Ekspertų žvilgsnis į WC 2014 grupes: ambicijos ir galimybės


32 futbolo rinktinės, birželį dalyvausiančios pasaulio čempionate Brazilijoje, jau žino su kuo kausis grupėse. Kaip visuomet – vieni burtais patenkinti, kitiems teko ne patys parankiausi varžovai.

Telegraph.co.uk ekspertų iš visų 32 šalių pasiteiravo nuomonės apie burtus ir komandų galimybes prestižiškiausiame futbolo turnyre.

GRUPĖ A

Komanda

FIFA reitingas

 Brazilija

10

 Kroatija

16

 Meksika

20

 Kamerūnas

51

Allenas Cahadas, Brazilija:

„Kamerūnas nėra gąsdinanti komanda, kokia buvo anksčiau. Kroatija – yra žemiau Brazilijos lygio. Meksika – neblogas išbandymas, bet jis reikalingas pakeliui link trofėjaus. Brazilijoje visi jau kalba apie aštuntfinlio dvikovą, kur greičiausiai teks žaisti su Ispanija arba Olandija“.

Aleksandras Holiga, Kroatija:

„Akivaizdu, kad negalime būti patenkinti atsidūrę vienoje grupėje su šeimininkais. Ypač turint omeny tai, kad su jais teks žaisti pirmąsias rungtynes. Šio mačo rezultatas laibai nulems komandos psichologinę būseną vėlesnėms rungtynėms. Kita vertus, nėra ir taip blogai – Kamerūnas ir Meksika yra įveikiamos komandos“.

Marha Guerra, Meksika:

„Kamerūnas ir Kroatija mums yra įveikiamos komandos, bet visi kitokio stiliaus nei Meksika. Mus su Brazilija sieja nesuvestos sąskaitos. Įveikėme juos olimpiadoje ir Konfederacijų taurėje. Taigi buvo malonu išgirsti iš buvusio Brazilijos rinktinės trenerio Carloso Parreiros žodžius, jog „Meksikas yra galvos skausmas“.

Samas Crockeris, Kamerūnas:

„Galėjo būti geriau, bet galėjo būti ir blogiau. Būti komanda, kuriose Pietų Amerikoje nemėgs nuo pat pirmos čempionato dienos Kamerūnui patinka. Meksikos rinktinės žaidimas man niekad nedarė įspūdžio, taigi ji mums neabejotinai įkandama. Kroatijos gynyba nėra pati stipriausia, taigi iš tų rungtynių taip papt kažką išpešime. Bet Brazilija... Vis dėlto būsime nusivylę, jei neiškopsime iš grupės“.

GRUPĖ B

Komanda

FIFA reitingas

 Ispanija

1

 Nyderlandai

9

 Čilė

15

 Australija

59

Gullemas Balague, Ispanija:

„2010-ųjų finalą galėjo laimėti tiek Ispanija, tiek Olandija. Olandamas tai bus proga nedideliam kerštui. Su olandais žaisime pirmąsias rungtynes, taigi tai bus geriausias testas patikrinti, kokia alkana Ispanijos rinktinė šiame čempionate bus. Čilė, žinoma, gali tapti šios grupės siurprizu“.

Elko Bornas, Olandija:

„Po burtų visa Olandija atiskvėpė lengviau. Čilė ir Australija ant popieriaus atrodo nesunkiai įveikiamos. Ispanus visi laiko stipresne komanda nei Olandija, tačiau vyresniems žaidėjams, pavyzdžiui, Arjenui Robbenui, noras prisiminimai apie 2010-ųjų finale suteiks papildomos motyvacijos. Laimei, grupės rungtynėse nereikia žaisti pratęsimų“.

Jameas Clarkas, Australija:

„Nenuostabu, kad Australija atsidūrė grupėje, kur jai žadamas „lėtos mirties“ likimas. Grupėje – pasaulio čempionai ir vicečempionai. Vienintelis geras dalykas, kad išvengėme brazilų ir prancūzų. Sirgaliai sangria, tapa, Pisco padažu ir Heineken alaumi, kol rinktinė desperatiškai bandys kažką nuveikti Brazilijoje“.

Matias Grezas, Čilė:

„Gal ant popieriaus burtai mums atrodo nepalankūs, tačiau Čilė vistiek kelia tikslą išeiti į kitą etapą. Lygiosios 2:2 draugiškose rungtynėse su ispanais rugsėjį, kai Čilė netgi žaidė geriau už ispanus, suteikia vilties. Pietų Amerikos klimatas taip pat suteiks pranašumą Čilei. Keturi taškai, iškovoti rungtynėse su Austrlalija ir Olandija, skamba realistiškai. Labiausiai neramina, kad išėję į kitą etapą aštuntfinalyje ketvirtą kartą susitiktume su brazilais (1998, 2010 ir 2014)“.

GRUPĖ C

Komanda

FIFA reitingas

 Kolumbija

4

 Graikija

12

 Dramblio Kaulo krantas

17

 Japonija

48

Juanas Arango, Kolumbija:

„Atrodo, paranki grupė. Kaip per Kolumbijos radiją sakė Falcao Garcia, „varžovai tinka Kolumbijos stiliui“, nors treneris Jose Pekermanas kiek nerimauja. Japonijos rinktinė smarkiai tobulėja, Dramblio Kaulo kranto futbolininkai yra galingi fiziškai ir labai patyrę, o graikai kaip visuomet pasistengs suskurti dar vieną Pelenės stebuklą“.

Louisas Economopoulos, Graikija:

„Puikūs burtai Graikijai, nes visos komandos įveikiamos. Žinoma, tai nėra komandos, su kuriomis Graikija būtų daug kartų žaidusi anksčiau, bet gal tai tik pliusas. Manau, lengviau žaisti prieš komandas, kurių žaidimo stilius kitoks nei tavo. Pirmas mačas su Kolumbija bus pats svarbiausias, jis parodys, ko galima iš Graikijos tikėtis visame čempionate. Į antrą etapą turėtume patekti“.

Salimas Saidas, Dramblio Kaulo krantas:

„Esame patenkinti burtais. Nors kartą nesame mirtininkų grupėje. Išvengėme visų tradicinių pasaulio čempionatų sunkiasvorių. Kolumbija yra pilkas arkliukas ir bus rimtas išbandymas, bet turime viską, ko reikia, kad įveiktume Graikiją bei Japoniją, ir grupėje užimtume bent antrą vietą“.

Alanas Gibsonas, Japonija:

„Visi pabrėžia, kad išvengėme gigantų, tačiau Japonija prieš stipresnes komandas paprastai sužaidžia geriau, o prieš formaliai silpnesnius varžovus priešingai – dažniausiai sužaidžia blankiai“.

GRUPĖ D


Komanda

FIFA reitingas

 Urugvajus

6

 Italija

7

 Anglija

13

 Kosta Rika

31

Samas Kelly, Urugvajus:

„Siaubo grupė“ - taip D grupę pavadino didžiausias Urugvajaus laikraštis „El Pais“. Vis dėlto manau, kad Urugvajui ši, neabejotinai – mirtininkų, grupė yra parankesnė nei Anglijai. Urugvajus pakankamai optimistiškai žiūri į žaidimą kitame etape“.

Kim Tate, Kosta Rika:

„Sudėtingi burtai. Kosta Rikai tai bus įdomi, iššūkių pilna patirtis“.

Henry Winteris, Anglija:

„Luizas Suarezas iš Urugvajaus, Mario Balotelli iš Italijos ir Keyloras Navas iš Kosta Rikos. Anglijos žurnalų viršelių žvaigždės pateko į tikras futbolo džiungles. Paskutinį kartą anglai grupių etapo neįveikė 1950 metais, kai čempionatas taip pat vyko Brazilijoje...“

Jamesas Horncastle'as, Italija:

„Sunki grupė, bet italai jaučiasi ramiai. Italija prieš metus žaidė Konfederacijų taurės turnyre, kur dėl trečios vietos baudinių serijoje įveikė Urugvajų, tad Pietų Amerikos klimatinėmis sąlygomis yra susipažinusi. Tai šioks toks pranašumas“.

GRUPĖ E

Komanda

FIFA reitingas

  Šveicarija

8

 Prancūzija

19

 Ekvadoras

23

 Hondūras

41

Paulas Knottas, Šveicarija:

„Dankie, Merci, Grazie, Grazcha – burtai Šveicarijai lėmė kone idealią grupę. Jaudinantį iššūkį prieš turbūt lengviausiai įveikiamą vieną iš trijų mūsų didžiųjų kaimynų – Prancūziją. Bei dvi komandas – toli gražu ne favorites. Mačas su Hondūru suteiks galimybę ištrinti nemalonius 2010 metų prisiminimus, kai sužaidėme 0:0“.

Xoel Cardenas, Ekvadoras:

„Ekvadoras nepaprastai patenkintas burtais. Dar prieš ceremoniją sakiau, kad norime gauti Šveicariją. Tai kur kas geriau nei Vokietija, Ispanija ar Belgija. Misija įvykdyta! Hondūras, kurį anksčiau treniravo dabartinis Ekvadoro treneris, taip pat parankus varžovas kontraatakuojančiam Ekvadoro futbolui. Prancūzijos puolimas sukels problemų, bet vertinant viską – mums tikrai pasisekė“.

Julienas Laurens'as, Prancūzija:

„Idealūs burtai. Norėjome išvengti didelių šalių, nors kai kas galbūt sąmoningai vadina silpnomis komandomis. Mes esame geresnėje situacijoje nei Anglija ar Portugalija. Manau, kad į kitą etapą pateks Prancūzija ir Šveicarija, bei tikiuosi, kad galingas pasirodymas grupės varžybose prancūzams suteiks dar daugiau pasitikėjimo“.

Joshua Nadelis, Hondūras:

„Hondūras gali atsikvėpti. Šveicarija buvo silpniausia komanda iš krepšelio, taigi esame patenkinti. Be to, žaisdami prieš šveicarus turėsimą pranašumą – klimato sąlygas, prie kurių esame įpratę. Prancūzai paskutiniu metu žaidžia nestabiliai, Ekvadoras ko gero pavojingiausia komanda grupėje. Vis dėlto, ištraukus burtus, bukmekeriai turėjo gerokai padidinti Hondūro šansus išeiti į kitą etapą“.

GRUPĖ F

Komanda

FIFA reitingas

 Argentina

3

 Bosnija ir Hercegovina

21

 Nigerija

36

 Iranas

45

Marcelo Moray Araujo, Argentina:

„Su Nigerija laukia atkakliausias mūšis. Pasaulio čempionatuose su jais esame žaidę jau triskart. Bosnija, Iranas... „Čia futbolo grupė ar NATO misija“, - kažkas parašė „Twitter'yje“. Turbūt svarbiausias klausimas, kurį kels žiniasklaida – kuriame etape susitiks Argentina ir Brazilija? Jei abi grupėse užims pirmąsias vietas – tik finale. Taigi toks tikslas“.

Slavenas Niksičius, Bosnija ir Hercegovina:

„Būkime atviri, viską Bosnijai lems mačai su Nigerija ir Iranu. Pirmąsias rungtynes žaisime su Argentina – tai tikrai nebus lemiamos rungtynės, bet geras pasirodymas įkvėptų pakeltų komandos dvasią“.

Jamesas Montague, Iranas:

„Galėjo būti žymiai, žymiai blogiau. Nigerija neblogai pasirodė Konfederacijos taurės varžybose, bet sugebėjo praleisti įvartį žaisdami su Taičiu. Bosnija – fantastiška komanda, bet dar nežinanti, ką reiškia žaisti pasaulio čempionate. Argentina laimės šios grupės varžybas, tačiau, Iranas, nepamirškite to – taip pat turi šansą išeiti į kitą etapą“.

Colinas Udohas, Nigerija:

„Kodėl mums visuomet tenka Argentina?! Na, galima taip pasakyti: gavome du svajonių varžovus ir vieną košmarą. Taigi – balansas. Su Argentina, tikiuosi, sužaisime garbingai, o kitas dvi komandas įveiksime. Eisime į kitą etapą paskui Argentiną“.

GRUPĖ G

Komanda

FIFA reitingas

 Vokietija

2

 Portugalija

5

 JAV

14

 Gana

24

Randallas Haukas, Vokietija:

„Niekas nenori atsidurti mirtininkų grupėje, bet, pripažinkime, Vokietija yra stipriausia komanda G grupėje. JAV birželį įveikė Vokietiją. Portugalija turi geriausią pasaulio žaidėją. Gana yra viena geriausių Afrikoje. Bet Vokietija nieko nebijo, nesvarbu tai mirtininkų grupė ar ne“.

Chrisas Mendesas, Portugalija:

„Tai nėra grupė, apie kurią svajojome. Kita vertus, galėjo būti ir blogiau – anglai žaidžia grupėje su italais ir Urugvajumi... FIFA reitingas sufleruoja, kad Portugalija grupėje užims antrą vietą, po Vokietijos. Ne pirmą kartą paprieštarausiu tam: Portugalija bus pirma, Vokietija – antra“.

Fiifi Anamanas, Gana:

„Na, niekas nenorėtų būti Ganos vietoje. Žaisime su vienomis iš efektyviausių turnyro komandų. Vokietija. Ar turėsime progą atsikvėpti šiame mače? Ne. Taip pat turime Cristiano Ronaldo ir jo portugalų armiją prieš save. Šiurpas! JAV? Žaisime su JAV trečią čempionatą iš eilės ir tikimės, kad trečią kartą iš eilės ir laimėsime. Ne paslaptis, Ganoje kiek pesimistinės nuotaikos. Bet tai tik futbolas“.

Liviu Birdas, JAV:

„Nujautėme, kad pateksime į labai sudėtingą grupę. Grupę dar sudėtingesne padaro faktas, kad šiuo metu JAV rinktinės yra stipri kaip niekad anksčiau. Turime eiti pakeltomis galvomis, o ne bijoti“.

GRUPĖ H

Komanda

FIFA reitingas

 Belgija

11

 Rusija

22

 Alžyras

26

 Korėja

54

Johnas Chapmanas, Belgija:

„Belgija patenkinta burtais – Rusija, Korėja ir Alžyras. Išvengėme komandų, kurios yra FIFA reitingo 20-uke. Iš grupėse turėtume išeiti, vienintelė blogybė ta, kad tuomet susitiktume arba su Vokietija, arba su Portugalija“.

Maheras Mezahis, Alžyras:

„Alžyrui ši grupė įkandama. Formaliai Belgija yra įspūdinga komanda, bet tokiame lygyje dar neišbandyta. Rusija ir Korėja priešingai – turi didelę tarptautinių varžybų patirtį, tad turėtų demonstruoti gerą futbolą. Viltys žaisti kitame etape – gyvos, bet, žinoma, reikalinga didelė sėkmė“.

Saša Grojunovas, Rusija:

„Belgijos žaidimo stilius ir tai, kad jie turi aukštos klasės žaidėjų skirtingose pozicijose, daro šią komandą neparankia. Tai tikrai nebuvo silpnoji pirmojo krepšelio komanda. Korėjos komandą draugiškose rungtynėse įveikėme būdami ir ne pačios stipriausios sudėties. Daugelis sako, kad grupė nėra sudėtinga, tačiau sunku ištrinti nemalonius prisiminimus, ypač 2002 metų, kai žaidėme panašioje grupėje...“

Johnas Duerdenas, Pietų Korėja:

„Idealūs burtai Korėjai. Norėjome išvengti Pietų Amerikos komandų, ir gavome dvi ne pačias stipriausias Europos bei Afrikos komandas, žinoma, aš kalbu apie Belgiją ir Alžyrą. Rusija juo labiau baimės nekelia. Korėja tikisi taškų iš visų trijų rungtynių“.