Kova dėl „Premier“ lygos titulo: situacija likus 4 turams


Netikėtos „Manchester City“ lygiosios šios savaitės viduryje įnešė sumaišties į kovą dėl Anglijos „Premier“ lygos titulo.

„City“ namuose nesugebėjo įveikti absoliutaus autsaiderio „Sunderland“ – mačas baigėsi lygiosiomis 2:2. Beje, „žydrieji“ galėjo likti ir be taško, bet nuo pralaimėjimo 88 minutę išgelbėjo Samiras Nasri.

Taip „City“ prarado pranašumą ne tik prieš „Liverpool“, bet ir prieš antroje vietoje esantį „Chelsea“ klubą. „Chelsea“ sąskaitoje 75 taškai, o vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidęs „City“ turi 71. Nuo „Liverpool“ Mančesterio klubą dabar skiria 6 taškai.

„Liverpool“ lygoje laimėjo jau dešimt rungtynių iš eilės, įveikdamas ir tokius varžovus kaip „Tottenham“, „Arsenal“, „Manchester United“ ar „Manchester City“. Per šią dešimties rungtynių seriją „Liverpool“ pelnė net 35 įvarčius – vidutiniškai po 3,5 per rungtynes ir nė karto mažiau nei du.

Nenuostabu, kad tokią formą sezono finišo tiesiojoje demonstruojantis „Liverpool“ yra pagrindinis favoritas laimėti Anglijos čempionų titulą. Nuo 1992-ųjų, kai pagrindinis Anglijos čempionatas buvo pavadintas „Premier“ lyga, Liverpulio klubui nė karto nebuvo pavykę to padaryti.

Tikėtina, kad „Premier“ lygos laimėtojas spręsis balandžio 27 dienos mače Liverpulyje, kur šeimininkai priims „Chelsea“. „Chelsea“ ekipai tai, galima sakyti, vienintelis likęs rimtas varžovas, mat kiti trys – užimantys 17-20 vietas. Kita vertas, „Chelsea“ vis dar tęsia kovą Čempionų lygoje, o mačas su „Liverpool“ kaip tik įsispraudęs tarp dviejų pusfinalio akistatų su Madrido „Atletico“. „Liverpool“ ekipai tai gali tapti itin parankia aplinkybe.

City“ sezoną pabaigs dviem namų mačais, bet, žinoma, tai jau gali būti nebesvarbu, jei „Liverpool“ nebarstys taškų. Sunkiausias išbandymas „City“ nusimato rungtynėse su „Everton“, mat ši komanda kovoja dėl vietos kito sezono Čempionų lygoje ir netgi mače su „City“ ko gero sieks tik pergalės.

 

Situacija kovoje dėl „Premier“ lygos titulo:

V.

Komanda

R.

Taškai

Likę varžovai

Statymas

1

Liverpool

34

77

vs. Norwich (17 vieta, išvykoje)

vs. Chelsea (2 vieta, namuose)

vs. Crystal Palace (11 vieta, išvykoje)

vs. Newcastle (9 vieta, namuose)

1.53

2

Chelsea

34

75

vs. Sunderland (20 vieta, namuose)

vs. Liverpool (1 vieta, išvykoje)

vs. Norwich (17 vieta, namuose)

vs. Cardiff (19 vieta, išvykoje)

3.75

3

Manchester City

33

71

vs. West Bromwich (16 vieta, namuose)

vs. Crystal Palace (11 vieta, išvykoje)

vs. Everton (5 vieta, išvykoje)

vs. Aston Villa (14 vieta, namuose)

vs. West Ham (12 vieta, namuose)

7.50