FA taurės finalas: Arsenal vs. Aston Villa – taktinė Jonathano Wilsono apžvalga


KOMANDŲ NAUJIENOS

Aston Villa traumų problemos gynėjų linijoje jau tapo gana įprastu dalyku. Ciaranas Clarkas vis dar nežaidžia dėl kelio traumos, kurią patyrė mače su Tottenham praėjusį mėnesį, Chrisas Herdas taip pat gydosi kelį. Ar galės žaisti Kieranas Richardsonas ir Jonas Okore - taip pat klaustukas. Vartininkas Shay'us Givenas, kuris nepraleido nė vieno šios kampanijos FA taurės mačo, gali praleisti mačą dėl kirkšnies traumos, kas reikštų Brado Guzano pasirodymą starto sudėtyje, nors šis vartininkas Timo Sherwoodo pasitikėjimo, galima sakyti, taip ir neužsitarnavo.

Danny Welbeckas yra didelis klaustukas Arsenal sąraše. Mikel Arteta ir Mathieu Debuchy atsigavo po ilgalaikių traumų, tačiau dar nespėjo įgyti optimalios formos, tad jų pasirodymas taip pat abejotinas.

 

DABARTINĖ FORMA

Arsenal v Aston Villa - Premier League : News Photo

Abi komandos sezono pabaigoje, kai įvykdė užsikeltus tikslus, ėmė šiek tiek dreifuoti. Po to, kai užsitikrino trečią vietą Premier lygoje, leidusią išvengti dalyvavimo Čempionų lygos atrankoje, Arsenal sužaidė tris mačus negalėdamas įmušti įvarčio, kol galiausiai paskutinio turo susitikime gan lengvai susidorojo su West Bromwich. Pergalę inspiravo puikus Jacko Wilshere'o ir Theo Walcotto žaidimas.

Aston Villa, po vietą Premier lygoje išsaugojusios pergalės prieš West Ham, 1:6 patyrė sutriuškinimą mače su Southampton ir 0:1 nusileido Burnley ekipai. Nereikia pamiršti, kad FA taurės pusfinalyje ši komanda eliminavo Liverpool vienuolikę. Tuo metu Aston Villa laimėjo keturis mačus iš penkių, kas rodo, kad ši komanda turi potencialo žaisti geriau nei paskutiniuose Premier lygos turuose.

Tarpusavio rungtynėse šį sezoną abu kartus laimėjo Arsenal  – 3:0 ir 5:0. Pastarajame žaidimas vyko kone į vienus vartus. Tiesa, abu kartus Aston Villa ekipai dar vadovavo Paulas Lambertas, kurį pakeitęs Sherwoodas iš esmės pakeitė komandos veidą (ar bent buvo pasikeitęs iki mačo su Southampton).

 

WENGERO SUDĖTIES PASIRINKIMAS

Tarp rungtynių su Liverpool (balandžio 6) ir Manchester United (gegužės 17) Arsene'as Wengeras pasirinkdavo lygiai tą pačią startinę sudėtį. Tai yra, Arsenal net 6 rungtynes iš eilės pradėjo tuo pačiu vienuoliktuku. Niekad anksčiau, vadovaujant Arsenal, Wengeras tos pačios startinės sudėties nebuvo pasirinkęs ilgiau nei keturiems mačams iš eilės. 

Tiesa, serijos pabaigoje komanda atrodė išsikvėpusi, bet tam objektyvios įtakos galėjo turėti ir sezono stadija, kurioje Arsenal jau nebeturėjo dėl ko kovoti. Vis dėlto kritusi forma paskatino mintis apie būtinybę atšviežinti sudėtį. Wilshere'as ir Walcottas pasirodė tiesiog nuostabiai mače su West Brom, taip iškeldamas rimtas pasirinkimo dilemas: ar Aaronas Ramsey turėtų grįžti į Wilshere'o (o galbūt Santi Cazorlos) vietą, o Olivier Giroud - į Walcotto.

 

SAUGŲ DVIKOVA

Aston Villa v Liverpool - FA Cup Semi-Final : News Photo

Pusfinalyje Villa saugų liniją sudarė Ashley Westwoodas, Fabianas Delphas, Tom Cleverley bei Jackas Grealishas. Du kūrybingi saugai už puolėjo nugaros leido Villa ekipai pasiekti tai, ką pats Liverpool dažnai iškrečia varžovams - paralyžavo jų žaidimą aikštės viduryje.

Grealisho žaidimas dešiniame Arsenal saugų flange, prieš dešiniuosius Arsenal gynėjus bus išties įdomus. Cazorla šį sezoną puikiai tvarkėsi su atraminio saugo užduotimis, tačiau grėsmė, kuria kelia Grealishas, žada naujus gynybinius iššūkius Arsenal ekipai.

 

ALEXIS vs. BACUNA

Vienas didžiausių Villa taktinių trūkumų - ši komanda nemėgsta žaisti plataus futbolo. Puikiai kontroliuoja žaidimą siauroje teritorijoje aikštės viduryje, tačiau susiduria su itin rimtomis problemomis, kai kamuolys siunčiamas į kraštus. Alexis Sanchezas įspūdingiausiai šį sezoną žaidžiantis Arsenal puolimo žaidėjas, ir Villa turės sudėtingą užduotį, bandydama jį neutralizuoti. Leandro Bacuna bus tas žmogus, ant kurio pečių kris didžiausia to našta.Villa turės paaukoti Bacuną atakose, kur jis taip pat paprastai būna naudingas, užkraudama šiam žaidėjui svarbiausias gynybines užduotis. 

 

VERDIKTAS

Tottenham Hotspur v Aston Villa - Premier League : News Photo

Arsenal yra neabejotinas favoritas – šis klubas turi stipresnę sudėtį, žaidžia žymiai stabiliau ir turi daugiau patirtis žaidžiant Wembley aplinkoje. Bet Aston Villa yra sunkiai nuspėjama komanda, kuri vadovaujant Timui Sherwoodui, yra sužaidusi išties įspūdingų rungtynių. Pusfinalyje Aston Villa atrodė labai motyvuota, o prieš su West Brom atrodė, kad Arsenal tą ugnelę sezono pabaigoje prarado.

Arsenal 1.52, lygiosios 4.30, Aston Villa 6.50