Kodėl Chelsea turėtų paversti Johną Stonesą brangiausiu visų laikų britų gynėju?


Anglijos futbolo turguje jau gerą savaitę nieko įdomaus nevyksta, todėl iškilusios Chelsea ambicijos įsigyti Johną Stonesą iš Everton - pakankamai įdomi tema aptarimui.

Reikia pripažinti, kad klausimas įdomus. Johnas Terry kątik sužaidė geriausią sezoną karjeroje, Gary Cahillas vis dar sugeba tobulėti kaip žaidėjas, ir tai pastebima, o Kurtą Zoumą išties galima apibūdinti kaip daug žadantį gynėją. Tai kam po galais Premier lygos čempionams reikia išleisti maždauga 30 mln. svarų, kad įsigytų 21-erių vaikiną, kuris aukščiausio lygio futbolo matė vos du sezonus? 

Markas Jonesas atsako:

 

Nes Johnas Terry nėra nemirtingas

Chelsea v Sunderland - Premier League : News Photo

Tikėkite ar ne, bet JT nežais amžinai.

Chelsea Kapitonui, Lyderiui, Legendai šį gruodį sueis 35-eri, ir tai, kad ką tik sužaidė įspūdingą sezoną, nereiškia, kad netrukus neateis laikas, kai reikės savo vietą užleisti.

Taip atsiras laisva vieta naujam anglų gynėjui vardu Johnas. 

Gali būti, kad Mourinho jau kalbėjo su Terry apie galimą jo įpėdinį, ir nebūtų nieko nuostabaus, jei Stonesas Chelsea žvaigždei paliko gerą įspūdį.

 

Nes jis yra geras

Everton v Manchester City - Premier League : News Photo

Chelsea nėra komanda, kuri švaistys pinigus bet kam. Stonesas, be kalbų, buvo vienas geriausių jaunų Premier lygos gynėjų praėjusį sezoną.

Sezono pradžioje Evertonas žaidė žemiau galimybių ribos ir balansavo ties iškritimu iš lygos, tačiau viskas pasikeitė, kai Martinezas nusprendė, kad Sylvainas Distinas jau yra per senas, per lėtas, ir šalia Philo Jagielkos į vidurio gynėjų liniją pastatė Stonesą.

Sezoną Stonesas užbaigė sužaidęs 23 mačus Premier lygoje, o Everton finišavo turnyrinės lentelės viduryje. Gynėjas tapo Everton sirgalių numylėtinių, ir vargu, ar labai apsidžiaugs, jei šis išvyks.

 

Nes jis anglas

England v Italy - UEFA Under21 European Championship 2015 : News Photo

Kaip jau įsitikinome Raheemo Sterlingo atveju, jei esi jaunas ir esi anglas - tai pridės papildomus milijonus svarų prie tavo kainos.

Lygos taisyklės reikalauja turėti tam tikrą skaičių vietos žaidėjų sudėtyje, ir Chelsea yra ties riba. Terry ir Cahillas - vieninteliai anglai, turintys tvirtas pozicijas starto sudėtyje. Dėl šios priežasties tokie žaidėjai kaip Rubenas Loftus-Cheekas ir Dominicas Solanke būna įtraukiami į pagrindinę sudėtį.

Įsigytas Ašmiras Begovičius iš Stoke City, tačiau bosnis užpildys "vietos žaidėjo" poziciją, kaip tai daro ir Cescas Fabregas, mat abu jaunystėje yra treniravęsi futbolo akademijose Anglijoje. Tačiau Stonesas dešimtmečiui į priekį būtų tvirtas "vietinis žaidėjas" Chelsea sudėtyje.

 

Nes galės išnuomoti Kurtą Zoumą

FBL-ENG-LCUP-CHELSEA-LIVERPOOL : News Photo

Terry ir Cahill dažniausiai sudaro vidurio gynėjų porą, nors Mourinho praėjusį sezoną, kai situacija to reikalaudavo, nevengė į rotaciją įtraukti ir Kurto Zouma. Ko gero labiausiai įsiminė jo pasirodymas pirmose Lygos taurės pusfinalio rungtynėse su Liverpool, kuriose įvartį į Chelsea vartus paleido Raheemas Sterlingas.

Per 26 rungtynes Zouma įrodė, kad yra šio to vertas ir į jį galima dėti viltis, bet Mourinho ko gero norėtų jį paskolinti komandai, kurioje jis būtų pirmas pasirinkimas ir galėtų kone be keitimų žaisti visą sezoną.

Newcastle yra ta komanda, kuri norėtų pasiskolinti Zoumą, o Stonesas, panašu, jau yra labiau pasiruošęs Premier lygos futbolui nei Zouma. Be to, pilnavertis sezonas prancūzui padėtų prasimušti į rinktinę, kuri žais Euro 2016 čempionate. 

 

Nes reikia patekti į antraštes

TENNIS-ATP-GBR-QUEENS : News Photo

Futbolo turguje padirbėję Mančesterio klubai jau okupavo antraštes, Liverpool irgi jau apsipirko ir dar ketina išleisti 32 mln. svarų puolėjui, Arsenal įsigijo Petrą Cechą.

Chelsea futbolo turguje kol kas itin pasyvūs, įsigijo tik atsarginį vartininką ir Manchester United ekipoje praėjusį sezoną dreifavusį puolėją.

Stoneso kaina gal kiek ir išpūsta, bet Chelsea klubui įkandama. Naujų veidų šiam klubui reikia.