Ispanija vs. Čilė: kiek pavojingas sužeistas žvėris?


 

Ispanijos ir Čilės rinktinėms pasaulio futbolo čempionatas prasidėjo skirtingomis nuotaikomis.

Jei Čilė 3:1 nugalėjo Australiją, tai ispanai žiniasklaidos antraštėse atsidūrė ne iš gerosios pusės.

Xavi ir Iniestos stebuklinga tiki taka aikštės viduryje, solidi Ramoso ir Pique gynyba ir Casillasas – patikimas žmogus vartuose. Viso to mače su olandais nebuvo.

Vienintelis Xabi Alonso įvartis nuo 11 metrų žymos už pražangą, kurią Diego Costa suvaidino. 1:5 – didžiausias pralaimėjimas, kokį kada patyrė čempionų titulą ginanti komanda.

Ispanams trauktis nėra kur – tiesiog būtina laimėti, nes net ir lygiųjų atveju jų galimybės žengti toliau pakibs ties praraja. 1.53 už tai, kad ispanai išplėš pergalę.

Manchester United“ vartininkui Davidui de Gea čempionatas dėl traumos baigtas, taigi ispanų vartuose liks itin prastai turnyrą pradėjęs I.Casillasas.

Vis dėlto pasikeitimų ispanų startinėje sudėtyje turėtų būti. Pedro ko gero bus svarbiausias naujas ginklas, kurį Vincente del Bosque mes į mūšį. Jis, tikėtina, pakeis blankiai su olandais žaidusį Davidą Silvą.

Pedro buvo rezultatyviausias ispanų žaidėjas pasaulio čempionato atrankoje, ir 2.95 už tai, kad jis pelnys įvartį ir į Čilės vartus.

Rungtynės su australais išryškino Čilės bėdą – ūgio trūkumą. Timas Cahillas be vargo laimėjo kovą antrame aukšte ir galva pasiuntė kamuolį į vartus. Panašių epizodų, tik be maksimalios išpeštos naudos, buvo daugybė.

Taigi 188 cm ūgio Diego Costa, tikėtina, šįkart nuveiks daugiau nei tik uždirbs 11 metrų baudinį. 4.90 už tai, kad būtent šis ispanų brazilas pelnys pirmąjį rungtynių įvartį.

 

Štai keletas įdomių faktų apie Ispanijos ir Čilės akistatą:

 

Čilė niekada neįveikė ispanų, nors tai bus jau 11-os tarpusavio rungtynės.

Pasaulio čempionatuose abi pergales iškovojo ispanai – 2:0 1950-aisiais ir 2:1 2010 metais. 1950 metais rungtynės vyko „Maracana“ stadione – ten pat, kur komandos susikaus ir šįkart.

Prieš komandą, ginančią čempionų titulą, Čilė žaidė du kartus ir abu kartus pralaimėjo. Abu kartus – Brazilijai (1962 ir 1998 metais).

1:5 pralaimėjimas Olandijai – tai buvo pirmas kartas nuo 1963 metų, kai ispanai praleido daugiau nei 4 įvarčius. Mače su olandais ispanai praleido daugiau įvarčių nei per devynis mačus iki tol.

Apie Čilės puolimą viską pasako skaičiai: per pastaruosius 23 mačus tik 2 kartus Čilės futbolininkai aikštę paliko nepelnę įvarčio. Nepavyko pramušti tik Vokietijos ir Pertu gynybos. Maža to: net 16-ikoje iš paskutinių 19 rungtynių Čilė pelnė du arba daugiau įvarčių.

Praėjusį rugsėjį Ispanijos ir Čilės rinktinės buvo susitikusios draugiškame mače, kuris baigėsi lygiosiomis 2:2. Čilei abu įvarčius pelnė Eduardas Vargas, ispanų gretose pasižymėjo Roberto Soldado ir Jesus Navas, kurių nė vieno Brazilijoje nėra.