Chelsea be Diego Costos: ar neišsprūs titulas iš rankų?


 

Anglijos „Premier“ lygoje Londono „Chelsea“ septyniais taškais lenkia antroje vietoje esantį „Arsenal“ klubą, ir yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau, tad savo persvarą gali padidinti iki 10 taškų. Teliko 7 turai, tačiau abejonės, ar „Chelsea“ sugebės išlikti pirmoje pozicijoje, vis dar gyvos.

 

Išsaugos „Chelsea“ persvarą ar neišsaugos?

 

NEIŠSAUGOS:

 

„Chelsea“ turi pakankamai saugią persvarą, tačiau mėlynųjų kalendoriuje dar laukia rungtynės su „Manchester United“ ir „Arsenal“. Tiesioginiais oponentais, kurie pastaruoju metu demonstruoja įspūdingą formą ir jau nustūmė „Manchester City“ į ketvirtąją poziciją.

 

„United“ laimėjo penkis mačus iš eilės ir jau 12 rungtynių iš eilės stadiono nepalieka neįmušusi įvarčio. „Arsenal“ laimėjo pastaruosius septynis „Premier“ lygos susitikimus, o savo aikštėje, kur ir žais su „Chelsea“, pasiekė jau 9 iš eilės pergales. Užtenka pralaimėti šiems varžovams, kad „Chelsea“ padėtis komplikuotųsi.

 

Bloga žinia „Chelsea“ ta, kad svarbiausiu sezono momentu iš rikiuotės iškrito rezultatyviausias žaidėjas Diego Costa. Jis nežais mažiausiai dvi savaites, o tai reiškia, kad praleis rungtynes ir su „United“, ir su „Arsenal“. Taip pat su QPR.

 

Brazilas šį sezoną įmušė jau 19 įvarčių ir kartu su Harry Kane'u pirmauja rezultatyviausių „Premier“ lygos žaidėjų sąsraše. Be D.Costos mėlynieji šiemet žaidė šešis „Premier“ lygos mačus, kuriuose vidutiniškai mušdavo po 1,6 įvarčio. Su D.Costa „Chelsea“ žymiai rezultatyvesnė – muša po 2,2 įvarčio. Akivaizdūs skirtumai ir tokiose statistinėse grafose kaip smūgiai į vartus ar kamuolio kontrolė:

 

Su Costa 

Premier lyga

Be Costos 

2,2 

Įvarčių vidurkis

1.6

0,9 

Praleistų įvarčių vidurkis

0,7 

2,3 

Iškovoti taškų vidurkis

2,3 

12,2 

Smūgių vidurkis

9,7 

58,0 proc.

Kamuolio kontrolė

51,7 proc.

 

"Jis nežaidė blogai, tiesiog žaidė ne taip gerai kaip galėtų. Tai didelis skirtumas", - po rungtynių su "Stoke City" apie Oscaro pasirodymą kalbėjo Jose Mourinho. Bėda ta, kad Oscaras blankiai žaidė ne tik paskutiniajame mače - taip jis žaidžia nuo Kalėdų. Pridėkime ir tai, kad vietos komandoje neranda ir naujokas Juanas Cuadrado. Kai nėra D.Costos, jų geras žaidimas ypač reikalingas.

Premier Lygos Lažybos

 


IŠSAUGOS:

Praėjusį sezoną per paskutinius 8 sezono mačus Jose Mourinho auklėtiniai iškovojo 5 pergales, patyrė 2 pralaimėjimus ir kartą sužaidė lygiosiomis. Jei šiemet sezoną užbaigtų taip pat, tai yra, per likusias 8 rungtynes iškovotų 16 taškų – to užtektų čempionų titului užsitikrinti.

 

Jei „Arsenal“ skins tik pergales, „Chelsea“ ekipai per 8 mačus reikia sukrapštyti 15 taškų, kad po paskutinio turo turėtų vienu daugiau. Žinoma, to paties „Arsenal“ dar laukia rungtynės su „Manchester United“, o „United“ dar kovos ir su „Man City“.

 

D.Costa dėl traumų ir diskvalifikacijų šį sezoną praleido 6 lygos mačus. Nė vieno jų „Chelsea“ nepralaimėjo, nors, kaip jau minėjau, rezultatyvumo rodikliai nukrisdavo. Dukart sužaidė lygiosiomis, bet tai buvo mačai su abiem Mančesterio klubais.

 

Žaisdama be D.Costos (žr. lentelę aukščiau), „Chelsea“ praleidžia mažiau įvarčių (0,7 ir 0,9), o taškų iškovojo vidutiniškai tiek pat, kiek ir tuomet, kai pagrindinis puolėjas rungtyniauja (2,3 ir 2,3).

 

Chelsea“ rungtynės be D.Costos:

 

Data

Varžovas

Rezultatas

Baigtis

Spalio 18

Išvykoje su „Crystal Palace“

2-1 

Spalio 26

Namuose „Manchester United“

1-1 

Gruodžio 3

Namuose su „Tottenham“

3-0 

Sausio 31

Namuose su „Manchester City“

1-1 

Vasario 7

Išvykoje su „Aston Villa“

2-1 

Vasario 11

Namuose su „Everton“

1-0 

 

Rungtynėse, kai nežaisdavo D.Costa, „Chelsea“ ekipai įvarčius mušė 7 žaidėjai: po dukart pasižymėjo Didier Drogba, Loicas Remy ir Edenas Hazardas, po kartą Cescas Fabregas, Branislavas Ivanovičius, Willianas ir Oscaras.

 

L.Remy yra kitokio stiliaus puolėjas nei D.Costa. Ar prancūzas gali kompensuoti D.Costos netektį? Statistika byloja, kad L.Remy netgi žaidžia efektyviau. L.Remy įvarčius muša kas 97,2 minutės, D.Costa – kas 102,4.

 

Costa

 

Remy

1945

Sužaistos minutės

486

19

Įvarčiai

5

102,4

Įvarčių dažnumas

97,2

3

Įvarčiai galva

0

77 proc.

Perdavimų tikslumas

79 proc.

 

 

 

  

Svarbu paminėti ir tai, kad L.Remy mušė itin svarbius įvarčius. Pergalingus įvarčius mačuose su „Stoke City“ ir „Hull City“, įvartį į „Manchester City“ vartus. „Chelsea“ nepralaimėjo nė vieno mačo, kai pasižymėdavo L.Remy.

Premier lygos lažybos