Kovoje dėl titulo - koziriai Arsenal rankose


Arsenal sirgaliai galbūt liko nusivylę lygiosiomis su Everton, tačiau priežasties panikuoti nėra. Tai buvo tiesiog viena vartininko Wojciecho Szczesny klaida, kai šiam nepavyko sėkmingai uždengti artimojo vartų kampo. Tai joks ženklas, kad Arsenal vežimo ratai išsiderino.

Manchester United ir Chelsea pralaimėjo, Manchester City sužaidė lygiosiomis. Praėjęs savaitgalis buvo puikus viso Premier lygos sezono atspindys. Arsenal yra geriausia komanda, o kitos ekipos tik palengvina kanonierių kelią titulo link.

Arsenal neabejotinai patobulėjo, lyginant su praėjusiu sezonu. Prisidėjo Mesutas Ozilas ir Mathieu Flamini, kurių įtaką komanda greitai pajuto. Vokiečio forma tiesiog įspūdinga, o Flamini suteikė agresyvumo, kurio komandai labai reikėjo.

Gynyboje dar netrūksta klaidų, Olivier Giroud yra geras, tačiau ne įspūdingas. Šių metų Arsenal žaidimas yra akiplėšiškesnis ir kokybiškesnis, bet vis dėlto ne tiek, kad tokioje ankstyvoje sezono stadijoje galėtume Arsenal vadinti ryškiu favoritu laimėti čempionų titulą.

Arsenal favoritu tampa ne kiek dėl savo nuopelnų, kiek dėl pagrindinių varžovų kaltės. Manchester United gynyba atrodo išklerusi, saugų linija apskritai kažkur dingusi, o puolėjai snūduriuojantys. Turint tai omeny, pralaimėjimai West Brom, Newcastle ir Everton ekipoms net neatrodo stebinantys.

Ir net nepaisant pergalės prieš Arsenal futbolininkus, Manchester United šiuo metu primena komandą, kuri Premier lygą galėtų laimėti kartą per 300 metų.

Manchester City demonstruoja puikią formą namuose. Etihade tokios komandos kaip Spurs, Newcastle, Norwich, Wigan ir Maskvos CSKA buvo įveiktos triuškinančiais skirtumais. Tačiau City bėdos prasideda, kai jie palieka savo tvirtovę: išvykose laimėtos tik dvejos rungtynės iš aštuonių.

Vėl gi: pagrindo panikuoti nėra, tačiau tie pakeitimai, kurie po praėjusio sezono įvyko City sotvykloje - trenerio pakeitimas, Alvaro Negredo ir Jesuso Navo atvykimas - nesuteikė ekipai naujų kozirių kovoje dėl titulo. Tiesa, kol kas Unibet būtent City šansus laimėti lygos varžybas vertina palankiausiai (žr. lentelę apačioje).

Chelsea. Jose Mourinho visą vasarą iššvaistė bandydamas susimedžioti Wayne'ą Rooney. Galiausiai įsigijo Willianą ir Samuelį Eto'o. Mourinho skundžiasi, kad jo puolėjai šaudo tuščiais šoviniais, ir jis, žinoma, teisus. Bet tuomet dėl kokių priežasčių Romelo Lukaku reikėjo išsiųsti į Everton?

Gynyba: vien šį mėnesį Chelsea praleido jau septynis įvarčius, nors tesužaidė trejas rungtynes...

Ir vis dėlto ne į gynėjus ar puolėjus pirmiausia pirštu reiktų durti. Kol Marco van Ginkelis traumuotas, o Frankas Lampardas nebežaidžia taip efektyviai kaip anksčiau, Chelsea ekipai desperatiškai reikia naujų jėgų saugų linijoje. Gal net kelių naujų žaidėjų. Jei per žiemos trasnferų langą šį klausimą išspręs, Chelsea paraiška į titulą taps žymiai rimtesnė.

Taigi kol Chelsea ir abiejų Mančesterio komandų mechanizmuose kažkas neveikia, Arsenal stabilumas neša dividendus. Tik tas skirtumas gali greitai išnykti, jei minėtos komandos atliks reikalingus patobulinimus. Dėl jau patirtų kluptelėjimų jos gali kaltinti tik pačios save.

Štai kokiais koeficientais Unibet šiuo metu vertina dešimties geriausių komandų galimybes laimėti Anglijos čempionatą:

V.

Komanda

Taškai

Koeficentas

1

Arsenal

35

3.10

2

Liverpool

30

9.00

3

Chelsea

30

5.00

4

Manchester City

29

2.65

5

Everton

28

50.00

6

Tottenham Hotspur

27

50.00

7

Newcastle United

26

750.0

8

Southampton

23

500.0

9

Manchester United

22

29.0

10

Aston Villa

19

2000.0