Išgyvenimo drama: ar Porto išspirs Mourinho iš Čempionų lygos?


Manchester United vakar prarado galimybę tęsti kovą Čempionų lygoje, šįvakar panašaus likimo pabandys išvengti ir Londono Chelsea.

Chelsea komandą gali eliminuoti klubas, su kurį treniruodamas iškilo pats Jose Mourinho - Porto.

 

PRIKLAUSOMI NUO DYNAMO

Jei Kijevo Dynamo nesugeba įveikti Maccabi, į kitą etapą keliauja tiek Chelsea, tiek Porto, nepriklausomai, kaip pasibaigtų tarpusavio mačas Stamford Bridge.

Tačiau Maccabi per penkerias rungtynes neiškovojo nė taško, todėl tikėtis izraeliečių paslaugos nei anglams, nei portugalams neverta.

Jei Dynamo laimi, Porto tenkins tik pergalė. Lygiųjų atveju visos trys komandos turėtų po 11 taškų, ir pagal įvarčių santykį į kitą etapą keliautų Dynamo bei Chelsea.

 

SĄMOKSLO TEORIJA

Chelsea išgyvena košmarišką sezoną. Pats Jose Mourinho po pralaimėjimo Bournemouth vienuolikei pripažino, kad tikslas kovoti dėl vietos Premier lygos ketvertuke, tuo pačiu ir dėl kelialapio į Čempionų lygą, blėsta.

Per 15 rungtynių Chelsea sukrapštė vos 15 taškų ir žengia tik 14-toje vietoje. Pasak Mourinho, dabar Chelsea tikslas - šešetukas.

Kaip keistai beskambėtų, tačiau ko gero realiausia galimybė Chelsea ekipai iškovoti kelialapį kito sezono Čempionų lygą - per Europos lygą, į kurią iškristų, jei pralaimėtų Porto, o Dynamo įveiktų Maccabi.

Kiti du keliais - ketvertukas Anglijoje arba Čempionų lygos titulas.

 

PORTO SIEKS ISTORINĖS PERGALĖS

Porto Anglijoje žais 16 kartą. Šioje šalyje Porto dar nė karto nešventė pergalės - vos dvejos lygiosios ir net 13 pralaimėjimų.

Abejas lygiąsias Porto pasiekė Old Traforde žaidžiant su Manchester United. 2004 metais, kai Porto treniravo pats Mourinho, ir 2009-aisiais.

Visos trys rungtynės Chelsea ekipai Anglijoje buvo pralaimėtos.

"Žinome, kad mums reikia pakeisti istoriją, jei norime laimėti, bet mus įkvepia pirmos tarpusavio rungtynės (Portugalijoje 2:1 laimėjo Porto). Aišku, dabar tai bus visai kitoks mačas, tačiau manome, kad galime jį laimėti", - sakė Porto strategas Julenas Lopetegui.

 

NAMUOSE NEĮVEIKIAMA

Savo aikštėje Chelsea šį sezoną pralaimėjo jau keturis Premier lygos mačus, tačiau Čempionų lygoje Chelsea savų žiūrovų akivaizdoje pralaimi itin retai.

Tiesą sakant, vos kartą per paskutines 37 rungtynes grupės varžybose. 28 pergalės, 8 lygiosios, 1 pralaimėjimas. Tas pralaimėjimas patirtas 2013 metais prieš Basel komandą. 

"Nežaisime dėl lygiųjų. Niekad nežinai, kas gali nutikti paskutinėmis minutėmis, jei bandysi išsaugoti lygų rezultatą. Be to, namuose šį sezoną ir taip daug kartų pralaimėjome, mūsų sirgaliai nusipelnė pergalės", - kalbėjo į rikiuotę grįžęs pagrindinis Chelsea vartininkas Thibaut Courtois.