Copa America: ar pavyks Urugvajui apginti titulą?


Urugvajaus rinktinė Pietų Amerikos futbolo čempionatą ("Copa America") yra laimėjusi 15 kartų. Čilė šį birželį ji gins titulą, kurį iškovojo ir 2011 metais.

Per visą istoriją urugvajiečiams dukart pavyko čempionais tapti dukart iš eilės, bet paskutinį kartą tai nutiko daugiau nei prieš 90 metų: 1916 ir 1917, bei 1923 ir 1924 metais.

Kokie Urugvajaus šansai vėl laimėti taurę?

Iš 43 čempionatų net 30-tyje urugvajiečiai lipo ant apdovanojimų pakylos (70 proc.). Pagal titulą skaičių ši 2 mln. gyventojų šalis lenkia ir Argentiną (14) ir Braziliją (8).

Tai reiškia, kad Urugvajus visuomet būna tarp rimtų pretendentų.

2011 metais čempioniška Urugvajaus rinktinė turėjo formos pike buvusį Diego Forlaną ir Luisą Suarezą, kuris turnyre pelnė 4 įvarčius ir buvo pripažintas geriausiu žaideju.

Šįkart nebus nė vieno. D.Forlanas baigė karjerą, L.Suarezas yra diskvalifikuotas dėl įkandimo Giorgio Chiellini praėjusių metų pasaulio čempionate.

Tiesa, L.Suarezas neseniai pateikė apeliaciją, bet vargu ar FIFA atšauks nuobaudą.

Jei L.Suarezas nežais, Edinsoans Cavani taps svarbiausiu Urugvajaus žmogumi atakų smaigalyje. 30-metis turėjo solidų sezoną PSG klube ir ko gero žaidžia geriausią karjeros futbolą, tačiau neturi jokios patirties būti rinktinės lyderiu ir vesti ją paskui save. Jam tai, be abejo, būtų iššūkis.

Ir vis dėlto. Urugvajus turi pakankamai gerus šansus laimėti.

Grupėje jie žais su Argentina, Paragvajumi ir Jamaika. Pastarosios šiuo metu yra viena silpniausių regione, tad vienintelis rimtas varžovas pirmajame etape - Argentina.

Jei ją įveiktų (aplenktų), ketvirtfinalyje urugvajiečiai susitiktų su A arba C grupėje trečią vietą užėmusia komanda. Tai greičiausiai būtų Ekvadoras arva Venesuela. Įkandami varžovai.

Jei grupėje liktų už Argentinos, ketvirtfinalyje Urugvajaus greičiausiai lauktų Kolumbijos arba Brazilijos barjeras.

2011 metais brazilai ir argentiniečiai buvo elimintuoti ketvrtfinalio etape. Pramušę visus keturis baudinius brazilai kapituliavo prieš Paragvajų, o argentiniečius iš turnyro išmetė tas pats Urugvajus. Argentinai nesėkmę baudinių serijoje tuomet atnešė netikslus Carloso Tevezo smūgis.

16.00 Urugvajus apgins titulą