C grupės situacija: komandų galimybės prieš paskutinį turą


 Paskutiniame pasaulio futbolo čempionato C grupės ture susitiks: Kolumbija prieš Japoniją bei Dramblio Kaulo krantas prieš Graikiją.

Teoriškai visos rinktinės dar turi šansų žaisti kitame etape, tik galimybės, žinoma – labai skirtingos.

V.

Grupė C

R

P

L

Pr.

Įv.

Pr.įv.

Įv.sk.

Taškai

1

Kolumbija

2

2

0

0

5

1

+4

6

2

Dramblio Kaulo krantas

2

1

0

1

3

3

0

3

3

Japonija

2

0

1

1

1

2

-1

1

4

Graikija

2

0

1

1

0

3

-3

1

 

Kolumbija, be abejo, jau kitame etape. Gali nukristi į antrą vietą grupėje tik tuo atveju, jei patys dideliu skirtumu pralaimės japonams, o Dramblio Kaulo kranto rinktinė dideliu skirtumu įveiks Graikiją (Kolumbijos įvarčių pranašumas prie afrikiečius yra +4).

2.05 už tai, kad Kolumbija grupių etapą baigs trimis pergalėmis.

Įdomu tai, kad pirmoji vieta grupėje aštuntfinalyje greičiausiai lems akistatą su Italija arba Urugvajumi, o antroji... su Kosta Rika.

Dramblio Kaulo krantui užtenka lygiųjų su Graikija tuo atveju, jei japonai nelaimėtų prieš Kolumbiją. Afrikiečius galbūt tenkintų ir lygiosios, jei japonai kolumbiečius įveiktų vieno įvarčio skirtumu, bet tada viską lemtų įvarčių santykis.

Net 8 iš 12-ikos Dramblio Kaulo kranto įvarčių pasaulio čempionatuose buvo pelnyti po 60-os rungtynių minutės.8.50 už tai, kad pirmąjį savo įvartį Dramblio Kaulo kranto rinktinė pelnys nuo 60 iki 74.59 minutės.

Japonams reikia pergalės prieš Kolumbiją ir tikėtis Dramblio Kaulo kranto pralaimėjimo graikams. Japonus tenkintų ir šių komandų lygiosios, jei patys kolumbiečius įveiktų dviejų įvarčių skirtumu arba vieno įvarčio skirtumu rezultatyviose rungtynėse, tikintis, kad afrikiečiai nesužais rezultatyvių lygiųjų.

Akivaizdu, kad Kolumbija bus kietas riešutas japonams. Kolumbiečiai nepralaimėjo jau devynių rungtynių iš eilės ir keturiuose paskutiniuose mačuose pelnydavo mažiausiai po 2 įvarčius (10 per pastaruosius 4 mačus).

Tiesa, vietą atkrintamosiose užsitikrinusi Kolumbija gali žaisti ne stipriausios sudėties. Įdomu tai, kad japonai pasaulio čempionatuose dar nėra pralaimėję Pietų Amerikos komandoms (2 pergalės, 1 lygiosios).

Vis dėlto tai, kad teks žaisti su grupės lyderiais, japonų šansai iškopti į aštuntfinalį vertinami kukliausiai: 8.00

Graikų kelias į kitą etapą gana paprastas: reikia įveikti Dramblio Kaulo krantą ir tikėtis, kad užtikrintai žaidžianti Kolumbija nepralaimės japonams. Graikai turi vieną tašką, kaip ir Japonija, tačiau japonus japonų pergalės atveju aplenktų ir pakiltų į antrą vietą tik įspūdingai sutriuškinę Afrikos futbolininkus. Tai sunkiai tikėtina, mat šiame čempionate graikai dar nepelnė nė vieno įvarčio.

 2.35 už tai, kad Graikija paliks Braziliją taip ir nepelniusi įvarčio.