Kolumbija be Radamelio Falcao: kas muš įvarčius?


 Kolumbija po 16 metų pertraukos grįžta į planetos pirmenybes. Apmaudu, bet be ryškiausios savo žvaigždės Radamelio Falcao.

Paskutinį kartą pasaulio čempionate kolumbiečiai žaidė 1998 metais, kai patyrę du pralaimėjimus pasirodymą baigė jau grupės varžybose.

Šįkart ambicijos didesnės. Atrankoje Kolumbija iškovojo 9 pergales per 16 rungtynių ir užėmė antrąją vietą, prieš save užleisdama tik Argentinos rinktinę.

Tačiau būtent R.Falcao, atrankoje pelnęs 9 įvarčius, buvo tas rinktinės vedlys kvalifikaciniame turnyre. Dabar jis – traumuotas.

Taigi ambicingos, bet lyderio netekusios Kolumbijos rimtas iššūkis laukia jau pirmose rungtynėse: įmušti į gynybinį žaidimo stilių propaguojančių graikų vartus.

Kolumbijos rinktinės sudėtyje – penki puolėjai: Adrianas Ramosas, Carlos Bacca, Jacksonas Martinezas, Victoras Ibarbo ir Teofilo Gutierrezas, kuris ko gero bus pirmas trenerio Jose Pekermano pasirinkimas starto sudėtyje.

Jis yra rezultatyviausias žaidėjas dabartinėje rinktinėje, pelnęs 12 įvarčių. Šešis T.Gutierrezas pelnė atrankos cikle ir nusileido tik R.Falcao.

4.00 už tai, kad Teofilo Gutierrezas bus rezultatyviausias Kolumbijos žaidėjas pasaulio čempionate

Adrianas Ramosas į Braziliją atvyko po puikaus sezono Berlyno „Hertha“ komandoje. Kitą sezoną jis žais Dortmundo „Borussia“ gretose, kur bandys pakeisti išvykusį Robertą Lewandowskį.

A.Ramosas Bundeslygoje pelnė 16 įvarčių ir buvo ketvirtas lygos snaiperių sąraše. Per rungtynes jis laimėdavo vidutiniškai po 6,2 oro dvikovas, ir tai penktas rezultatas tarp penkių stipriausių Europos lygų (Anglijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos).

12.00 už tai, kad Adrianas Ramosas bus rezultatyviausias Kolumbijos žaidėjas pasaulio čempionate

Cagliari“ klube Italijoje žaidžiančiam Victorui Ibarbo praėjęs sezonas nebuvo labai rezultatyvus. Vos keturi įvarčiai per 30 Serie A rungtynių.

Pagrindiniai šio žaidėjo koziriai – universalumas ir kamuolio valdymas. V.Ibarbo gali žaisti ir atsitraukęs į saugus, ir į krašto puolėjo poziciją. Pagal tai, kiek kartų driblingo pagalba pavyko apeiti varžovą, V.Ibarbo buvo aštuntas visoje „Serie A“ lygoje.

21.00 už tai, kad Victoras Ibarbo bus rezultatyviausias Kolumbijos žaidėjas pasaulio čempionate

Jacksonas Martinezas – dar vienas greičiu pasižymintis Kolumbijos puolėjas, kuris atstovaudamas „Porto“ praėjusį sezoną buvo rezultatyviausias Portugalijos pirmenybėse – 20 įvarčių.

Tiesa, Europos turnyruose per 11 rungtynių J.Martinezas pelnė tik keturis įvarčius, nors smūgiavo net 44 kartus (6,8 proc. realizacija). Tai liudija, kad didelių varžybų patirties šiam 27 metų puolėjui stinga.

Vis dėlto jo šansai mušti įvarčius Brazilijoje vertinami palankiai:

5.00 už tai, kad Jacksonas Martinezas bus rezultatyviausias Kolumbijos žaidėjas pasaulio čempionate

Carlos Bacca buvo vienas kertinių „Sevilla“ žaidėjų šį sezoną, padėjusių komandai laimėti UEFA Europos lygos varžybas ir užimti 5 vietą Ispanijos čempionate. Per abu turnyrus C.Bacca pelnė 18 įvarčių.

5.00 už tai, kad Carlos Bacca bus rezultatyviausias Kolumbijos žaidėjas pasaulio čempionate