to, kai sekmadienį Tottenham pralaimėjo, Leicester liko komanda, ilgiausiai nepralaiminčia Premier lygoje. 2:5 pralaimėjimas Arsenal prieš aštuonis turus – paskutinis mačas, kai Ranieri komanda neiškovojo nė taško.

Tai vienintelis jų pralaimėjimas lygoje. Leicester taip pat suklupo Lygos taurėje, tačiau Hull City pergalę šventė tik po baudinių serijos.

Chelsea užtikrintai įveikė Porto Čempionų lygoje ir prasibrovė į atkrintamąsias, tačiau Premier lygoje Mourinho auklėtiniai laimėjo vos kartą per 6 mačus (W1 D1 L4).

Per šiuos 6 susitikimus pelnė tik 3 įvarčius, o paskutiniuose dviejuose mačuose nepasižymėjo nė karto.

Leicester atakų lyderis Jamie Vardy vienas yra įmušęs 14 kartų, kai visa Chelsea komanda pasižymėjo vos 17 įvarčių.

Mourinho dažnai kritikuoja teisėjus, jog šie tiesiog bijo skirti Chelsea naudai baudinus, ir statistika tai tarsi liudija: Leicester šį sezoną gavo 5 progas smūgiuoti nuo 11 metrų žymos, Chelsea – nė vienos.

Paskutinė pergalę išvykoje Chelsea šventė dar rugpjūčio mėnesį, kai 3:2 nugalėjo West Bromwich. Nuo to laiko – 2 lygiosios ir 3 pralaimėjimai.