Čempionų lyga: įdomūs penktojo turo faktai


UEFA Čempionų lygoje šią savaitę bus sužaisti penktojo turo susitikimai – iki grupių etapo pabaigos ekipoms liko vos po du mačus. Įtampa kaista, nes ramios gali būti dar tik keturios komandos, jau užsitikrinusios vietas aštuntfinalyje. Dar 12 kelialapių į kitą etapą – laisvi.

Antradienis

E grupė

Bukarešto „Steaua“ (2 tšk.) – Gelzenkircheno „Schalke“ (6 tšk.)

Vienintelį kartą prieš Vokietijos klubą „Steaua“ yra laimėjusi 1957-58 metų sezone, kai 3:1 įveikė Dortmundo „Borussia“. Vėliau sekė 14 nelaimėtų rungtynių prieš „Bundesliga“ klubus serija.

Basel“ (5 tšk.) – Londono „Chelsea“ (9 tšk.)

Iki „Basel“ sensacijos pirmajame ture – 2:1 pergalės Londone – „Chelsea“ namuose buvo nepralaimėjusi rekordinius 29 kartus Čempionų lygos grupių etape. Kita vertus, namuose „Basel“ prieš Anglijos klubus laimėjo tik 3 kartus iš paskutinių 10, įskaičiuojant ir praėjusio sezono pralaimėjimą tai pačiai „Chelsea“ ekipai Europos lygos pusfinalyje.

F grupė

Londono „Arsenal“ (9 tšk.) – „Marseille“ (0 tšk.)

„Arsenal“ ir „Marseille“ vienoje Čempionų lygos grupėje varžėsi ir 2011-12 m. sezone. Tada „Arsenal“ laimėjo grupę, bet Prancūzijos klubą aplenkė vos tašku. Šį sezoną „Arsenal“ jau turi net 9 taškų pranašumą ir pergalę „Marseille“ stadione pirmajame ture.

Dortmundo „Borussia“ (6 tšk.) – „Napoli“ (9 tšk.)

„Borussia“ ekipai Italijos klubai nėra pats mėgstamiausias varžovas – nugalėti juos Čempionų lygoje pirmą kartą pavyko tik aštuntu bandymu. Maža to, „Borussia“ namuose pralaimėjo paskutines dvi akistatas su „Serie A“ ekipomis.

G grupė

Porto“ (4 tšk.) – „Austria“ (1 tšk.)

Per visą turnyro istoriją „Porto“ ekipa niekada nėra baigusi Čempionų lygos grupių etapo neturėdama bent vienos pergalės namuose. Šį sezoną to padaryti kol kas nepavyko.

Sankt Peterburgo „Zenit“ (5 tšk.) – *Madrido „Atletico“ (11 tšk.)

„Zenit“ savo stadione nepralaimėjo jau aštuonių mačų Europos turnyruose iš eilės. Visgi šį sezoną Luciano Spalletti auklėtiniai namuose dar nelaimėjo – su „Porto“ ir „Austria“ buvo sužaista lygiosiomis.

H grupė

Glazgo „Celtic“ (3 tšk.) – „AC Milan“ (5 tšk.)

Namų tvirtovėje „Celtic“ yra kietas riešutas visiems klubams – iš paskutinių 11 rungtynių Europoje Škotijos čempionai čia laimėjo 8-ias. Maža to, suskaičiavus visus Čempionų lygos grupių etapo mačus, kaip nugalėtojai svečiai iš Glazgo išvyko tik du kartus per 23 kovas.

Amsterdamo „Ajax“ (4 tšk.) – *„Barcelona“ (10 tšk.)

„Ajax“ bandys padaryti viską, kad juoda serija prieš Ispanijos klubus netaptų dviženkle – Amsterdamo futbolininkai ispanų ekipoms pralaimėjo visus 9 paskutinius susitikimus.

A grupė

Leverkuzeno „Bayer“ (7 tšk.) – „Manchester United“ (8 tšk.)

„Manchester United“, arba „raudonieji velniai“, atvyksta į pragarą, kuriame dega varžovai – „Bayer“ namuose laimėjo visus 8 paskutinius Čempionų lygos grupių etapo mačus.

Donecko „Šachtar“ (5 tšk.) – „Real Sociedad“ (1 tšk.)

Ukrainos čempionai bandys padaryti viską, kad nutrauktų nesėkmingą namų rungtynių seriją – namuose nelaimėjo paskutinių keturių Čempionų lygos mačų iš eilės.

B grupė

Madrido „Real“ (10 tšk.) – Stambulo „Galatasaray“ (4 tšk.)

Cristiano Ronaldo trūksta vieno įvarčio iki absoliutaus Čempionų lygos grupių etapo rekordo. Madrido „Real“ lyderis jau įmušė net 8 kartus, pasižymėdamas kiekviename iš keturių žaistų mačų, o pirmajame ture „Galatasaray“ išvykoje nubaudė „hat-tricku“.

Turino „Juventus“ (3 tšk.) – „Kobenhavn“ (4 tšk.)

„Kobenhavn“ klubas Italijoje nėra niekada laimėjęs – trys pralaimėjimai iš tiek pat galimų. Maža to, vienintelį kartą prieš Italijos klubą (iš septynių bandymų) „Kobenhavn“ laimėjo 2001-02 m. sezone, kai 2:1 namuose įveikė Romos „Lazio“.

C grupė

Briuselio „Anderlecht“ (1 tšk.) – Lisabono „Benfica“ (4 tšk.)

„Anderlecht“ mėgsta žaisti namuose su portugalų klubais, jei tai nėra „Benfica“. Prieš šią ekipą „Anderlecht“ namuose įmušė vos 1 (!) įvartį per 4 mačus, kai žaisdama su kitais portugalų klubais per 5 mačus iškovojo 4 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir nepraleido nei vieno (!) įvarčio.

Paryžiaus PSG (10 tšk.) – Pirėjo „Olympiacos“ (7 tšk.)

PSG nėra pralaimėjusi nė vieno mačo varžovams iš Graikijos (7 pergalės ir 1 lygiosios). Kita vertus, paskutinės dvi „Olympiacos“ pergalės į Prancūziją išvykos baigėsi laimėjimais.

D grupė

Maskvos CSKA (3 tšk.) – *Miuncheno „Bayern“ (12 tšk.)

„Bayern“ trūksta vienos pergalės iki absoliutaus Čempionų lygos rekordo – 10 pergalių iš eilės. Pepo Guardiolos auklėtiniai Maskvoje gali pagerinti ir klubo rekordą – išvykose nugalėti 6 kartus iš eilės.

*„Manchester City“ (9 tšk.) – Plzeno „Viktoria“ (0 tšk.)

„Viktoria“ klubas į Angliją atvyksta pirmą kartą. Čekijos čempionai D grupėje pralaimėjo keturis mačus iš eilės, o tai yra blogiausia serija per visą klubo istoriją Europos turnyruose. Maža to, „Manchester City“ namuose UEFA turnyruose iš 22 rungtynių suklupo tik sykį.

* – užsitikrino vietą Čempionų lygos aštuntfinalyje.