Copa America finalas: šeimininkai ar favoritai?


Čilė yra rezultatyviausia "Copa America" komanda, šiame turnyre pelniusi jau 13 įvarčių. Argentina pelnė 10 ir yra antra rikiuotėje. Taigi Pietų Amerikos čempionato finale susitiks dvi rezultatyviausios rinktinės.

Pastarąjį kartą komanda šeimininkė finale žaidė 2001 metais. Turnyrą rengę kolumbiečiai tuomet 1:0 palaužė Meksiką. 1997 metais šeimininkė Bolivija finale pralaimėjo Brazilijai, o 1995 metais urugvajiečiai, tuometiniai čempionato organizatoriai, finale nusileido brazilams.

Tai vieninteliai atvejai "Copa America" eroje (nuo 1975 metų), kai finale žaidė turnyro šeimininkai.

3.60 Čilė laimės rungtynes per 90 minučių

2014 metų lapkritį Argentina draugiškame mače nusileido Portugalijai, ir nuo tada pasiekė 8 nepralaimėtų rungtynių seriją: 7 pergalės ir lygiosios su Paragvajumi "Copa America" starte.

Per šiuos aštuonis mačus Argentina visuomet pirmoji įmušdavo įvartį. Iš viso jų pelnė 19, o praleido 3. Šiame čempionate argentiniečiai pelnė 10 įvarčių, tačiau 6 iš jų viename mače - pusfinalio akistatoje su Paragvajumi. Lionelis Messi Čilėje pasižymėjo tik kartą ir jau keturis mačus žaidžia be įvarčio. Tiesa, pusfinalio mače jo pasirodymas buvo nepriekaištingas

.

Argentina "Copa America" turnyro nelaimėjo nuo 1993 metų, ir tas kelis dešimtmečius trunkantis trofėjų badas jiems nuolat priemenamas.

Argentina ir Čilė nebuvo susitikusios 2,5 metų. Argentina laimėjo paskutinius du tarpusavio susitikimus 2011 ir 2012 metais (4:1 ir 2:1), o Čilė paskutinę pergalę prieš Argentiną šventė 2008 metais.

Eduardo Vargas iš "Napoli" klubo pelnė du įvarčius Čilės pusfinalio mače su Paragvajumi (2:1) ir šiuo metu yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas (5 įvarčiai). Keturis kartus yra pasižymėjęs Sergio Aguero, tad intriga, kad taps geriausiu turnyro snaiperiu taip pat palikta finalui.

4.10 E.Vargas įmuš įvartį