Hiddinkas vietoj Mourinho? 10 faktų apie Chelsea trenerių pasikeitimą


Londono Chelsea atleido Jose Mourinho iš trenerio pareigų. Britų žiniasklaida skelbia, kad klubas iki sezono pabaigos paskirs laikiną trenerį, o vasarą pabandys ilgam susimedžioti kažką iš pačių geidžiamiausių – Diego Simeone ar Pepą Guardiolą. Manoma, kad Chelsea ištraukti iš duobės bus patikėta olandui Guusui Hiddinkui, kuris Londone kartą jau darbavosi.

 

Štai 10 faktų apie Mourinho atleidimą ir galimą Hiddinko sugrįžimą:

 

1. Pirmasis apie portugalų trenerio atleidimą iš anglų klubo pranešė prancūzų kanalas "Infosport+"

 

2. Mourinho nebus išmokėta daugiau nei 30 mln. eurų kompensacija, kuri formaliai priklausytų. Pusės susitarė, kad Chelsea portugalui toliau mokės mėnesinį atlyginimą, kol šis nesusiras naujo darbo panašiomis finansinėmis sąlygomis.

 

3. Tai trečias kartas nuo 2009 metų, kai Chelsea atleidžia trenerį vidury sezono. Ankstesni du – Andre Villas-Boasas ir Roberto Di Matteo. Pastarasis išlieka vieninteliu, su kuriuo Chelsea laimėjo Čempionų lygą.

 

4. Per pastaruosius 10 metų Chelsea treniravo 7 tautybių treneriai.

 

5. Nuo 1905 metų Chelsea turėjo 27 nuolatinius vyr. trenerius.

 

6. Iš visų trenerių, kurie Anglijos Premier lygoje yra vadovavę komandoms daugiau 100 rungtynių, Mourinho gali pasigirti didžiausiu pergalių procentu - 66 proc. Per pirmą savo "kadenciją" Chelsea klube 2004-2007 metais Mourinho laimėjo 71 proc. Premier lygos rungtynių, per antrąją - 60 proc.

 

7. Guusas Hiddinkas paskutinis Chelsea treneris, pasiekęs didesnį pergalių procentą nei Mouringo pasiekė per pastaruosius metus. Nepaisant katastrofiškai prasto šio sezono starto, Chelsea nuo 2013 metų vasaros, kai Mourinho stojo prie vairo, laimęjo 63 proc. rungtynių, įskaitant visus turnyrus. Tris su puse mėnesio 2009 metais Londono klubą treniravęs G.Hiddinkas buvo laimėjęs 73 proc. rungtynių.

 

8. G.Hiddinkas 2009 metais padėjo Chelsea ekipai laimėti FA taurę ir užsitikrinti vietą Čempionų lygoje, tačiau pasilikti Londone ilgesniam laikui olandui sutrukdė darbas Rusijos rinktinėje, kurią tuomet taip pat treniravo. Nuo tada G.Hiddinko karjera nesiklostė sėkmingai: jo treniruota Rusijos rinktinė nepateko į 2010 pasaulio čempionatą, jo treniruota Turkijos rinktinė nepateko į 2014 Europos čempionatą ir jo treniruota Olandijos rinktinė nepateko į 2016 Europos čempionatą.

 

9. G.Hiddinkui yra 69-eri ir jis taptų vyriausiu treneriu, kada nors paskirtu treniruoti Chelsea. 

 

10. Nuo 2013 birželio Chelsea naujiems žaidėjams, kuriuos rinkosi Mourinho, išleido 251 mln. svarų (345 mln. eurų). Nuo 2004 metų Mourinho, vadovaudamas Chelsea, Inter ir Real klubams, naujiems žaidėjams išleido 966,3 mln. eurų, ir pagal šį rodiklį portugalui neprilygsta joks pastarojo dešimtmečio pasaulio treneris.