Kodėl Manuelis Neueris turėtų laimėti Ballon d'Or


Louisas van Gaalas buvo teisus, sakydamas kad vokiečių vartininkas turėtų laimėti Ballon d’Or apdovanojimą.

Pasaulio čempionato taurė yra prestižiškiausias apdovanojimas, ir Manuelis Neueris buvo vokiečių sėkmės Brazilijoje pamatas.

Labiausiai viskas priklauso nuo mūsų požiūrio į futbolą ir tai, kurias varžybas mes pripažįstame kaip svarbiausias. Jei kalbame tik apie nacionalinius čempionatus ar UEFA varžybas, be abejo - Cristiano Ronaldo būtų ryškus favoritas susipakuoti prizą antrus metus iš eilės.

Bet tai yra FIFA apdovanojimas geriausiam pasaulio futbolininkui, ir dėl šios priežasties įspūdingai čempionate sužaidęs Vokietijos rinktinės vartininkas turi visus argumentus būti aukščio to, kuris blizgėjo nacionalinėje ar Čempionų lygoje.

Fabio Cannavaro ir tikrasis Ronaldo 2006 ir 2002 metais įrodė, kokia svarbi yra pasaulio čempionato korta varžantis dėl geriausio žaidėjo titulo. Ir tai pakankamas argumentas, kad Philippas Lahmas ar Thomas Mulleris kandidatų sąraše taip pat būtų kotiruojami aukščiau nei Lionelis Messi.

Bet atidžiau pažvelkime į pagrindinį pretendentą laimėti prizą: Cristiano Ronaldo.

Nepaisant kylančios Garetgo Bale'o žaidimo kreivės ir Jameso Rodriguezo atvykimo, portugalas neabejotinai išliko ryškiausiu artistu Madrido Real scenoje. 2014 metais jis jau pelnė 45 įvarčius, įskaitant, neįtikėtiną seriją nuo rugpjūčio iki lapkričio, kai 13 rungtynių iš eilės Ronaldo pasižymėjo įvarčiu. 

Tačiau Ronaldo pasirodymas pasaulio čempionate nebuvo vykęs. Ronaldo pelnė vos vieną įvartį, o Portugalija nesugebėjo patekti į atkrintamąsias varžybas. Jis buvo blankus ir Čempionų lygos finale, nepaisant to, kad pelnė vėlyvą ir nieko daug nelėmusį baudinį. Tame mače jis buvo Garetho Bale'o ir Angelio di Marios šešėlyje.

Messi puikią formą pradėjo demonstruoti tik paskutiniu metu. La Liga ir Čempionų lygos rezultatyvumo rekordai krito, kai balsavimas jau buvo pasibaigęs. Be abejo, Messi gavo kelis balsus už pasirodymą pasaulio čempionate, nors jo žaidimas finale buvo nuviliantis.

Kitaip tariant, visi faktai Neuerio naudai.

Juolab, kad jis ne tik buvo svarbus Vokietijos rinktinės žaidėjas pasaulio čempionate. Jis spindėjo ir Bundeslygos bei Vokietijos taurės (DFK-Pokal) varžybose su Miuncheno Bayern. Jis taip pat laimėjo FIFA klubų pasaulio taurę (FIFA Club World Cup) ir iš Brazilijos parsivežė Auksinę pirštinę. Jis jau išrinktas geriausiu 2014 metų Vokietijos futbolininku.

Neueris ne tik patikimai gynė Vokietijos ir Bayern vartus. Jis tapo "aikštės vartininko" simboliu. Vartininku, kuris nebijo pallikti baudos aikštelės, jei reikia pakovoti dėl kamuolio ar įsijungti į žaidimą. Galbūt Neuerio žaidimo stilius degina ne vieno sirgaliaus nervų ląsteles, tačiau jo rizika beveik visuomet pasiteisina ir kiekvienoje rizikingoje situacijoje jis išeina kaip laimėtojas.

Lyginant su kitais vartininkais, kurie taip pat mėgsta žaisti už baudos aikštelės ribų – pavyzdžiui, su Hugo Lloris ar Davidu de Gea – Neueris išsiskiria tuo, kad jis tai atlieka nepriekaištingai, tobulai, meistriškai.

Praėjo nemažai laiko nuo tada, kai vartininkais paskutinį kartą laimėjo Ballon d’Or. Paskutinį kartą tai nutiko 1963 metais, kai prizas atiteko Levui Jašinui. 2014 metais Neueris įrodė, kad vartininkas žaidimo aikštėje įgūdžiais komandos draugams gali niekuo nenusileisti. 

Ir jei ne Neueris, Vokietija tiesiog nebūtų patekusi į pasaulio čempionato finalą. Taip, kaip dažnai taiso visas Bayern gynybos – kuri dažnai nebūna tokia stipri, kokia atrodo ant popieriaus – klaidas, taip Neueris gelbėjo Vokietiją mačuose su Alžyru ir Prancūzija.

Neueris ko gero daugiau neturės geresnio šanso laimėti Auksinį kamuolį, ir jo triumfas reikštų tikrą pergalę futbolo romantikams. Tik ar tikrai futbolas savo vartininkus myli taip, kaip myli puolėjus?

 6.00 kad Neueris laimės Auksinį kamuolį!